Котешки неволи

  • 5 547
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19 840
Аз имах 2 котака, сега само 1, живея в къща, но не храня останалите котки, защото се учат да идват в двора ми.
Когато живеех в блок също не съм хранила улични котки. То не че мога да се вредя, де. Simple Smile
Но като цяло нямам проблем с уличните котки. Проблем ми е, ако разнасят бълхи, кърлежи, глисти, тении. Според мен те също имат естествен подбор, повечето не оцеляват дълго поради градските условия – котешки битки за територия, болести, студ, блъскат ги коли.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Ако няма усложнения, остават само една вечер, без значение женски или мъжки. После ги взимаш обратно. Трябва да са минумум 6-7 месечни, да не са бременни в никакъв случай и да е минало известно време от последната им бременност.

Ако идват при теб да ги галиш няма да имаш нужда от капан.
Не ми дават да ги галя. То, даже ситуацията е малко по-особена, защото ние живеем в квартал с доста блокове ново строителство и аз реално котките ги виждам само в задния двор, до който пък нямам достъп. Rolling Eyes Малко тъпа история.

Няма кой да ги държи няколко дена за наблюдение в клиниката без пари, максимум една нощ на стационар предлагат някои. Или намираш къде да ги прибереш, докато се възстановят, или плащаш стационар. Сега в тоя студ ще изпукат, ако след упойка ги пуснеш направо навън. Приоритетно се кастрират женските котки.
Аз със сигурност ще поема разноските по престоя в клиниката. Точно затова попитах колко дена е препоръчително да са под лекарско наблюдение – специално женските, че при тях нали е по-сложно.
Няма да ги кастрирам сега в студовете, евентуално – напролет. Peace

# 17
  • Мнения: 46 509
Не.
Храненето на бездомни животни ги кара да остават на мястото, в доста от случаите идват и нови.
Освен това приемат човека като източник на храна, което е предпоставка за нападение при някои от тях.

Който иска да се грижи за тях, да си ги прибере вкъщи.
Останалите - според законите на държавата + строг контрол.
Ама няма да е скоро...

# 18
  • Мнения: 3 944
Хранила съм един единствен път едно коте пред входа ни. Беше миналата седмица, мяучеше много тъжно, свалих му една консерва. Мислех после да му занеса и едно кашонче, но оттогава не съм го виждала. Не ми пречи храненето на котета, за кучета не съм съгласна.
Таис, кастрирах моята котка преди няма и месец. Закарах я в неделя сутринта и вечерта си я взех. Обясниха ми, че стационарен се налага само при усложнения.

# 19
  • Мнения: 7 690
Човече, тези, които не искате улични животни що не поучавате идиотите, които си изхвърлят животните на улиците или ги плодят безконтролно, вместо да ни давате акъли на нас хранещите ги. Ние какво ще храним, ако преди това някой животнолюбец не си е изритал любимеца навън или с умиление не гледа как расовия му разгонен питомец чаластри някоя бездомна кучка?

# 20
  • Мнения: 5 458
На мнението на Човечето съм. Антигона, авторката ясно е написала в първия пост защо пуска темата тук. Ако се очаква само умиление, помолете модератор да я премести.

# 21
  • Мнения: 7 690
Никакво умиление не очаквам. Очаквам да не ми се дават акъли да прибирам всички бездомни животни у нас, вместо първо да се помисли защо изобщо има улични кучета и котки. Със сигурност не са се появили, защото някой див ентусиаст е грабнал някое домашно и го е турил на улицата да го храни за по-лесно.

# 22
  • Мнения: 18 973
Да, домашните котки, живеещи вътре, обикновено нямат нужда от лекарско наблюдение, след като вече са излезли от упойката. Те са си на топло, защитени, с постоянен достъп до храна и вода, стопаните им дават антибиотик, ако трябва, но бездомните котки нямат обикновено топло място, спокойствие и храна, че да се възстановят навън. Температурата на тялото им пада и трябва да бъдат държани на топло (грейка, електрическа възглавница, бутилка топла вода, печка), докато излязат изцяло от упойка. Не е добра идея да се чака до пролетта - те в края на март - началото на април започват да раждат или са в напреднала бременност. Значи е добре най-късно някъде началото на февруари да се кастрират. Кастрирането на котки в силно напреднала бременност аз го възприемам за нехуманно - това са оформени котенца. Плюс това е по-опасно за самата котка, рискът от кървене е увеличен, и не на последно място в доста от клиниките имат увеличение от цената на самата кастрация за бременни в рамките на 50-60% отгоре - ако цената за небременна котка е 100 лева, за бременна може да е 150.

