С коледна сурвачка ОКТОМВРИйче прави смела крачка! - Тема 14

  • 32 520
  • 742
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема

Опции:

# 345
  • Мнения: 766
Цвети, 37.3 ли поддържа, не вдига повече?
Индиго, сподели какво е казал невролог за стимулиране на говора..
Едно приятелско детенце постоянно казва мама...моят рядко, издава звуци по- често, а като иска нещо мучи и сочи.
Вчера спа по- рано на обяд и решихме, че ще се измори и ще легне по- рано. Заспа бързо в 22 часа и в 23 скочи да играе и така пак до 2. Хипер активен е през нощта- обикаля, закача се....Днес спа до 11:30 и сега каталяса и заспа. Но мисля 40 мин да го оставя да спи и ше го будя. Та, моята драма с късното лягане вечер продължава. Вашите дечица на какъв режим са?

Ангела, не знам колко температура поддържа. Тя на 37.3 реве, пищи и аз дадох Панадол. Дано тази нощ спи и не вдига температура. Ще ходим при педи, така или иначе, че с тия болести си ме е страх.
И моето момиче има нощи, в които става и започват обиколки и тършуване по шкафовете. Около 2 часа продължава шоуто  и пак заспива. Хиперактивността също не е много окей.За
говореното много говори малчето, казва мама, тата, баба, коте, веднъж дори му каза името на котарака - Лъки. Другото си е бебешкия и език. Много често казва" Буте", та се чудя какво е.

# 346
  • Мнения: 18 268
Сутрин става в 8, а от няколко дни в 7. Спи от 13-14 до към 16-16.30. Вечер ляга между 21 и 22.

На доста неща казва първата сричка. И на доста неща казва “ма”. Тати, кака, баба и дядо също са на първа сричка. Имитира 7-8 животни. Иначе цели думи - мама и гол. От ежедневните ситуации разбира доста.

# 347
  • Мнения: 35 069
Аз тъкмо се оплаках, че отдавна не е казвал " мама" и пак почна. На баща си казва Тата. Но кучетата са най- любими

# 348
  • София
  • Мнения: 5 606
Аз пък давам температуропонижаващи дори и под 38градуса, ако детето е неспокойно.

Иначе става сутрин около 9, спи от 14 до 16ч и вечер ляга към 22.30.

Отбелязвам голям скок в набора му от думи тези дни. Носи ми обувките си и им казва буки. Също ми носи и едно от тези за сапунени балони да му правя и казва букай (тоест да ги пука, защото му повтарях да ги пука). Иначе казва мама, тата, баба, папати (когато иска да яде), ко (какво), дас (дай), дата (водата), око (кучето ни Роки), гое (горе), чай (чао). За тези се сещам първосигнално, ама има и още.

# 349
  • Мнения: 35 069
С всеки изминал ден стават все по- адекватни. Като му кажа, че ще излизаме и застава на входната врата, помага ми да му облека якето и си взема раницата Wink

# 350
  • Мнения: 18 268
На мойта пък ѝ е забавно, като ѝ кажа, че ще излизаме, да тича в обратна посока, за да я гоня. Като я обуя, само да съм забравила врата към някоя стая отворена, се втурва да го прави същото. Изобщо е голяма забава да тича от мен - като искам да ѝ сложа чорапи, да ѝ дам вода, за баня. Само, като я повикам за ядене идва при мен.

Иначе посреща/изпраща и затваря вратата под носа на човека. Joy

# 351
  • Мнения: 35 069
От няколко дни това нашето диване се научи да се търкаля по пода , за кеф. Днес с дядо си се търкаляха от край до край и се съсипаха от смях Wink плези се като го питам къде е езика , абе голяма е забава вече. Когато стане време за ядене знае, че първо се мият ръцете и после се яде. Отива първо в банята и после към столчето за хранене. И с майка ми го забелязваме ,че дори и да си играе , ни слуша какво си говорим. Реагира на нещата, които си говорим двете макар и той да е на земята и да прави нещо.
И да ви похваля най- успешната ми покупка : US $3.84  21%OFF | Kids Magic Water Drawing Book with Magic Pen Coloring Book Doodle Painting Board For Children learning Educational Drawing Toys
 https://s.click.aliexpress.com/e/DGK2bGy

Постоянно я разнася тая книжка, хора!!! Постоянно!!! Идват гости, носи им я да " оцветяват" заедно. И най- хубавото е- няма цапане!!! Оцветява се с вода. Препоръчвам я горещо!

