Камъни в жлъчката - тема 5

  • 33 411
  • 752
  •   1
Отговори
# 330
  • Русе
  • Мнения: 10
Здравейте, днес ходих при гастрото(преди 2 години при преглед ми казаха, че имам малки камъчета - около 4мм, които са навсякъде в жлъчката и жлъчна кал). И днес ходих при поредния контролен преглед, при който ми беше казано, че имам калцификат в стената на жл.мехур. Не беше казано нищо друго за този калцификат, но аз сега се разрових и попаднах на инфо, че може да е рак на жлъчката(карцином). Може и да не е, тъй като ако имаше нещо гастрото щеше да ми каже. Някакъв съвет? Да ходя ли да ми правят компютърна томография(скенер)?

# 331
  • Мнения: 161
А защо не идете при някой хирург да я махнете тази жлъчка?

# 332
  • Русе
  • Мнения: 10
Днес бях при д-р Цонев от Токуда, камъните в жлъчката са ми били песъчинки 4-5мл. А болките в стомаха са гастрит. За камъните ми каза да пия 1 месец празолид и 3 месеца  урзофалк. Ако не се махнат тогава ще се оперирам. Сега ще си правя гастроскопия в Токуда да видим какво става с този стомах. На някой махналили са се камъните с лекарства?
Аз ги пия от почти две години и скоро ще ги спирам. Като цяло и аз имам малки камъчета, най-големият е 5мм. Не мисля, че има някаква значима промяна, поне лекарите не са казвали(освен, че ми се поизчисти жлъчната кал).

# 333
  • Мнения: 111
Създава ли ти много проблеми жлъчката. Наистина си много малка но ако ти създава проблем по добре я махни

# 334
  • София
  • Мнения: 8 131
По-добре без жлъчка, отколкото с болна такава.
Без значение от възрастта.

# 335
  • Русе
  • Мнения: 10
Създава ли ти много проблеми жлъчката. Наистина си много малка но ако ти създава проблем по добре я махни
Не ми създава никакви проблеми, много рядко усещам нещо като сръгване, но то е за секунда и е еднократно.  Когато ми казаха, че имам малки камъчета, бях отишла за съвсем друго нещо и доста се изненадах. Даже гастрото ми каза при последния преглед, че ако тръгнат да излизат, едва ли ще имам криза, защото са наистина малки.
Затова не искам да я махам още. Освен, че са й леко удебелени стените и има малък калцификат в стената, нищо друго не ме притеснява. А да, каза, че също така е и прегъната, и че съм се родила с прегъната жлъчка.
Аз и изобщо не ям мазно, не пържа, плюс, че съм и вегетарианка и не приемам животински мазнини. Иска ми се да изчакам няколко години, преди да я махна.
Като цяло има много плюсове и минуси. Не ми се иска да я махам, заради усложненията след операцията. Лекарите казват, че е сравнително ненужен орган, но черния дроб доста ще се понатовари без жлъчката.

# 336
  • Мнения: 111
Щом са удебилени стените знам че не е хубаво

# 337
  • Мнения: 3 321
И аз знам, че удебелените стени са по опасни и от камъните. Това означава че стената се е разслоила и много лесно може да се спука дори и без камъни и кризи.
Колко са тежки усложненията без жлъчка не знам, но знам че болната жлъчка може да доведе до доста тежки последствия и по лошо даже. Като херурга ми ми каза, че голяма част от здравословните оплаквания който имах от няколко месеца ще изчезнат след като ми извади жлъчката буквално му се изсмях. Не виждах как може да са от жлъчка при положение, че сповед мен нямаха нищо общо с нея. Не ми го е казал за да ме убеди за операция, този разговор го водихме след като бяхме насрочили вече дата и той си изясняваше здравословното ми състояние. Че колкото и смешно да ми звучеше тогава мога с чиста съвест да кажа, че беше абсолютно прав. 3 месеца след операцията нямам абсолютно никакви оплаквания от здравословен характер, а щях да тръгвам по различни лекари. И всичко това само защото се оттървах от билната жлъчка. Явно е гомяма беладжийка като не работи правелно.

