Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 150
Аз лично, бих им забранила за 3 дни примерно, да играят заедно. Или изобщо да стоят в една стая... освен когато се хранят. През останалото време всеки в отделна стая, с обяснението, че ти не си надзирател и звероукротител и щом не могат да се разбират като братя, просто няма да контактуват и играят. Предполагам, че от скука още на втория ден ще се кротнат. И бих прилагала тази тактика всеки път. Като не отстъпвам още на втория час. Поне ден-два ще ги държа разделени.

# 151
Купи си тапи за уши и не ставай буфер между тях. Да се научат да се оправят. В противен случай наказание и за двамата. Кифлички или козуначета - ми кажи им че са кроасани и докато не спрат да спорят нямат право да ядат. Хич не им се впечатлявай, дълго време ще е така.

# 152
Франсоаз*
Много благодаря. Това не съм го правила, задължително ще го пробвам, предполагам още днес ще се наложи.

# 153
Купи си тапи за уши и не ставай буфер между тях. Да се научат да се оправят. В противен случай наказание и за двамата. Кифлички или козуначета - ми кажи им че са кроасани и докато не спрат да спорят нямат право да ядат. Хич не им се впечатлявай, дълго време ще е така.
Отскоро е така, до преди това си играеха без проблем. Не мога да се примиря, че няма разрешение на ситуацията. Пристраших се, да имам деца с малка разлика, въпреки здравословни проблеми и липсата на помощ, за да са по-близки, да са на близка възраст и да си играят, а не за да си казват "мразя те". Иначе и двамата са страхотни деца... но заедно са експлозия.

# 154
  • София
Най- големите грешки (до момента) са свързани предимно с моята натура.
Много съм организирана и изисквам същото. Вбесявам се, когато нещо излезе извън контрол, само поради факта, че не си си разчел времето или си се мооооотааааал. И разбира се, син ми е пълна противоположност.
Другата ми грешка, че съм нетърпелива, вследствие, на което започвам да изземвам домашните задължения (че ми посиня устата само да напомням), а синковеца започна да забравя дори къде се намира коша за пране, та в момента сме в превъзпитателна фаза- имаш само два чифта бельо и каквото си изпереш- това ще носиш.
Не знам дали не сбърках и по отношение, той да има правото да избира още като малък (макар и ограничен избор), та на моменти е едно устато чудовище, което ме изкарва извън нерви (и най- вбесяващото е, че на съучениците си не може да каже и две думички)
Добре, че е баща му, та малко да ме озаптява, вследствие на което, разбира се, е по- готиния Simple Smile

# 155
  • София
Първото ми дете е тотално различно от мен. Още тогава разбрах, че няма как да е като мен. С второто го давам още по-леко.
Не можем да ги направим като себе си.

# 156
Най- големите грешки (до момента) са свързани предимно с моята натура.
Много съм организирана и изисквам същото. Вбесявам се, когато нещо излезе извън контрол, само поради факта, че не си си разчел времето или си се мооооотааааал. И разбира се, син ми е пълна противоположност.
Другата ми грешка, че съм нетърпелива, вследствие, на което започвам да изземвам домашните задължения (че ми посиня устата само да напомням), а синковеца започна да забравя дори къде се намира коша за пране, та в момента сме в превъзпитателна фаза- имаш само два чифта бельо и каквото си изпереш- това ще носиш.
Не знам дали не сбърках и по отношение, той да има правото да избира още като малък ,  
Все едно съм го писала аз.
Ако можех да поправя някакви грешки, бих поправила само себе си.

Общи условия

Активация на акаунт