Юлчета 2018- тема 3

  • 77 969
  • 734
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 45
Аз след баня намокрям тампон за грим с прееварена водичка,разтварям внимателно срамните устни и почиствам. Същото го правя и след ходене по голяма нужда

# 301
  • Мнения: 312
Във водата ли или непосредствено преди къпане? Какво бебешко олио използваш?

Във водата,използваме гъба при къпане,която се закрепя за страните на коритото и така дупето не е изцяло потопено. Сапунисвам,изплаквам и тогава минавам с тампонче .В началото имах в къщи олио Nivea baby и пробвах с него,след това взех Юриаж тъй като използвам изцяло тази козметика и да ти кажа разлика не видях.Сега отново съм с олио на Нивеа. Почиства добре и до сега не ми се е зачервявала.

# 302
  • Мнения: 1 770
Здравейте! Моята дундарелка вече е със зъбче от няколко дни. Другото и то е на път. Всичко се лапа и лигите са като река. 😊

# 303
  • Мнения: 243
Здравейте, имам въпрос относно захранването с каша, давам от три дни безглутенова, безмлечна каша, въпроса ми е утре на пример може ли да добавя малко настъргана ябълка или намачкан банан и ако да, колко грама трябва да е плода? С тези грамажи се побърквам... Rolling Eyes

# 304
  • Мнения: 2 485
Може да сложиш. На око, не се затормозавай с грамажи Simple Smile Но ако много се притесняваш, може например да сложиш една супена лъжица и колкото изяде.

# 305
  • Мнения: 85
Мами да Ви питам вашите мъничета седят ли вече във столче за хранене.  Защо аз днес го сложих и му беше доста интересно и за първи път ядохме без да  омажем цялата стая.
     Чак на 17 сме на лекар но не издържах защото когато вечеряме той ми е в ръцете иначе реве.
   Честит празник на всички дами и малки принцеси хубавото име Таня.

# 306
  • Мнения: 243
Мами да Ви питам вашите мъничета седят ли вече във столче за хранене.  Защо аз днес го сложих и му беше доста интересно и за първи път ядохме без да  омажем цялата стая.
     Чак на 17 сме на лекар но не издържах защото когато вечеряме той ми е в ръцете иначе реве.
   Честит празник на всички дами и малки принцеси хубавото име Таня.
И аз го слагам от няколко дни, но не е седнял тъй като още няма 6м. Столчето има няколко полужения на облегалката и на двама ни е много удобно, с изключение на това, че плюе каша по мен Grinning Animal See No Evil Animal Hear No Evil от понеделник ще му правя картоф защото явно кашата няма да я бъде, я вчера бяхме на ваксина и трябва малко да изчакаме със смяната на менюто.

# 307
  • Варна
  • Мнения: 2 747
За хранене я слагам в столчето.
Момичета как приготвяте пюрето от картоф пасирате или само мачкане с вилица  ??? Значи днес давам картоф , обачеееее пасиран с пасатора стана ужасно лепкав ( ясно че е от нишестето)  Sad Добавях вода и същата работа , чак на мен ми залепва из устата и гърлото, а на детето 1-2 лъжички и чак се закашля ... После няколко лъжички тиква , която предните дни хареса много, но и нея отказа и леко повърна дори Sad
И още един въпрос- вашите бебоци зачервява ли се кожата около устата докато ядат от пюретата. Моето все червено , по тялото няма никъде нещо,  но около устата е много суха и зачервени бузки има.

# 308
  • Мнения: 547
При нас има зачервяване и изсушаване на кожата на бузките , но мажа с А Дерма Прималба и за сега,само то успява да го хидратира хубаво и да не се появява това червено и сухо.А за картофеното пюре,аз слагам малко масло вътре Simple Smile

# 309
  • Мнения: 1 787
Мисс, картофът не се пюрира с пасатор, защото става като лепило. Най -добре се намачква с вилица и се претрива през цедка и става гладка консистенция.

Последна редакция: сб, 12 яну 2019, 16:55 от smile_86

# 310
  • Мнения: 160
За хранене я слагам в столчето.
Момичета как приготвяте пюрето от картоф пасирате или само мачкане с вилица  ??? Значи днес давам картоф , обачеееее пасиран с пасатора стана ужасно лепкав ( ясно че е от нишестето)  Sad Добавях вода и същата работа , чак на мен ми залепва из устата и гърлото, а на детето 1-2 лъжички и чак се закашля ... После няколко лъжички тиква , която предните дни хареса много, но и нея отказа и леко повърна дори Sad
И още един въпрос- вашите бебоци зачервява ли се кожата около устата докато ядат от пюретата. Моето все червено , по тялото няма никъде нещо,  но около устата е много суха и зачервени бузки има.
Мис, аз чакам картофите да изстинат, слагам няколко лъжици от водата, в която са врели и се получава супер.

# 311
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Смайл така ще направя и аз .
Яни все пак как го правиш до пюре . Мачкаш или пасираш? Иначе и аз сложих от водата Wink

# 312
  • Мнения: 160
Момичета, разреждате ли ги купешките пюрета? Вчера дадох пащърнак и не се прие, днес добавих АМ на око и изяде около 40 грама.
Изобщо колко трябва да яде? Аз 120 гр ги виждам чак в яслата... До сега съм дала картоф, тиква и пащърнак, е нито едно не яде с кеф, даже започна да бута с езика... Аз обаче съм ината и бутам, реве и яде, обаче няма да се откажа. Мислех да спра, ама няма. Утре мисля да комбинирам трите, пък да видим. Изкушавам се да дам плод дя видя сладичко ще яде ли.
В болницата й дадох оризова вода, това значи ли че ориза е въведен? И ако не как да го въведа?

# 313
  • Мнения: 160
Смайл така ще направя и аз .
Яни все пак как го правиш до пюре . Мачкаш или пасираш? Иначе и аз сложих от водата Wink
Пасирам. Даже съм замразила във формички за лед. Тях като ги размразявам са по-лепкави, но като ги мина пак с пасатора и става.

# 314
  • Мнения: 683
Yanica, гледай да не я тъпчеш на сила, защото така съвсем ще намрази храната и ще я свързва с нещо отрицателно. Моят също хич не иска да яде пюрета, но плодови, ни зеленчукови, но маааалко по малко увеличава храната. Месец и половина след начало на захранването не яде повече от 100 гр. Вчера пробвах да му дан плодово-млечна каша и ревеше за още. Може да пробваш скоро да дадеш.

Общи условия

Активация на акаунт