Студена вода и колко сметки плащате

  • 11 562
  • 211
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 059
Защото и аз все още ползвам това домакинство .Всяка седмица съм там за поне ден .
Сега съм при майка ми и я поразпитах -1,90 е кубика при нас .
Днес точно е говорила с тези , дето минават да отчитат ,защото е намерила бележка на вратата .
Сверили са кубиците и са се разбрали ....2 месеца да не пише нищо,защото е надалагала 11 лв 😁
Общо взето така става , защото не можем да им осигурим достъп до водомера всеки месец и те пишат по тяхно осмутрение .
И,не , водомера ни не е развален, не крадем вода , винаги сме били така .И с тока е същото .
Пак ще кажа , нямате си идея как много малки неща наглед ,могат да покачат сметката в пъти 😊

# 91
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Значи при сметка от 2 кубика сте успели и да предплатите 11куб. честно вие сте магьосници Joy

# 92
  • Мнения: 11 594
Цени на водата по градове от тази година:
http://www.dker.bg/uploads/2018/prices/prices_vik_01012019.pdf

# 93
  • Мнения: 25 736
Значи при сметка от 2 кубика сте успели и да предплатите 11куб. честно вие сте магьосници Joy
Остай. Ние с теб сме прахосници. Laughing

# 94
  • Мнения: 4 872
При нас общия за месец беше навъртял 1000 куб. и разбира се проблема не бил във водомера, сега ще има да плащаме.
Ако ви се занимава, изпратете водомера на метрология, но различна от тази на вашия ВиК оператор. Има водомери, които дават дефект и вместо да сменят стотицата завъртат и хилядната. И ей ви ги 1000 кубика отгоре.
Ние харчим 5 кубика студена и 5-6 кубика топла вода месечно. 3-ма сме.

# 95
  • Мнения: 1 711
По темата за разликите между водомера на входа и сборът от индивидуалните водомери. Ето каква е схемата:
Получава се реално, че не се отчитат абсолютно всички водомери по едно и също време. Т.е. като дойдат да отчитат и половината съседи не са дали показания, то вие им плащате и тяхната вода реално, а пък те плащат на база предни месеци. Т.е. Софийска вода си прибира парите два пъти за всеки случай напълно законно! Сърдете се и на "гениалните" ни политици, които позволяват тази кражба и на съседите си до някъде, че реално не са предоставили данни от водомерите си. Simple Smile
П.П. единственият изход за сега е целия блок да премине на водомери с дистанционно отчитане.

# 96
  • Мнения: 46 508
Така е. Винаги е било така, за съжаление.
Пусках жалба, като обясних подробно схемата. Отговорът беше само цитат от Общите им условия. Просто онази точка, в която е обяснено, че е така и нито дума повече.
Някой трябва да намери време и нерви, за да ги осъди, иначе няма да се променят нещата.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами да си намерят начин. Никой не може и да излиза в отпуск заради отчитане на вода.
Аз поставям бележка на вратата с показанията на водомера ми, но дали някой няма да мине преди това и да я скъса божа работа.

# 98
  • Мнения: 46 508
Е, те са си намерили и не се оплакват, но не е изгоден за клиентите...
Не може на всеки 3 месеца да излизат липси по 200 кубика за 24 апартамента. И това не е само при нас, служебно следя още 20+ имота. Масово е. Някъде е и по 300+ кубика.

Не е и само до засичане, има хора на база, които колкото и да им увеличават цифртата, пак харчат повече. Но не им е изгодно да поставят задължителна рамка, т.е. всички да са с водомери задлжително, защото така си избиват загубите от неплащащите. А те са мноооооого.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 10 493
При нас имаше 1000 куб. за един месец навъртяни, ще си ги плащаме.

# 100
  • Мнения: 46 508
Ако е нещо инцидентно може да е при повреда. Случвало ни се е и като източват и пълнят абонатното.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Носехме водомера здрав бил много ясно. Абе ще платим на махлата водата, ясно е.

# 102
  • Мнения: 4 708
15 кубика вода имаме, сега погледнах бележката.
Олекна ми, тъкмо мислех, че сме най-големите прахосници. Уж и аз спирам водата, докато мием зъбите, и пускаме половин казанче на тоалетната при малка нужда, но за 3-ма човека не падаме под 15 кубика.
ПС таблицата е без ДДС

# 103
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И ние сме между 15куб. и 18куб. 3-ма души.

# 104
  • Мнения: 11 594
И ние в този диапазон се движим. Струва ми се нормално.

Общи условия

Активация на акаунт