# 23
  • Мнения: 9 474
Никакво умиление не очаквам. Очаквам да не ми се дават акъли да прибирам всички бездомни животни у нас, вместо първо да се помисли защо изобщо има улични кучета и котки. Със сигурност не са се появили, защото някой див ентусиаст е грабнал някое домашно и го е турил на улицата да го храни за по-лесно.

Мише, само да ти кажа, че на мой приятел му избягаха две от ония дето приличат на лъвчета и са доста скъпи. Две! Не винаги за зарязани или изритани от дома.

Абе, как им беше породата на тези котки, сега ме е яд, че не мога да се сетя.

# 24
  • Мнения: 7 690
Не на лъвчета бе, Жади Grinning Бенгалска котка се наричат и наистина са майка си и баща си. Ама вярвай ми няма да останат улични, в никакъв случай Wink

# 25
  • Мнения: 3 677
 Майка ми живее в блок, на първи етаж, и ми се оплакваше, че по асмата, която любезен съсед си е "пуснал" , и която се влачи по 4 етажа вече, нощем се катерят някакви котки.  Влизали си, сядали по столовете на терасата, поспивали си, понякога се и посбивали, а  ако е отворена вратата, и в спалнята се разхождали. Не й е проблем това, да я спохождат котки, но тя има куче, та, кучето бъхлясало ужасно, от котките явно, и  тя започнала да ги гони вече.
 Бълхите са много, много упорити, целият двор зад блока бил в бълхи пролетта, пръскаха уж с нещо, бориха ги, но беше чудо голямо, а и всички съседски кучета се напълниха с тях.
По-злите сред съседите, заплашиха и с отрова, както и  заплашиха със саморазправа една женица, която въпреки бълхите продължавала да ги храни, също не им пльока манджи, а си им купува гранули. Стана проблем общо взето. И всичко това заради бълхите, иначе на никой не му пречеха, дори и пищенето им по цели нощи, когато са разгонени не смущавало толкова.
 
Ако се обезпаразитят ще им е по-добре и на тях самите,Таис, за кастрацията не знам.
Уличните кучета са много по-опасни, те вече следва задължително да се кастрират, там е друга работа.

# 26
  • Мнения: 9 474
Не на лъвчета бе, Жади Grinning Бенгалска котка се наричат и наистина са майка си и баща си. Ама вярвай ми няма да останат улични, в никакъв случай Wink

И аз тва му казах ама това още повече го ядоса. Той си ги плати, а някой ще ги прибере наготово. Поне докато не избягат пак.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Мише, само да ти кажа, че на мой приятел му избягаха две от ония дето приличат на лъвчета и са доста скъпи. Две! Не винаги за зарязани или изритани от дома.

Нека бъдем реалисти и говорим по същество. Такова животно ("марково"), след като се изгуби, доста бързо се намира отново ... от някой друг, ако ме разбираш какво имам предвид. Изобщо не се стига до етап – разгонване и възпроизвеждане.
Темата е за останалите 99.99% безпородни животинки, чието перманентно местообитание е улицата.

# 28
  • Мнения: 9 474
Е, да де. Това каза и Антигона. Аз просто споделих и гледна точка, че не винаги са наритани.

# 29
  • Мнения: 46 509
Човече, тези, които не искате улични животни що не поучавате идиотите, които си изхвърлят животните на улиците или ги плодят безконтролно, вместо да ни давате акъли на нас хранещите ги...
Отговарям на зададен въпрос. Не поучавам никого.
Ако някой стопанин на животно пише тук с обяснението как ще го изхвърли, ще му го напиша и на него, в случая темата е друга.
А както виждаш в аргументите си съм включила и контрол в/у спазването на закона, което включва наказания за хора, малтретиращи животни или които ги изхвърлят + прибиране на бездомните от страна на държавата. Не съм аз компетентният орган, който да промени поведението на недобросъвестните собственици на животни, мога само да изразя мнението си, а това че е различно от вашето, не значи автоматично, че е назидателно.

Общи условия

Активация на акаунт