Студена вода и колко сметки плащате

  • 11 572
  • 211
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 40 870
Не ги проверяват те, има си лицензирани фирми за тестване и монтаж.

# 196
  • Мнения: 1 711
Идеята е, че тук не става дума за сметката, ами по-скоро за изразходваните кубици. Иначе за самата сметка може да има много променливи, например колко съседи са предоставили данни от водомерите си, разликата между предоставените данни и общия водомер, начислявания, преизчислявания и т.н.

# 197
  • Мнения: 68 644
Идеята е, че тук не става дума за сметката, ами по-скоро за изразходваните кубици. Иначе за самата сметка може да има много променливи, например колко съседи са предоставили данни от водомерите си, разликата между предоставените данни и общия водомер, начислявания, преизчислявания и т.н.

Нищо подобно. Начислявание.
Дамата вече каза че това са куб.от инд.водомер само. Няма разпределяне на общи такива.
Ако има...то това се вижда в бележката.

# 198
  • Мнения: 1 711
Идеята е, че тук не става дума за сметката, ами по-скоро за изразходваните кубици. Иначе за самата сметка може да има много променливи, например колко съседи са предоставили данни от водомерите си, разликата между предоставените данни и общия водомер, начислявания, преизчислявания и т.н.

Нищо подобно. Начислявание.
Дамата вече каза че това са куб.от инд.водомер само. Няма разпределяне на общи такива.
Ако има...то това се вижда в бележката.
Именно и аз това казвам. Wink

# 199
  • София
  • Мнения: 9 919
Какво правите когато в някой апартамент не е допускан над 1г инкасатор?

# 200
  • Мнения: 68 644
Бих настояла операторът да му начисли както е по наредбата...дебело, че да му се стъжни.
Защото на 6 месеца е длъжен да осигури достъп...по спомен.

# 201
  • София
  • Мнения: 9 919
Ще попитам какви са вариантите за проверка, без да плащаме за нея.
Някой скоро да е писал жалба, не открих в нета примерна (за ОН)

# 202
  • Мнения: 68 644
Не ти трябва примерна.
Опиши простичко, все едно тук обясняваш, какъв е казуса.
Собственик съм на апартамент еди къде си, абонат на ВИК.  Отчитането при нас става еди как си. Съсед Х не осигурява достъп вече над 1г., кето е в нарушение на наредба №4, цитирай им там точния член, и те така...

# 203
  • Мнения: 46 510
"(6) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 63 от 2012 г., в сила от 17.08.2012 г.) При отказ на потребителя да осигури достъп на длъжностното лице на оператора за отчитане на показанията на водомера разходът на вода се изчислява по пропускателната способност на водопроводната инсталация непосредствено преди водомера при непрекъснато изтичане на водата със скорост 1,0 m/s, за периода до предишен отчет по алинея 1."
https://www.lex.bg/laws/ldoc/2135493123

# 204
  • Мнения: 5 857
Здравейте, мисля, че имаше и друга тема за "Софийска вода", но не я намерих, така че ще питам тук.

Искахме да подадем самоотчет, но установих, че не знам как точно да разчета нашите водомери. Гледах някакви клипчета, но пак не можах да се ориентирам съвсем.

Дали може малко помощ? Колко кубици показват, според вас:

Скрит текст:



?

# 205
# 206
  • Мнения: 5 857
Мерси, и аз така помислих, защото червените цифри не са със сигурност.

# 207
  • Мнения: 40 870
Червените се пренебрегват като малко значими.

# 208
  • Мнения: 5 857
Сърдечно благодаря за помощта!

# 209
  • Мнения: 49

Здравейте, с ММ живеем в едностаен апартамент, в коя от всичките категории би трябвало да попадаме, че да си сметнем сметката за вода? Само за доставяне ли се гледа, или общото?

Общи условия

Активация на акаунт