# 338
  • София
  • Мнения: 8 131
И какви са тези усложнения след операция, които визираш?

# 339
  • Мнения: 173
Дългото носене на камъните в жлъчката е много опасно нещо,както възпалението ѝ,както и калцификати ,и карциноми.Още повече и превита,няма как да се очисти.А че има разни рецепти за очистване-има.Усложнения със и без жлъчка си е на късмет,но за човек ,неядящ пържено и мазно,не виждам проблем с товаренето на дроба.Притеснявай се повече за панкреаса.За 2 години щом напредъка е отрицателен,ножа е наред.То принципно това е стандартното лечение на пустата жлъчка.Да,всякакви изследвания е хубаво да се правят,особено ако са безболезнени и безплатни.

# 340
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте! Аз съм от само четящите,защото ММ е с много камъни в жлъчката и една огромна купчина разнообразни здравословни оплаквания. Но сега попаднах на много интересно изказване и искам да попитам.
bolibon, може ли да споделиш какви здравословни проблеми си имала, които са изчезнали след премахването на жлъчката?
 

# 341
  • Мнения: 3 321
Здравейте! Аз съм от само четящите,защото ММ е с много камъни в жлъчката и една огромна купчина разнообразни здравословни оплаквания. Но сега попаднах на много интересно изказване и искам да попитам.
bolibon, може ли да споделиш какви здравословни проблеми си имала, които са изчезнали след премахването на жлъчката?
 
Имах болки в дясната ръка, почти непрекъснато главоболие, болки ниско долу в кръста и в десния хълбок. Тези изобщо не ги отдавах на проблем с жлъчката. Също така имах и болки е корема и повече газове при което постоянно бях подута, за тези вече предполагах че са от жлъчката. Всичко това изчезна с изваждането и. И освен това и отслабнах въпреки, че не спазвам диета.

# 342
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Здравейте!
Днес се върнахме от София, в петък имах час при професор Драганов в Токуда. Вече имам дата за операция - 14.03. На 13-ти влизам, на 14-ти операцията и на 15-ти, живот и здраве, ме изписват. Малко се изненадах, че не ме прегледа на видеозон / дори нямаше такъв в кабинета/. Видя снимката, която си носех от тук. Даде ми лист с диета до и след операцията и после изчаках сестрата да ме запише за операция. Той ми написа и направление, което важи 30 дни и за това реших да не отлагам много. Дано всичко мине благополучно и се възстановя бързо, че през април искаме да пътуваме малко по-дълго. Като казах пътуване - малко ме притеснява, че на следващия ден след операцията пътуваме на обратно. Дали ще издържа пътя? На някого случвало ли се е да пътува над 300 км след операцията? То е ясно, че при всеки е индивидуално, но все пак..

# 343
  • Мнения: 161
Здравейте!
Днес се върнахме от София, в петък имах час при професор Драганов в Токуда. Вече имам дата за операция - 14.03. На 13-ти влизам, на 14-ти операцията и на 15-ти, живот и здраве, ме изписват. Малко се изненадах, че не ме прегледа на видеозон / дори нямаше такъв в кабинета/. Видя снимката, която си носех от тук. Даде ми лист с диета до и след операцията и после изчаках сестрата да ме запише за операция. Той ми написа и направление, което важи 30 дни и за това реших да не отлагам много. Дано всичко мине благополучно и се възстановя бързо, че през април искаме да пътуваме малко по-дълго. Като казах пътуване - малко ме притеснява, че на следващия ден след операцията пътуваме на обратно. Дали ще издържа пътя? На някого случвало ли се е да пътува над 300 км след операцията? То е ясно, че при всеки е индивидуално, но все пак..
Успех!Всичко ще мине без да усетиш.За пътуването на обратно би могло да ти е некомфортно понаболява си все пак е операция.Няма ли къде да останете до махането на конците?И аз не съм от София, но си изчаках там седмица след операцията си тръгнах и всичко мина нормално по пътя.А за пътуването през април не го мисли до тогава ще ти е минало.И на мен ми гледаха стара снимка на видеозон те си разбират.За всичко, което се интересуваш питай тук всички са мнооого отзивчиви.😘

# 344
  • shumen
  • Мнения: 18 012
Аз днеска се отпуснах и хапнах малко повечко шоколад и сланина и сега ме боли жлъчката яко.

Общи условия

Активация на акаунт