По време на спор ...

  • 7 488
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Какви сте по време на спор с половинката си  , спор лишен от битовизми , с фокус изцяло върху личните Ви взаимоотношения ?
Директен пример , той казва нещо умишлено , за да Ви уязви , показвате ли или оставате с poker face ?
Какво очаква мъжа до Вас : крехка жена , която ще покаже под някаква форма , че е наранена или жена , която ще  скрие дълбоко в себе си болката , която под афект й е нанесена , която ще остане с каменно лице докрая на спора , докато не остане насаме със себе си ?

# 1
  • Мнения: X
той казва нещо умишлено , за да Ви уязви , показвате ли или оставате с poker face ?
Показвам. Не правя циркове, казвам, че това е обидно и го карам да се оттегли и да осмисли защо го е казал и как е прозвучало. До 5 мин се връща с кофа извинения и подвита опашка.
Но това се е случило 2 пъти, мисля, и той се беше почувствал атакуван от мои лошо подбрани думи. Изяснили сме се и сме се извинили.
А защо е нужно да ме уязвявя?

# 2
  • Мнения: 50
той казва нещо умишлено , за да Ви уязви , показвате ли или оставате с poker face ?
Показвам. Не правя циркове, казвам, че това е обидно и го карам да се оттегли и да осмисли защо го е казал и как е прозвучало. До 5 мин се връща с кофа извинения и подвита опашка.
Но това се е случило 2 пъти, мисля, и той се беше почувствал атакуван от мои лошо подбрани думи. Изяснили сме се и сме се извинили.
А защо е нужно да ме уязвявя?

Питането ми не е как и защо Ви е обидил и т.н , запазвате ли крехката си женска същност и показвате , че сте наранена / засегната и ред прилагателни или продължавате тип warrior напред в спора ?

# 3
  • Мнения: 97
То според мен зависи от жената. При мен трудно се открива крехката женска същност. При уязвяване от страна на пратньорът ми заемам отбранителна позиция, понякога и тръгвам и аз с рогата напред и уязвявам. Но аз съм си темпераментна и не си оставям магарето в калта, което понякога е грешка, но... такава съм и не желая да се променям.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 508
Продължавам в спора. Крехката си същност не проявявам, което не е в полза на спора, защото се ожесточаваме и двамата и трудно спираме.

# 5
  • Мнения: 455
Уязвявам и аз! Страшно емоционална съм, непримирима, с рогата напред! Той за това не си позволява да спори с мен в повечето случаи.

# 6
  • Мнения: 2 486
И каква е целта на темата? Хората са различни и съответно и реакцията им е различна.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 419
Нашите спорове винаги започват от битовизми. И по-точно от храната. И по-точно аз не споря, а той започва да се заяжда. Отначало си мълча, защото мразя скандали. Най-много да му кажа, че е луд да прави проблем от нищо. Ако продължи, започвам да крещя. Луда съм!

# 8
  • Мнения: X
Питането ми не е как и защо Ви е обидил и т.н , запазвате ли крехката си женска същност и показвате , че сте наранена / засегната и ред прилагателни или продължавате тип warrior напред в спора ?
Не виждам нищо warrior в моето първоначално поведение. Старая се да съм спокойна. С настоящия ми се получава да се разберем. С бившия, макар интелигентен и миролюбив, някак не се получаваше. Тогава да, влизала съм в агресивна роля, като пак съм показвала, че съм обидена.

# 9
  • Мнения: 11 308
Tо ако я докараме до умишлено да се нараняваме ... сме я докарали до никъде на практика.

На кого са от полза някакви актьорски изпълнения? И какво значи "някой очаква". Прави това, което чувстваш. Мисли първо със сърцето си, а после с ума отвръщай. Да се наранявате дори по време на спор е недопустимо в едни здрави отношения. Спорете без да се обиждате жестоко!

# 10
  • София
  • Мнения: 17 773
Без да вадя кристалната топка, ти заявявам, четейки чуденката ти, че ако е на база личен опит, приятелят ти/мъжът ти е идиот, да не кажа по- силна дума.
Човек, който по време на спор, става друг и се опитва да те уязви, е личностно разстроен. А ти за да се чудиш каква трябва да е жената, какво се очаква от нея, когато бъде уязвена, си жертва на личностно разстроен човек. Тия хора обичат да гледат как са ти причинили нещо, за да се чувстват значими.

Ако е просто тъп и странен въпрос без конкретен повод- разстройвам се, не си преправям реакциите. Лошо отношение от близък много ме наранява и след като е близък, не виждам смисъл да се правя на дърво.

# 11
  • Мнения: 4 518
Напоследък като виждам наченки за спор, който не си заслужава, започвам да се шегувам и изобщо не се стига до спор. Иначе се е случвало нарочно да каже нещо, което ще ме обиди, защото той е наранен от нещо. Донякъде влизам в положение, но му показвам, че удря там, където не трябва докато аз съм направила нещо неизбежно или най-малко зло и съм се аргументирала за действията си. Аз съм спокойна като цяло, не викам, сцени няма, но той се фръцка като примадона и започва да намеква как бил мъж под чехъл... Ще мине време и ще разбере, не ми пречи фръцкането, през останалото време е мъж в пълния смисъл на думата.

# 12
  • Мнения: 50
Фокусът на темата определено се измести .
Исках да попитам Вие как се държите по време на спор и дали запазвате женското си " аз " ?

P.S. Не смятам да влизам в обяснителен режим , но не съм във връзка , нито съм била в подобна ( по какъвто и начин да си задам въпроса , явно пак ще опрем до " Момиче бягай от такъв " ) . Исках да задам този въпрос , защото ми беше интересно кое е по срещано при жените - показване на емоция или не и кое е по-срещано при мъжете да предпочитат показването на тази емоция или не .

# 13
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 319
Аз реагирам различно. В повечето случаи знам за какво споря и не се оставям. Но има моменти, в които той е афектиран. Тогава в началото на спора виждам, че няма как да изляза с достойнство. Премълчавам си и ставам злопаметна. Идва момент, в който си нареждам нещата, обмислям си позицията, избирам подходящ момент (идентична ситуация) и тогава сипвам както трябва с големия черпак.

Споровете ни са били основно за битовизми и възпитание на детето. Вече сме уморени и спорим, колкото да не заспим.

# 14
  • Мнения: 11 308
Исках да задам този въпрос , защото ми беше интересно кое е по срещано при жените - показване на емоция или не и кое е по-срещано при мъжете да предпочитат показването на тази емоция или не .

А като си праснеш кутрето в крака на маста до посиняване кое е по-срещано - жените с грациозни подскоци и нежни думи подскачат или с каруцарски псувни, мощен рев и вирнат крак планират разглобяване на четериногото нападнало ги в тъмното?  Как предпочитат мъжете?
Това са емоции - не бива да ти пука кой как ПРЕДПОЧИТА! Емоциите се показват и как го правим е част от характера ни. Колкото и актьорско майсторство да се влага - в крайна сметка накрая лъсва действителността на човек.

Общи условия

Активация на акаунт