Уреаплазма и Микоплазма - 2

  • 51 831
  • 762
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 35 935
Скрит текст:
Здравейте,

Както и преди съм писала си мислех че съм излекувала  парвум от цервикален секрет след 12 дни доксициклин и сумамед. Направих контрола в Геника  на 25 ден и беше отрицателна. Предстоеше ми цветна снимка и реших да пусна контролно изследване и 5 месеца по-късно пак положителен резултат. Сега ми изписаха Далацин Ц, който силно ме съмнява да повлияе и се чудя да го пия ли , да го сменя ли с друг? От доксициклина още не мога да възстановя флората-  гъбички, после анаеробна инфекция, сега пак вагиноза... просто омагьосан кръг. В допълнение,
ММ се изследва 3 пъти за 5 месеца, всичко отрицателно и съответно не е приемал антибиотици. Вече не знам как да подходя и какво да пия.  Моля за съвет, ако сте успели да преборите бактерията с друга схема на лечение.
При Полово - предаваните болести/инфекции е задължително назначената терапия да се прилага и при двамата партньори, защото може единия да е само носител на патоген, без да развива дадената инфекция ( и периодично да предава патогена на другия).
За да се развие инфекциозен процес/болест, трябва да са изпълнени доста условия, напр.
- определен брой/кол-во патогени
- специфични особености на патогена/щама - инфекциозност, патогенност, степен на патогенност, токсигенност,  и т.н.
- фактори  на средата - взаимодействие между патоген и клетка, взаимодействие на молекулно ниво, състояние на лигавици, Им.с-ма ,  заболявания, други (съпътстващи) патогени  и взаимодействие между тях и т.н.

# 676
  • Русия
  • Мнения: 862
Както ми каза лекарката, когато на мъжа му взимат анализите, бъркат плитко, а инфекцията може да е по-дълбоко.
Мене ме лекуваха три пъти, и докато и мъжът не почна да пие хапчетата заедно с мен, ефектът беше временен. Неговите анализи също бяха чисти.

# 677
  • Мнения: 2 792
За съжаление...........Сега пак на антибиотици :@ Писна ми!!!
Микоплазми/Уреаплазми/Хламидия (разширен пакет)
Chlamydia trachomatis   Отрицателен
Mycoplasma genitalium   Отрицателен
Mycoplasma hominis   Положителен
Ureaplasma parvum   Отрицателен
Ureaplasma urealyticum   Положителен

# 678
  • Мнения: X
От урина се изолираха, нали? Може да пробваш да пуснеш и посявка за уреаплазмата, за да си имаш антибиограма, но има много голям шанс да излезе отрицателно. За микоплазмата не знам какво да ти кажа, хич не съм я проучвала с какво се лекува и как се тества дори. Ако трябва забави малко лечението, за да проучиш добре нещата и да избереш най-подходящите лекарства.

# 679
  • Мнения: 2 792
Да, от урина. Доколкото четох и двете причиняват цистити, и урологични неразположения, това, което го имаше при мен.

# 680
  • Мнения: 2
Здравейте. 2019 година август месец реших да си пусна изследвания за уреаплазма. И двете бяха положителни. Първото лечение беше с антибиотик Авелокс едната изчезна, остана само уреаплазма парвум до ден днешен 7ми месец и 8ми различен антибиотик и плследно престой в болница с 2 антибиотика венозно уреплазма парвум все още е положителна. Вече не знам какво да правя и се притеснявам, че съм приела много антибиотици. Какво е ващо мнение и можете ли да ме посъветвате нещо. Отделно от 2019 август лекувам и златист стафилокок. Декември месец имах една отрицателна проба, но след това всичко се повтори. Отчаях се вече.

# 681
  • Мнения: 2 792
Антибиограма правена ли ти е? Може да си резистентна към антибиотиците, с които са те лекували досега.

# 682
  • Мнения: 220
Здравейте. 2019 година август месец реших да си пусна изследвания за уреаплазма. И двете бяха положителни. Първото лечение беше с антибиотик Авелокс едната изчезна, остана само уреаплазма парвум до ден днешен 7ми месец и 8ми различен антибиотик и плследно престой в болница с 2 антибиотика венозно уреплазма парвум все още е положителна. Вече не знам какво да правя и се притеснявам, че съм приела много антибиотици. Какво е ващо мнение и можете ли да ме посъветвате нещо. Отделно от 2019 август лекувам и златист стафилокок. Декември месец имах една отрицателна проба, но след това всичко се повтори. Отчаях се вече.
Създава ли проблеми уреата?
Мисля задължително се дават имуностимулиращи след антибиотик и се чака поне 2мес да се справи тялото. Също антибиотик се пие най малко 14дни, понякога два антибиотика плюс чистене на хламидии ако има. Има доста изписано за тези бактерии тук. Даже един лекар каза че понякога може и по дълго да се пие антибиотик... при мен също беше уреалитикум, после стана парвум... не знам дали се е махнала, изчаквам да мине време от последния антибиотик и разбира се че е проблем толкова антибиотици, свалят имунитета, на уреата точно това и трябва и избухва.

