Витамини за дете на 18 месеца

  • 1 125
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 501
Здравейте. Дъщеря ми е на 18 месеца. Искам да и взема някакви мултивитамини, тъй като ходи на ясла и идеята ми е да я подпомогна малко, за да не боледува често. А и тъй като е зимен период също така. Давам и Дентокинд и Имунокинд. И тя е свикнла да си ги смуче и да се разтапят в устата и тези хапченца и ги взима  с удоволствие. Сиропи обаче хич не харесва като и давам с лъжичка. Има ли витамини подходящи за  тази възраст, които се разтварят на принципа на Дентокинд например, и са под формата на хапченца ? Тя все още пие Аптамил 3-ка, но не съм сигурна, че на нейната възраст има достатъчно витамини в млякото, както и че тя пие вече максимум 2 пъти на ден и то не повече от 300 мл общо.
Благодаря предварително.

# 1
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Да не я превитаминизираш? Говори с педиатъра на детето по въпроса.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 5 805
Проблемът може да е в лъжичката, а не в сиропа. Пробвала ли си да ѝ даваш сиропчетата не с лъжичка, а с пипетка, като тези от Панадол или Нурофен? Аз на моите така им давах витамините.

# 3
  • Мнения: 11 788
Аз лично не бих давала на толкова малко дете изкуствени витамини като превенция. Ако е след боледуване и се налага укрепване, по го приемам, но иначе не. Не се ли храни добре?
Иначе от болестите много спасение няма, тя трябва да се сблъска с тях и да изгради имунитет все пак.

А както е казала и Ceca най-добре е да се посъветваш с педиатъра.

# 4
  • Мнения: 1 501
Ами проблема с лъжичката е, че е злояда и капризна на хранене попринцип. Винаги е била така. Откакто ходи на ясла се храни сякаш по-добре, т.е. рядко изпада в кратки периоди на злоядство. А тъй като беше болна 2 пъти досега и се ужаси от даването със спринцовка от Панадол... и не искам известно време да и го причинявам.

# 5
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Има си и схема на даване на витамини, а и това, че детето приема някакви с АМ, отделно с храната, отделно пие някакви сиропи... най-добре е лекат да каже дали може и колко.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 122
Прекалено много ми се виждат. Ще му докарате някое автоимунно заболяване.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 460
Аз витамини не съм давала никога. Приемам, че децата просто боледуват.

# 8
  • Мнения: 4 731
До 3 години не съм давала никакви витамини, при положение че моето ходи на ясла от 6-месечно. В началото много боледуваше, но след няколко изследвания разбрахме къде се крие ключът от палатката и със съответното лечение нещата се оправиха.

# 9
  • София
  • Мнения: 256
На тази възраст съм давала само коластра в млякото на детето. За витамини нямам спомен

# 10
  • Мнения: 1 501
Може ли да се слага в млякото ? Дали са "съвместими" ? То като имуностимулант ли действа или като витамини повече ? Чувала съм за коластрата, но не знам много неща.
На тази възраст съм давала само коластра в млякото на детето. За витамини нямам спомен

# 11
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Докато не сие мине дежурните болести от яслата/градината, каквото и да даваш - все тая.

# 12
  • Мнения: 9 276
Дентокинд и имунокинд не са истински препарати, а са плацебо - захар и вода, т.е. първо напразно си даваш парите и второ привикваш детето към безпричинно приемане на хапчета.

Ако детето се храни нормално, тогава няма нужда от допълнителен прием на витамини, в най-добрия случай ще се получи по-скъпа урина, а в най-лошия може да се предозира. Единственият витамин, който може да даваш допълнително е витамин Д - за това най-добре се консултирай с педиатъра на детето, който да прецени дали да се дава и каква доза.

Общи условия

Активация на акаунт