# 352
  • Варна
  • Мнения: 917
Непременно ще потърся такава книжка.
Момичета, какъв е шанса да се заразиш от човек, който още не е проявил симптоми? Онзи ден бяхме в майка ми, беше добре, на следващия ден я заболяло гърло и днес вече лежи болна.

# 353
  • Мнения: 18 268
Ангела, зависи какво ѝ е, но по принцип човек е заразен още преди да има първа проява на симптоми. Не го мисли от сега.

# 354
  • София
  • Мнения: 685
Голям. Носила си е вируса и сега просто е проявила симптомите. Ние и тримата сме се натръшкали, малкия няма вече Т разстройство, но има хрема и кашлица, снощи бяхме до Пулмологията, аз съм с разстройство и повръщане, Т, ММ и той. Мразя го този сезон.
Заспива към 21ч, спи до 8-9ч, на обяд от 12-14ч до 16-17ч.

# 355
  • Мнения: 1 639
Детето на брат ми и жена му хванаха грип на Хисаря като бяхме за Нова Година,оказа се че една от мацките които е била с нас е била болна и не е споделила.  Но да ви кажа те доста леко го изкараха,и детето дори. Или е по-лек от миналата година,ама Грип А бил,миналата беше грип Б,или техните имунни системи са по-ок от наще:)

# 356
  • Мнения: 142
С всеки изминал ден стават все по- адекватни. Като му кажа, че ще излизаме и застава на входната врата, помага ми да му облека якето и си взема раницата Wink
леле, твоят син е готов студент. Моят засега говори бърборене, което звучи немски. Тиген, Миген, нещо,коетоми звучи като айген (сигурно има предвид айген вектор eigenvalue). Сега в момента повтаря дадн дадн,а понякога лалалала. Изобщо за мен няма вербално разбиране. Като му говоря, ме гледа нежно и това е.  Задуми нищоне помни, според мен. Иначе много помни действия, обекти, добре познава къщата и къде какво има. Катовиди лекарството за пишле и почва да плачка. Но на думи не реагира. Научи си името поне, което му се състои от две дълги имена, така,че не е малко постижение, но друго йок.
Напълно съм изключила английския ,даже не пускам да си слушам английски песни,само бг и немски, ужас. Сега съм на рап, за да е изложен на повече думи, за себе си де. Но на него си му пускам и му пея детски песнички.
И мен ме води, накъдето иска, но не сочи.
Иначе двигателно е много добре, много съобразява как да мине. Например, вчера имах отворен куфар в хола и той нямаше как да мине. Той затвори капака на куфара, за да си освободи път и мина. Та за много неща показва съобразителност, включва и изключва термометъра, откопчава се от коланите на количката идруги  подобни. но вербално -- нищо, не показва и разбиране на думи. Разбира интонация, де.  Много се притеснявам как ще го бъдем и като стане на годинка и половина пак сме на невролог.

Момичета, днес е последният ден от мазилото, но кожичката всеоще е леко зачервена. Мисля да продължа с нещо друго,като минимум смрадлика и калиев перманганат. Но ще звънна на лекарката. Следкато говорих с много хора, вече съм със смесени чувстваза забелването, защото пък от незабелените научих за много проблеми към пубертета. Та не знам как ще продължавам, още не съм решила, засега да се успокои кожичката и ще преценя.

За сън, Будичкозаспива в 8, става към 5. Понякога и в 4:30. към 10-11 има никерхен, а после към 3 пак.

Последна редакция: вт, 08 яну 2019, 09:45 от IndigoRed

# 357
  • Мнения: 35 069
Новото, което забелязах, че ако застанем аз, баба му, ддо му и мъжът ми и питаме :
"къде е баба?" ще я посочи, "къде е татко?" и него ще посочи. Направих го веднъж да го пробвам, той се оказа, че вече ни различава Simple Smile

# 358
  • София
  • Мнения: 5 606
И дребен го прави. Много се радвам колко по-осъзнати стават.
Поне при него от още по-малък забелязвам, че се развива "ментално", говори повече и се заиграва повече, отколкото е активен физически.

# 359
  • Мнения: 18 268
Индиго, хубаво сте направили, че сте ограничили единия език. Предполагам си наясно, че децата от двуезични семейства проговарят по-късно. А вие му говорите на три. Пишеш, че сочите заедно. Някъде четох, че трябва да се хване пръстчето и с него да сочиш картинки и предмети.

Разболявам се. Уфф.


Общи условия

Активация на акаунт