Юлчета 2018- тема 3

  • 78 045
  • 734
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 485
Аз дадох банан и тиква да си яде по празниците. И няколко трошици картоф закачи Grinning Мисля да предлагам сезонни храни.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Честита Нова Година , момичета ! Здраве и щастие за вас и семействата Ви Simple Smile

TDOT , коя беше вашата педиатърка ?
И аз знам, че картоф не се замразява. Даже не мога да си представя колко неприятен ще е вкуса му след размръзяване... Wink
Аз не знам дали тук бях казала, че бях започнала уж да захранвам с картоф ден след ваксина и се обрина... Докато мине тоя обрив и айде на ново нов по цялото тяло точно като от АД по сгъвки, вратле, брадичка... Сега отмина тези дни , но нали бяха празници и утре пак ваксина и вече официално почвам в понеделник, ако всичко е наред след ваксинта пу пу ! Смятам да започна пак на ново , този път с тиква, че и нея домашна я имам.

Аз не знам ако ми седи тя все така с обриви , как се се захранва ??
Тя мине се не мине ден и все някъде има някое обривче .. доста чувствителна кожа има явно.

# 227
  • Мнения: 312
Честита Нова Година , момичета ! Здраве и щастие за вас и семействата Ви Simple Smile

TDOT , коя беше вашата педиатърка ?

По ЗК малката е записана при д-р Хариева в Майчин дом,но тя е изключително натоварена и при нея ходим главно за месечните си консултации.Почти винаги пред кабинета чакат по 5-6 деца и е невъзможно да ти обърне внимание на всеки въпрос.
Случайно когато бебка беше на месец попаднахме при д-р Е.Вълчева(не работи по ЗК).Сега при всеки проблем и въпрос се обръщаме към нея.Посещаваме я всеки месец.Изключителен специалист!
Тя е един от създателите на "Зеления морски двор във Варна".Момичетата от тук,могат да получат повече за него от интернет (имат и фейсбоок страница).Скоро мислим да го посетим и ще сам отзиви Simple Smile
Написаното звучи малко като реклама ,но наистина съм много благодарна на тази жена!Жалко че специалистите като нея са все по-голяма рядкост!

# 228
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Да, знам я д-р Вълчева Simple Smile
Зеления двор е нещо ново за Варна, знам за неговото съществуване, че нали съм в тези среди .
Ще чакам да споделиш отзиви, ако отидеш на разузнаване Grinning
Аз също от чисто професионално любопитство бих отишла да видя за какво става въпрос Wink

# 229
  • София
  • Мнения: 1 096
Моето чаве замести хранене 2 дни преди навършени 6м и съм доволн. Следобедно ще заместя чак към 7 месец, няма да го бързам, от много време вече смесвам пюрета - тиква и батат, тиква и морков, морков и нещо си, общо взето гледам да му е разнообразно всеки ден. От събота вкарвам месо. Заешкото утре ще го направя на порцийки, а пуешкото след седмица, за да видя как ще се понесе. Знам, че се слага по много малко в началото, защото е тежка храна за тях.

# 230
  • Варна - Монреал-Едмънтън
  • Мнения: 178
Аз въвеждам всеки зеленчук по отделно по три дни,че да усети вкуса им детето.След това ще почнем безглутеновите каши,месните и чак след това плодовите пюрета.Това е по препоръка на педиатър,имам й доверие и я слушам стриктно 🙂
Tова е и моя план.
Започнахме на 1 януари със сладък картоф. Приготвям ново количество всеки ден преди ядене. Човека не го харесва и го плюе. Ама той и вода не пие,  и АМ пробвах преди месец и него не иска.
Ще свикне, време и търпение. Утре морков.

# 231
  • Мнения: 243
Някой знае ли от къде мога да купя такъв надпис на тортата?

# 232
  • Мнения: 354
Аз съм захранвала с първата храна 3 дни, следващата 2 и оттам нататък всичко по един ден. Това ако няма изявени алергии де. В Бразилия не се захранва така всичко по 5 дни. Жълтък и месо сигурно ще да съм давала по 2-3 дни, глутена изобщо не съм го мислила - добавих някакви овесени ядки в плод и после направо коричка хляб да гризе.

Подкрепям!
Аз също така процедирам!

# 233
  • Мнения: 231
Момичета, някой знае ли дали кленовият сироп спада към алергените, че нещо не мога да намеря инфо?
Искам да заместя с нещо меда в храната си (специално в закуската) , тъй като заради кърменето съм го ограничила и се сетих, че кленовия сироп също е подходящ за сутришното ми мюсли с мляко Simple Smile

# 234
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Медът не е проблем при кърмене Wink

# 235
  • Мнения: 437
А кленовия сироп си е захар.
Нищо му няма на меда. Ако искаш да го замениш - фурми, стевия

# 236
  • Мнения: 231
Медът не е проблем при кърмене Wink
Не съм хапнала и капка мед от както родих, тъй като всички (включително и педиатърката ни) ми обясняваха, че е силен алерген и докато кърмя, не трябва да консумирам. Confused

# 237
  • Мнения: 354
Боже ,на мен чаят ми всяка сутрин е с мед и да ти кажа нищо не се е случило. Дори на бебо бибата топвам от време на време в него !

# 238
  • Мнения: 437
Медът не е проблем при кърмене Wink
Не съм хапнала и капка мед от както родих, тъй като всички (включително и педиатърката ни) ми обясняваха, че е силен алерген и докато кърмя, не трябва да консумирам. Confused
Има достатъчно информация от компетентни източници за меда и  кърменето. Поредния педиатър, който не си заслужава да се слуша грам какво ви казва.
Няма забранени храно, освен ако не аи сигурна, че детето регира на нея. Аз обожавам люто и суши. Еми такива колики докарах на малката след едно уасаби, че сега не ям люто или чоне съвсем умерено.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 2 747
В началото често отварях тази статия Wink
https://xedra.wordpress.com/2012/11/26/momdiet/
 И аз си хапвам всичко,разбира се има храни , който влияят на детето и ги ограничавам , но просто гледам да ги хапвам по-рядко ( като карфиола, броколите ) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт