Мъжете или жените трябва да правят първата крачка?

  • 16 581
  • 399
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 337
Аз съм "за" деликатно показване на интерес - нито самоподнасяне на тепсия, нито правене на недостъпна. Ако мъжът има поне грам мозък, ще разчете сигнала. Ако е поне малко мъж, ще предприеме крачка. Симпатията се долавя инстинктивно, най-често няма нужда от знаци.
Наблюдавам край мен ситуация на двама много млади и съвсем неопитни в любовта. Той е най-срамежливият младеж, когото съм виждала, тя явно чака той да направи първата крачка и се обикалят като котараци от много време. Предлагам, че на момичето ще му писне да чака и скоро младежът ще бъде напълно отсвирен.

Ами побутни ги малко. 😊

Помагай  Heart Eyes Бъди купидон.

# 46
  • Наблизо
  • Мнения: 6 075
Съгласна съм с Котето - запознаване непринудено,фейсбук и т.н. изобщо не са препдоставка за романтичен интерес,поне за мен.
Аз лично нямам проблем да се запознавам с хора,може би затова имам поне 1-2 познати,които искат нещо повече - от криворазбраната идея,че ако жена е общителна и не се притеснява да говори И с мъже,то задължително ги харесва.
Но пък между запознаство и свалка има разлика - против съм да му се пише,обажда,кани на среща,взима телефон и т.н.Не че съм толкова за мъжкото его и мъжката логика,но съм на мнение че ако се предлагаш очевидно,мъжете си казват *какво пък толкова,явно мога да отбележа там,хайде*.
Е,аз се смятам за доста повече от *мога да отбележа*.Нямам нищо против да се запозная с някой,но да го свалям и каня по срещи -не.Това е мъжка работа,да се потруди и да ми покаже че има истиснки интерес.

# 47
  • Мнения: X
Скрит текст:
Вероятно имам доста инфантилни възприятия и начин на мислене. Далеч съм от ролята на принцеса определено, но за сметка на това винаги сякаш робувам на глупавото си его и го пазя да не бъде наранено. Все съм се чудила какво визират хората, като казват, че егото унищожава много неща в живота. Ами ето - най-малкото убива шансовете ти. Затова и не съм имала сериозна връзка досега..

Виждам непознато симпатично момче във Фейсбук и си казвам "Недей му изпраща покана сега, защо досаждаш и натягаш, ако някой ме хареса, сам ще ме добави".

Скрит текст:
Все едно пазя хем гордостта си от отхвърляне, хем и него чак, да не му досадя. Що за тъпо мислене съм придобила, не знам.. чак се ядосвам на себе си, че не знам как да постъпя и как се процедира, и така пропилях ценни години и шансове...
Въпреки, че съм на "Вие" в интернет-свалките, според мен:
1.да изпратиш покана за приятелство
и
2.да поискаш тел. номер/покана за среща , е съвсем друго
Щом ти допада, изпрати покана, инициирай размяна на мнения по някаква тема, която го интересува, пък от там нататък остави "топката" в неговото поле-ако е занитригуван, да инициира вече той размяна на телефони, срещи и т.н.
Ако не захапе, значи не е твоя човек.

# 48
  • Мнения: 18 551
Не смятам, че една покана за приятелство във ФБ значи кой знае какво. Не виждам проблем и жена да пише на някого първа. Това не е нито натягане, нито нищо. Показваш интерес, ако и отсреща го има ще си проличи. Аз по принцип обаче гледам да не съм активната страна. Такава ми е настройката. Никога не съм се натискала на мъж, мога да покажа някакъв интерес, но до там. И чакам отрещното действие.
Ако обаче нещо ми прещрака и имам силни чувства ще действам на момента.
Например аз бях тази, която каза първа обичам те на мъжа ми-и това изобщо не ме притесни, почувствах го и го изстрелях.
Така, че всичко е индивидуално. И има разлика между това да преследваш и да се натягаш  нахално на един човек по евтин и грозен начин и до това да просто да му пишеш, да покажеш интересен към него, някакво отношение.

