С коледна сурвачка ОКТОМВРИйче прави смела крачка! - Тема 14

  • 32 595
  • 742
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 18 697
На кръстниците малкия беше така,тя е българка,той мароканец,живеят в Гърция.
На около 4 проговори малкия на три езика

Попи,тайлол хот,има го и без захар.
Ние до Златибор ще пътуваме и утре трябва да купя така омразният ми космонавт за малката.За веднъж и после ще го продам.

# 361
  • Мнения: 142
wild poppy, за многото езици, да това беше препоръката, да спрем поне с английския, за да му е по-лесно. Но като чета за вашите дечица много се притеснявам, защото той наистина не ги прави тези неща--не показва да разбира думички, разбира интонации. дано всичко е наред. Иначе много хубаво си общува  с нас, с околните, много е чаровен и усмихнат, приказва си на своя език, протяга ръце за гушкане и цвърчи от радост като ме види и тн. Но признаци за проговаряне никакви.

За пръстчето ще пробвам, но по принцип не обича да му насочвам ръцете/пръстите, обича сам да си ги движи.
Дръж се попи! Малко е контровършъл, но аз боря грипове с глад и вит Ц, сауна. Един ден не ям, пия чай с лимон и много вит Ц и ми минава.
Момичета препоръчайте грейка за момченце, по възможност цяла, а не от две части?

# 362
  • Мнения: 18 431
Миднайт, детски става ли? Че само такъв имам. Joy Ще поръчам на ММ след работа, че нямам никакво намерение да си подавам хремавият нос навън.

Индиго, не са ни на равен старт децата. Нали разбираш, че докато нашите една година са възприемали само един език, Будичко е трябвало да осъзнава три. Споко.

# 363
  • София
  • Мнения: 18 697
Става,ама двойна доза да е.
И яко чай,аз редувам мащерка и джинджифил с малко лимон.

# 364
  • Мнения: 35 109
И дребен го прави. Много се радвам колко по-осъзнати стават.
Поне при него от още по-малък забелязвам, че се развива "ментално", говори повече и се заиграва повече, отколкото е активен физически.

Признавам, че преди да имам дете съм живяла в жестока заблуда, че се развиват много по-бавно Simple Smile
Искрено ме радва с нещата, които прави. Макар, че енергията му на моменти ми идва в повече. И все пак- като гледам болни дечица без сили в тях и безсилни, направо сърцето ми се къса. Абсолютно буквално!
Моето късно проходи. Но аз не съм го насилвала. Казвам насилвала, защото имам познати, които наистина насилваха децата си да прохождат. Да не разчитат на количка и не знам какво още. Сега си патят.  Има си време за всичко. И да ходи , и да сочи, и да говори. Децата са различни, родителите също.

# 365
  • София
  • Мнения: 5 617
Момичета, някоя от вас да се е сблъсквала със сърдечна невралгия?

# 366
  • София
  • Мнения: 5 617
Пийкок, нормално да е така. Дребен проходи на 11м и половина, но започна да лази на 1г1м. Та.. две еднакви деца няма според мен.

# 367
  • Мнения: 18 431
Неизвестна, на бодежите ли се викаше така?

Ако е това, на мен от край време ми се появява чат-пат такова болезнено стягане и трябва няколко пъти да вдишам и издишам дълбоко и още по-болезнено, за да “изпука” и да спре.

# 368
  • София
  • Мнения: 5 617
Да, нещо такова, само че мен ме схвана вчера сутринта и нямаше "отпускане". Дори инжекцията Кетонал помогна само за час. Обиколих няколко кабинета в Пирогов, като кардиограмата, рентгенографията на бял дроб и гръден кош, както и кръвните изследвания бяха в норма, та заключиха, че е невралгия.
Иначе не можех да дишам от зверски болки в сърдечната област и гърба. Щом ММ ме возеше с количка, представете си. 100 пъти бих родила пред тия мъки.

# 369
  • Мнения: 142
Неизвестна, ужас!! За съжаление, не мога да дам съвет,но звучи много гадно. Бързо да се оправяш ти пожелавам.

# 370
  • Мнения: 18 431
Кофти работа, Неизвестна . Нямам опит с чак такива състояния. Някъде съм мяркала, че невралгиите може да са свързани с недостиг на Вит. В (ама не знам кой). Може би трябва да го изследваш първо. Има тема във форума, потърси я и питай там.

# 371
  • Мнения: 142
На кръстниците малкия беше така,тя е българка,той мароканец,живеят в Гърция.
На около 4 проговори малкия на три езика
Дотогава моят ще е сирак, защото ще съм пукнала от ужас Simple Smile) Мъжът ми ме поправи, че по-скоро в психиатрията, но щели да ме посещават Simple Smile

Последна редакция: вт, 08 яну 2019, 13:30 от IndigoRed

# 372
  • Мнения: 1 639
Малкия с 38.5,запратих ги ктм ДКК-то,откъде пак лепна,ник8й в къщи не е б8лен,това дете ще ме побърка...вярно влачи сополи от 2 седмици ,ама как след 2 сед изведнъж,не знам вече...писна ми

# 373
  • Мнения: 1 872
И Анди се осополиви, а има и леко разтройство. И за разкош му излиза кучешки зъб. Днеска аз останах вкъщи, а утре ще се гледат с баща му.

# 374
  • Мнения: 1 639
Няма груп,нищо му няма и на ушите и гърдичките,обаче от кръвните доктора е казал че има някаква бактерия която тлее някъде в тялото и каза да го водим утре на носен и гърлен секрет защото по всяка вероятност затова боледува така защото има недоизлекувани бактерии. Лошото е че яено брат му ги мъкне от детската и сега и да излезне нещо и да пие антибиотик кел файда... но ще ррябва сигурно. И ще се чака да порастне и да закрепи имунитета.

Общи условия

Активация на акаунт