Юлчета 2018- тема 3

  • 78 043
  • 734
  •   2
Отговори
# 105
  • Мнения: 275
Благодаря! Бях го питала още като се роди бебето и като идва вкъщи- каза че е ок, ама  и на мен ми е странно точно за това реших да го споделя с вас. Днес сме на консултация и ще питам пак.

# 106
  • Мнения: 135
Относно петното, моето също има малко на челото, но е бледо розово. Дерматолога ми каза, че с Елоком се скривало много бързо, но е кортикостероид и не съм мазала. Родилно петно ли е вашето, много е зачервено. Ходили ли сте на дерматолог?

# 107
  • Мнения: 275
Не сме ходили понеже педиатъра ни каза че всичко е наред, но днес ще питам пак . Ами май е родилно петно, с него си се роди.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 630
So good, 1000 процентс е хемангиом. С времето избледнява но не изчезва. Дъщеря ми има тамън два. На главата отзад е едниният. Не изчезна ,а поизбледня. Не се третира с нищо! Дано съм от помощ.

# 109
  • Мнения: 547
Нашия има червено петно в горната част на вратлето отзад. Но малко пради да родя разбрах че и аз имам такова,на същото място,та не се  учудих от къде е неговото Grinning

# 110
  • Мнения: 312
Annabel-03

Мисс, за раницата да ти кажа и аз съм кльощава, не съм пробвала много модели, но се спрях на Тула и до 2часа съм изкарвала ходене.
[/quote

Annabel-03 -С Тула стандарт ли си или Тула ФТГ?
Аз си взех срандарт,но все още не сме я използвали,защото ми се струва голяма.Бебка е 65см./7500кг ,мисля че трябва да изчакам поне до 70см.височина.

# 111
  • Мнения: 58
Аз използвах намаление на черния петък и си взех Boba 4G надявам се да е добър избор, още не съм я тествала. Днес дойде зимното покривало и скоро ще тествам, пуснах на машинно пране раницата, дано не й стане нещо, че май не трябваше да използвам центрофуга. Вие лесно ли нагласяте раницата при първите ползвания.

# 112
  • Мнения: 55
Аз съм с Тула free to grow и съм доволна. Лесно я нагласих, стига бебчо да стои мирно, защото първия път не му хареса много😊

# 113
  • Мнения: 101
И аз съм с Boba 4g, много ми е удобна, лесно я нагласих първия път, много бързо свикнах. Имам спомен обаче, че на етикета пишеше да не се пере в пералня, а само с мокро парче да се мине.

# 114
  • Мнения: 275
Да такова ми каза и педиатъра че е. Каза, че за момента няма смисъл да ходя на дерматолог и нищо да не правя общо взето. Питаме дали я слагам да сяда, викам още не, не смея още. И аз го питах за тоя бебешки барбарон, каза да я слагам смело вече и било време. Прибрахме се и я сложих , много добре си изкара около час постоя и се забавлява. И другото ново което ще започваме е захранването. Започва се с плодови пюрета между храненията и след това за обяд зеленчуково - аз просто съм забравила от каката как беше, та сега ми дръпна едно опреснително 🤣

# 115
  • София
  • Мнения: 1 096
Днес излизах с количката - голяма грешка, в тая киша, по снега, като сляза на улицата - чакам да се разминем с 237545 коли, абе ужас, едвам изкарахме 45 минути и го прибрах. От утре ММ е удома и ще излизаме повече и с колата Heart

# 116
  • Мнения: 243
Да такова ми каза и педиатъра че е. Каза, че за момента няма смисъл да ходя на дерматолог и нищо да не правя общо взето. Питаме дали я слагам да сяда, викам още не, не смея още. И аз го питах за тоя бебешки барбарон, каза да я слагам смело вече и било време. Прибрахме се и я сложих , много добре си изкара около час постоя и се забавлява. И другото ново което ще започваме е захранването. Започва се с плодови пюрета между храненията и след това за обяд зеленчуково - аз просто съм забравила от каката как беше, та сега ми дръпна едно опреснително 🤣

И моя Тео има такова петънце, казаха да го наблюдаваме да не расте! Иначе не му пречи то е на такова място, че няма да се вижда с дрехи (в ляво на ребърцето) но ако му създавало известен комплекс като порастне казаха, че се маха без проблем. В интерес на истината като беше мъничък беше по-червено и кафеникаво, с времето избледня.

# 117
  • Мнения: 437
И аз имам Тула стандарт и с малко събиране на платката й е тамън. Затова още ползвам еластичния слинг. Тези дни още повече, че нещо много неспокойна и не стои сама. А и с тази киша, да не може да се мине с количка, та по-добре сгушени и през снега
Родилен белег си има и нашата госпожица. В болницата като й смених за сефте памперса и рвших, че е мекониум и търках ли търках с мокра кърпа, докато не се усетих защо не излиза Grinning Та такъв е цвета и до днес, само с порастването на прасеца, малко порастна и белега

# 118
  • Мнения: 71
Здравейте момичета с ужасен зъбобол съм направо откачам... цяла нощ не съм спала имам чувството че тъкмо заспах и мъничката стана да яде вече не издържам... друго ме притеснява повече ще има вадене май, (въпреки че ме боли цялата лява страна на лицето и не мога да определя къде точное причината... ) съмненията ми падат върху горен мъдрец който от няколко дни усещам че се счупил няма липсващи парчета но определено не е ОК. Преди време ми вадиха долен мъдрец но тогава си беше направо операция не се беше показал изобщо растеше си направо в костта... тогава беше гадно рязане, конци, дренажи, антибиотик... казват че горни по лесно се вадят но пък този е счупен, как ще кърмя ако ми изпишат АБ ?!? А трябва спешно да отида че сега и празници, миналия път пак беше по Коледа тогава бях сигурно единствената отслабнала по празниците живеех на мандарини....не искам да спирам да кърмя....  😐😐😐😐 5 месеца е само на кърма справяме се супер наддава идеално 😭😭😭😭 дайте съвет как да не се отбие дребната....

# 119
  • Мнения: 229
С ФТГ сме, уж за да изкараме цялото бебеносенето с една, почнахме от 3+месеца. Но сега гледам че някои мами с ФТГ се налага да купуват и модел Тодлър. За Стандарт нямам идея.

Лесно я настройваме, а и често се налага, защото не съм единствения бебеносец Simple Smile
Малка хитринка в тоя случай ми е че маркирах настройките на коланите с маркер с по една точка, за да си я правя по-бързо Wink

Annabel-03 -С Тула стандарт ли си или Тула ФТГ?
Аз си взех срандарт,но все още не сме я използвали,защото ми се струва голяма.Бебка е 65см./7500кг ,мисля че трябва да изчакам поне до 70см.височина.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 08:10 от Annabel-03

Общи условия

Активация на акаунт