Хитринки за всякакъв случай - 19

  • 61 701
  • 742
  •   1
Отговори
# 300
  • Петрич
  • Мнения: 123
Мога ли да изчистя петно от лютеница върху бяла покривка след като е вече изпрана?

# 301
  • София
  • Мнения: 10 579
Мога ли да изчистя петно от лютеница върху бяла покривка след като е вече изпрана?
Пробвай със Спот на Перилис.

# 302
  • Мнения: X
Както са ти казали по-горе Спот. Залей петното, търкай и изчакай максимум 20 минути, след това отново пусни да се пере. Ако престои препарата повече преди пране, има опастност да увреди тъканта на покривката.

# 303
  • Петрич
  • Мнения: 123
Дано излезе че ако пак не стане незнам.

# 304
  • София
  • Мнения: 12 006
Дано излезе че ако пак не стане незнам.
Натъръкай го с разтворен прах за бяло на ДМ /той има повече избелители/ или с прахче, което е добавка за избелване и го остави така до другия ден. С 20 минутно накисване няма да стане нищо. Ако ползваш вениш за бяло го дръж по-малко време да не стане дупка в плата. После изпери нормално в пералнята. Петното би следвало да е изчезнало преди прането.

# 305
  • Мнения: 3 120
Да допълня моята сага с кафе машината. Първо прахчето, което ми препоръчахте свърши чудесна работа. Гадта измря, но все пак остана на места, където не мога да я измия. Реших да я върна на човека, от когото я взех, като той каза, че вече има готов купувач. Казах му за гадта, но той каза, че ще я оправи и почисти. Сега ще си вземам нова, но този път на капсули. Специално гледах резервоара да може да се бръкне вътре и да се чисти по лесно. Допълнително смятам да не оставям вода в резервоара и често да я пускам с прахчето за допълнително почистване.

Благодаря ви.

# 306
  • Петрич
  • Мнения: 123
Със Спот на Перилис излезе при търкането още.

# 307
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мога ли да изчистя петно от лютеница върху бяла покривка след като е вече изпрана?

да, аз съм прала подобено петно, огромно върху електриково зелена блуза.

мокриш, слагаш крем за бръснене и оставяш няколко часа да подейства. после переш. Peace

# 308
  • Бургас
  • Мнения: 1 130
и аз за съвет при вас.
Имам кожена чанта в сребристо - купена от Манго, но не мога да я нося защото сребристото така пада, че цялата ставам в сребро и около мен се вие сребрист облак.
Ако някой се сеща с какво мога да фиксирам цвета или как да я обработя, че да падне ще съм много благодарна.

# 309
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не съм пробвала, но съм чувала, че лак за коса става за фиксация на такива дребни летливи частици...

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Броката и аз фиксирам с лак за коса, но не съм пробвала на чанта

# 311
  • Мнения: 729
Да допълня моята сага с кафе машината. Първо прахчето, което ми препоръчахте свърши чудесна работа. Гадта измря, но все пак остана на места, където не мога да я измия. Реших да я върна на човека, от когото я взех, като той каза, че вече има готов купувач. Казах му за гадта, но той каза, че ще я оправи и почисти. Сега ще си вземам нова, но този път на капсули. Специално гледах резервоара да може да се бръкне вътре и да се чисти по лесно. Допълнително смятам да не оставям вода в резервоара и често да я пускам с прахчето за допълнително почистване.

Благодаря ви.
Имай наум,на капсули кафето е по-специфично.Не е като мляното.

# 312
  • Мнения: X
Да допълня моята сага с кафе машината. Първо прахчето, което ми препоръчахте свърши чудесна работа. Гадта измря, но все пак остана на места, където не мога да я измия. Реших да я върна на човека, от когото я взех, като той каза, че вече има готов купувач. Казах му за гадта, но той каза, че ще я оправи и почисти. Сега ще си вземам нова, но този път на капсули. Специално гледах резервоара да може да се бръкне вътре и да се чисти по лесно. Допълнително смятам да не оставям вода в резервоара и често да я пускам с прахчето за допълнително почистване.

Благодаря ви.
Имай наум,на капсули кафето е по-специфично.Не е като мляното.

Вярно е. Има някакъв специфичен вкус, който в началото дори ми хареса, но впоследствие страшно ми омръзна.
Независимо от смяната на марка капсули. Не можах да го изтрая повече от две години, но тя машината услужливо сдаде багажа, та се приключи с капсулите.

# 313
  • Мнения: X
Аз пък само да похваля трика с паста за зъби за мазни следи от ръце по шкафове.
Наистина действа. Бях се отчаяла, че век веков ще си седят тези мазни следи. Дето за майтап даже не знаех от къде са дошли. Но определено за бъдеще ще действам само с паста за зъби. Hands Thumbsup
А кафето на капсули - на мен също не ми харесва, но си мълчах, защото вкусове различни.

# 314
  • Мнения: 47 981
Какъв е трика

Общи условия

Активация на акаунт