Малко голо петно при вълнист папагал

  • 1 230
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте. Нова съм тук и не можах да разгледам добре темите, но имам много важен въпрос. На скоро си взех вълнисто папагалче. Голям чаровник е. Като цяло в началото беше много тих, но след това за няколко дни отпусна.
Преди два дни забелязах едно малко голо петно зад главата му. Родителите ми са много несериозни на тема здраве, когато засяга животинката и постоянно ми казват, че това е глупост и че нищо му няма. Но аз съм си притеснена, изчетох много за това но навсякъде пише за заболявания, които не отговарят на симптомите му. Изключително енергичен е, особено след обед. Чурулика постоянно. Не изглежда сякаш му има нещо. Понякога си се почесва повечко, което до колкото прочетох също не е много сериозно. Не сме го къпали още, но се стресира при всяко мърдане на клетката и преместване на хранилките, затова искам да му дам малко време да свикне, преди да започне да се къпе. Има ли шанс да е от това? Имам нужда от повече информация, защото до колкото ми беше казано, в града ми ветеринарните лекари въобще не ги бива, та нямам голямо желание да му причинявам този дискомфорт ако само ще усложни ситуацията. Много се надявам да получа отговор, привързах се към мъничето много и искам да се чувства добре!
Опитах се да направя и снимка, но не се вижда много ясно.

# 1
  • Мнения: 2 429
Голото място съвсем голо ли е, или се виждат бели стрелички? В смисъл, когато папагалчетата сменят перушината си, новите перца излизат в бяла обвивка и изглеждат като бодли на таралеж буквално. Кожата гладка ли е на мястото, или не? Той  търка ли си главата в нещо? Ако е стресиран може да си скубе сам перата. Може ако го имате отскоро да се е бил преди това с друг папагал и да му ги е отскубнал.
Може да има папагалски гъбички. Кожата на нослето около ноздрите гладка ли е? А на краката? Това не е заразно за хората и се лекува.
ПП> Снимката не е много ясна, но така като гледам май му растат нови перца на мястото. Просто не се вижда достатъчно добре. Възможно е, понеже е отзад на главата, да не може да се отърка добре и да му падне бялата обвивка на перцата и затова да е останало така. Но само гадая честно казано. Просто не го виждам достатъчно добре какво е.

# 2
  • Мнения: 3
Голото място не е съвсем голо, постоянно мърда и не мога да видя много добре, но мисля че може и да са израстващи пера, защото кожата не изглежда да е изцяло гладка. Главата не съм забелязала да си я търка в нещо, а прекарвам много време около него. За скубане не знам, първоначално и аз това си помислих, но като цяло мисля че по-скоро се чеше повечко. От време на време изглежда сякаш се пощи, не знам как точно да го опиша. Въпреки това рядко  се намира перушина около клетката. Беше с други два папагала, но те са изключително дружелюбни, все пак не изключвам и тази възможност.

Надявам се тази информация да е полезна.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Има противопаразитни капки. Те са за вътрешно и външно обезпаразитяване. Едва ли има нещо, но профилактично може да се капне, за вълнист не повече от 1 капка отзад на вратлето. Подобри храненето. Гледай да вземаш качествена храна и без това един пакет стига за месец и повече. Предлагай също и плодове и зеленчуци всекидневно, кълнове също. От кой град си?

Общи условия

Активация на акаунт