# 49
  • Мнения: 1 184
Ако говорите за фейса , там освен да си лафиш с някой приятел или да следиш за разни събития които те интересуват , за никъв друг чеп не става. Губи време отвсякъде. И май заглавието на темата трябва да се допълни накрая "във фейсбук".

# 50
  • Мнения: 11 908
  За ФБ не виждам проблем кой първи ще направи крачка.Най-вероятно няма да се възприеме като романтичен интерес.

За останалото- аз съм от старомодните. Когато съм харесвала някого, съм гледала да се навъртам около него, но не и да проявя инициатива. Освен това, вие все разказвате случки с добър завършек на първата крачка, но при отхвърляне?Мисля си, че не е неприемливо един мъж да е отхвърлен, но за една жена е леко унизително.

Затова- мъжът ухажва, жената позволява да бъде ухажвана. Вече във връзка- инициативи за развитие на връзката- къде ще се прекара ваканцията, по-нататък.- битовизми и т.н., може да поеме жената.
Предложението за брак трябва да дойде от мъжа.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Предложението за брак трябва да дойде от мъжа.

С това не съм напълно съгласна. Съвсем приемливо ми се струва жената първа да отвори дума по въпроса, ако до няколко години от началото на връзката мъжът не се е сетил. Peace

# 52
  • Мнения: 1 184
Предложението за брак трябва да дойде от мъжа.

С това не съм напълно съгласна. Съвсем приемливо ми се струва жената първа да отвори дума по въпроса, ако до няколко години от началото на връзката мъжът не се е сетил. Peace

Колко е норматива ? 3 , 5 , 6 ? Wink

# 53
  • Наблизо
  • Мнения: 6 075
И за мен не е проблем жената да повдигне темата,при наистина сериозна връзка.
Аз не съм сигурна дали искам да се женя,но вече получих предложение.Не е същото обаче за децата,ММ вече почва да говори,а на мен ми е толкова далечно..

# 54
  • Мнения: 513
Реално отсрещният човек дори не знае, че съществувам, камо ли да ме харесва. Всъщност такива тъпотии си мисля, че чак се чудя на акъла си Flushed

Ако не съм известна личност, която всеки човек знае, няма как всеки да ме знае, че и да очаквам да ме потърси 😂 Ако аз самата не се "покажа" на човека, към когото имам симпатии, дори и да има шанс той ме хареса, аз няма как да разбера това, защото не съм му се "показала".

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Колко е норматива ? 3 , 5 , 6 ? Wink

Е, всяка жена си преценява колко време ѝ се стои на полусъединител. Simple Smile
Някои цели 10 г. си кротуват и после стигаме до познатите теми във форума: "Заряза ме след 8 г. заедно, а аз очаквах, че ще ми предложи да се омъжа за него.". hahaha

# 56
  • Мнения: 1 184
Замислих се по темата. Често пъти от мъжете се очаква да бъдат по-активни и да "направят първата крачка".

П.С: не съм тийнейджър, просто ми хрумват интересни теми за размисъл и винаги се доверявам на вас! 😍

Реално отсрещният човек дори не знае, че съществувам, камо ли да ме харесва. Всъщност такива тъпотии си мисля, че чак се чудя на акъла си Flushed

И що не почна по направо , ами мина през 9 планини? Кажи направо че си си харесала някой и сега се чудиш дали да му пуснеш покана във фейса.

# 57
  • Мнения: 513
Говоря принципно, никого не съм харесала конкретно.

# 58
  • Мнения: 1 184
Говоря принципно, никого не съм харесала конкретно.

На мен почва да ми се струва че баш конкретно си е , цяла тема за "по принцип"??? Ама ти си знаеш. Wink

# 59
  • Мнения: X
Конкретно, по принцип, какво значение? Като ти хареса някой, пращай покана, пък времето ще покаже какво /що.

Общи условия

Активация на акаунт