Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 дек. 2018, 17:37 ч.

Подути лимфни възли при малко дете!

• 1 184
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте, въпросът ми е следният, на някой случвало ли му се е и какво ме съветвате да направя?
Дъщеря ми е на 1 годинка от няколко дни е с подути лимфни възли на тила- 2 колкото бобови зърна и 3 като грахчета, на шията са по-малки но пак са подути, усещам ги, прегледах я и открих и в слабините. Не е боледувала скоро, няма температура, единствено от около седмица има обрив по лицето и отзад в ямката на главата, където е чесала и е на малки ранички. Водих я на педиатър и и пуснаха кръвна картина с деференциално броене. МИ всичко е в норма освен леко завишени еозинофили. Според лекарката алергията е причина, но аз някак си не вярвам от едни пъпчици да ти се увеличат лимфите и то не 1-2...а направо много... Какво ме съветвате да направя, къде да я водя? Страх ме е като чета разни диагнози и съм много притеснена...Колко време им трябва на лимфите да се приберат ако речем, че наистина алергията е проблема и я овладея с противоалергични?
Благодаря ви предварително!

# 1
А детето всъщност има ли установена конкретна алергия към нещо? Към какво?
От какво е този обрив по лицето и на тила?

Прибирането на лимфните възли става много бавно. Поне една-две седмици ще отнеме.

# 2
  • София
Ами, предполага се, че е от мандарини, защото е захранена със всичко друго и не е имала проблем до момента. Просто големите ми дъщери, ядоха мандарини и аз и дадох, на нея и харесаха и продължих да и давам няколко дни, и започна да се обрива първо беше малко, но в последствие стана доста обрива. Започнахме с фенистил, и вече има леко подобрение, а лимфните възли си стоят.

# 3
Бих потърсила второ мнение при друг педиатър.
Нямам представа дали от алергия е възможно да се подуят лимфни възли. Още повече от предполагаема такава.

Мога само да кажа, че се прибират мнооого бавно.

Иначе едната ми дъщеря /вече на 10г./ от малка си има един под челюстта, който доста се забелязва. Но той винаги си е бил такъв. Педиатърката каза, че понеже дъщеря ми е доста слабичка при слабите деца се забелязвали така.

# 4
  • Варна
И на моя син са по-големички, от бебе е така. Просто физиология, пускали сме ПКК, ДКК, преглеждали са го многократно, ми такъв си е. Педиатърката казва, че не бил единствен. И той е слабичък.

# 5
  • София
Бяхме на второ мнение и според другата педиатърка са и увеличени само на главата другите били колкото лещено зърно и било нормално. И според нея е алергия и от расчесването на тила са възпалени лимфните възли на тила. Общо взето продължаваме с фенистила и смяна на козметиката вместо биодерма препоръча а- дерма и така! Има и суха кожа и затова каза атопичен дерматит! Да се надяваме че ще се махне скоро обрива и да видим ще започнат ли да спадат лимфните възли! От растящите зъби е категорична , че не е.

# 6
Няма нищо притеснително в такъв случай! Hands Plus1

Дано скоро да ви се махне обрива и всичко да се нормализира!

# 7
  • София
Благодаря ви! Надявам се скоро да мине. Реших като мине всичко да и пусна един кръвен за алергии! Видях че в Цибалаб правят и на малки деца. Тя е захранена с почти всичко и досега не е имала реакции към храна, но според лекарката може да се отключи и на по късен етап и мисля да я тествам. Надявам се все пак да не е нещо сериозно. Благодаря ви пак за мненията 😊

# 8
  • София
Момичета, да ви кажа малко съм объркана, но поне резултатите са добри! Пуснах разширен кръвен тест на малката и всички 54 инхалаторни и хранителни алергена са отрицателни, общо взето не е алергична към нищо! Обрива по лицето си седи имаше малко подпбрение от фенистила и дотам, на същото ниво сме, хубавото е че лимфните еъзли спаднаха доста. Последна диагноза атопичен дерматит, но от какво не се знае...

# 9
  • Varna, Bulgaria
Моята дъщеря докато навърши 3-4 г всеки път като се разболееше есента се подуваха. И стояха увеличени с месеци. Педиатърката каза, че при доста малки деца се среща. Веднъж подуят ли се изисква се доста време да се приберат. И особено ако са по-слаби дечицата и с къса косичка много си личи.

# 10
Здравейте!
В събота видях подутина с размер на грахово зърно в лявата ингвинална гънка (слабините) на сина ми (2,5 г.). Веднага говорих с педиатърката му и тя ни прати на ПКК, ДКК + Ц-реактивен протеин.
Всичко е в норма, каза че хемоглобина му е леко нисък (110).
В неделя го заведох на преглед, напипа и от дясно 3 мм възелче, а този, който видях от ляво е 5 мм. Не е боледувал от месеци, няколко дни преди да видя възелчето изкара 2 дни по 2 часа в басейна, като всеки път го вадех с рев от там и беше доста измръзнал. Отделно сега го жилят и комари, бълхи и всякакви гадини по градинките, често пада и коленето му са наранени.
Има ли връзка измръзването в басейна, ухапванията и наранените колене с подутите лимфни възли?
Ако някоя мама има опит с точно тези възли (на слабинките) нека се включи.
Чувала съм, че момченцата в тази област често имат проблеми.
Отделно от това при прегледа доки каза, че кожичката от едната страна на пишето е залепнала за главичката. Следващият път ще я отлепи, но решихме да не го стресираме точно тогава.
Пуснахме обикновена и стерилна урина - и двете са чисти.
Стана дълго, моля за извинение!

Общи условия

Активация на акаунт