# 683
  • Мнения: 2
Антибиограма правена ли ти е? Може да си резистентна към антибиотиците, с които са те лекували досега.
Само за златистия стафилок, при всяка микробиология ми правят антибиограма. За уреаплазма парвум знам, че не правят антибиограма
Скрит текст:
Здравейте. 2019 година август месец реших да си пусна изследвания за уреаплазма. И двете бяха положителни. Първото лечение беше с антибиотик Авелокс едната изчезна, остана само уреаплазма парвум до ден днешен 7ми месец и 8ми различен антибиотик и плследно престой в болница с 2 антибиотика венозно уреплазма парвум все още е положителна. Вече не знам какво да правя и се притеснявам, че съм приела много антибиотици. Какво е ващо мнение и можете ли да ме посъветвате нещо. Отделно от 2019 август лекувам и златист стафилокок. Декември месец имах една отрицателна проба, но след това всичко се повтори. Отчаях се вече.
Създава ли проблеми уреата?
Мисля задължително се дават имуностимулиращи след антибиотик и се чака поне 2мес да се справи тялото. Също антибиотик се пие най малко 14дни, понякога два антибиотика плюс чистене на хламидии ако има. Има доста изписано за тези бактерии тук. Даже един лекар каза че понякога може и по дълго да се пие антибиотик... при мен също беше уреалитикум, после стана парвум... не знам дали се е махнала, изчаквам да мине време от последния антибиотик и разбира се че е проблем толкова антибиотици, свалят имунитета, на уреата точно това и трябва и избухва.
Не ми създава никакви проблеми. В началото имах симптоми, вече не,но генетичните изследвания са положителни. Също така ме притеанява златистия стафилокок. След последното лечение в болницата, преди 2 седмици направих отново микробиология, беше сравнително по-добре от предните, но пак бяха открити бактрии от стафилокока и няма как да спра лечението, тъй като ще се развие на ново, а знам, че е доста опасен. Утре(понеделник) съм отново на лекар и предполагам пак ще ми изпише антибиотици и вече много започнах да се притеснявам. Както казвате, че имунната ми система е намаляла и не може да се справи с бактериите.

Последна редакция: нд, 08 мар 2020, 20:11 от AnMary

# 684
  • Мнения: 7
Антибиограма на парвум правят в МБАЛ Надежда. Аз имам положителен парвум от Геника. След това си направих изследване в Надежда и ми излезе антибиограма.

Дано съм полезна на някого.

# 685
  • Мнения: 220
Антибиограма на парвум правят в МБАЛ Надежда. Аз имам положителен парвум от Геника. След това си направих изследване в Надежда и ми излезе антибиограма.

Дано съм полезна на някого.
Полезна и то много. Благодаря 🌺

# 686
  • Мнения: 46
Здравейте! Извинявам се за глупавия въпрос, но може ли някой да ми каже какви са симптомите на уреплазма и микоплазма? Аз не съм имала досега, уж всичко е идеално, но имам неразположение, което никой не знае откъде е, парене в областта на уретрата, особено след уриниране, но не в канала точно, а отвън по кожата сякаш, доста болезнено и много изнервящо. Благодаря!

# 687
  • Мнения: 220
Здравейте! Извинявам се за глупавия въпрос, но може ли някой да ми каже какви са симптомите на уреплазма и микоплазма? Аз не съм имала досега, уж всичко е идеално, но имам неразположение, което никой не знае откъде е, парене в областта на уретрата, особено след уриниране, но не в канала точно, а отвън по кожата сякаш, доста болезнено и много изнервящо. Благодаря!

При мен е такъв симптома и се оказа че имам уреаплазма парвум. При стандартните изследвания на урина и вагинален секрет за уреа и мико плазми в лабораториите е отрицателна , но при ДНК тест в Геника излиза положителна.
При условие, че няма никакви други бактерии и болести, то симптомите са от уреата.

# 688
  • Мнения: 46
Здравейте! Извинявам се за глупавия въпрос, но може ли някой да ми каже какви са симптомите на уреплазма и микоплазма? Аз не съм имала досега, уж всичко е идеално, но имам неразположение, което никой не знае откъде е, парене в областта на уретрата, особено след уриниране, но не в канала точно, а отвън по кожата сякаш, доста болезнено и много изнервящо. Благодаря!

При мен е такъв симптома и се оказа че имам уреаплазма парвум. При стандартните изследвания на урина и вагинален секрет за уреа и мико плазми в лабораториите е отрицателна , но при ДНК тест в Геника излиза положителна.
При условие, че няма никакви други бактерии и болести, то симптомите са от уреата.
Благодаря! Какво ще рече ДНК тест? В Рамус ми е изследван цервикален секрет.

# 689
  • Мнения: 2 792
И моята микробиология беше чиста откъм мико и уреа, но на ДНК ми излязоха и уреаплазма уреалатикум и микоплазма хоминис. Сега съм 30 дена на антибиотично лечение по схема с почивки. Уроложката ми се усъмни, че може да ги имам заради честото неразположение, което получавам от години насам. В Геника правят изследване чрез генетичен материал от урина/цервикален секрет. Доколкото разбрах от докторката, това изследване е много по-задълбочено от обикн. микробиология. Струва около 80лв за пълен пакет(микоплазми, уреаплазми и хламидия), който е препоръчителен, защото обхваща целия спектър от тези инфекции.

Общи условия

Активация на акаунт