Юлчета 2018- тема 3

  • 77 876
  • 734
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 162
Ние взехме Cybex столче, такова е и на баткото. Има добри оценки в ADAC и е в категория 9-36 кг.

# 331
  • Мнения: 683
Моят направо скандали ми вдига. Такова пищене пада, че се замислям за тапи за уши. Снощи ми взе здравето. Както обикновено стана в 19.00, заспа в 22 и нещо, събуди се в 22.30 и заспааа в 6. За 2 часа. Носене на ръце, оставяне, раница, песни, танци-без кръст останах. А на всичкото отгоре някакви съседи ми тропат, че вдигаме шум.

Ние сме с кош 0-18 и за сега май му е удобен. Няма легнало положение, но не му клюмва главата и си спи спокойно. На къси разстояния и аз си признавам, че го возя малко по-облечен, но от пролетта спирам.

# 332
  • Мнения: 2 050
Аз взех на нашата мадама едно вълнено гащеризонче под наем и с него я закопчавам в кошницата, отгоре одеало, докато я занесем до колата. С него нося и в раницата, доволна съм. Засега ще си караме с кошчето, обмислям все пак да вземем стол за натам, че хубавите модели са ужасно скъпи. Аз държа поне до година и нещо-две да може да пътува обърнато назад, в Бразилия повече от това май изобщо нямаше внесено, пък е важно за безопасността.

Със захранването не сме напреднали особено, може би отчасти, защото сме все в движение и някои дни пропускам или намачквам нещо много набързо. Но факт, че тя самата още не се справя, а мина 6 месеца и половина. Интерес има известен, но хич не преглъща, а само ми се усмихва и капе пюре от устичката Grinning Мисля, че около 3 лъжички ѝ е рекордът. Давах и варен на пара морков и сурова ябълка да гризка, но тогава пък парченца изпадват. След седмица се прибираме към Бразилия и ще се върнем към някакъв режим, надявам се да започне да хапва повече дотогава. Мисля да пробвам тия дни и с каша. Ще питам и нейната лекарка на консултация какво мисли по въпроса. Синът ми хапваше също доста малки количества, никога не съм го насилвала да яде нещо, което не харесва. В крайна сметка и ние възрастните не харесваме да ядем всичко и всеки ден. Много смешно например един ден обира само краставиците от салатата, а на следващия доматите. В момента се храни доста разнообразно (не му готвя отделно откакто беше под годинка), яде плодове, зеленчуци, не отказва да опитва нови неща (включително уасаби Joy). Ако нещо не одобри за деня, давам сирене или кисело мляко и всички са доволни Simple Smile

# 333
  • Мнения: 687
Оо Ада ,знам това за столчетата. Но ние всеки ден ползваме кола,а ми се вижда толкова студено да го съблека в студената кола,направо незнам какво е решението. Уж съм нагласила коланите. Тя колата се затопля чак след 10 мин( точно толкова ни е пътя до града за училище).
Завивам с одеало, ако е толкова студено. Да, съгласна съм, че събличането е неудобство - аз съм с 3 малки деца, което значи, че събличам якетата на трите преди да ги закопчея в колата и после ги обличам като ги изкарвам от колата. В момента бебето не носи космонавт, защото го слагам в слинга и закопчавам с общо яке. Но като носи, събличам Много често излизам сама с тримата с колата, което значи, че освен всичко друго, координирам и по-големите деца по време на "операцията". Но въпреки това, предпочитам да ми е неудобно и да ми отнема повече време, но ако не дай си Боже стане нещо, децата да са в безопасност.  Няма как да си нагласила коланите, че да са добре, просто няма как да се затегнат добре с обемна дреха. Ако можеш да го закопчаеш с космонавт на същата настройка, на която ползваш без, това означава просто, че са ти твърде хлабави без, и пак не е ок с...

За возенето назад, за нас също е много важно да се случва максимално дълго. Най-голямото ми дете го обърнахме напред след като стана на 5 години, като столчето не му беше омаляло, но го обърнахме, защото нямаше как да съберем и кошницата на бебето в колата в противен случай. 3.5 годишното го возим още назад, бебето също планираме възможно най-дълго да го возим назад. За целта ще ни се наложи да сменим колата, когато израсте кошницата, но в крайна сметка сме приели, че това е цената да имаме 3 деца с малка разлика. Simple Smile

Цялостно децата ми имат много свобода, но що се отнася до возенето в кола, съм категорична, никой никога не се е возил извън столче, с яке и т.н. Може отстрани да изглеждам крайна, но съм губила близки хора при катастрофа и знам, че това може да се случи когато най-малко очакваш, включително на градско и като си излязъл за 10 минути само. Не мисля, че е решение да си стоим у дома и да не се качваме на кола, де, просто гледам да направя възможно най-сигурно возенето. От там нататък вече всичко е въпрос на късмет.

Последна редакция: нд, 13 яну 2019, 13:45 от ada123

# 334
  • Мнения: 2 050
Ада а от какви столчета сте доволни? Аз успях единствено до 13кг да намеря в Бразилия rearward facing и вече го обърнахме, повече защото аз седях птзад между столчето и кошницата и ми дойде тясно. Чудя се сега за някаква комбинация, той няма да иска да се вози повече назад, дори да вземем столче до 4г, та може би ще изчакаме да стане направо за трета група. За бебето на първо време ще ползваме настоящия Бритакс, но после си мислех за besafe izi comfort или някое такова (имаме скоби за изофикс), ама те станали 200 вида и вече не знам какво да избера.

Иначе и аз с това точно не съм склонна да правя компромис, уви с ММ не сме на едно мнение, според него много се втелясвам с тия столчета, но те нещастията стават и за 3 минути. Успявам и да кърмя в столчета и кошчета, за изненада на минаващите покрай нас коли Blush

# 335
  • Варна
  • Мнения: 2 745
Яни, моята дъщеря също е 6кг. Здрава по всички параграфи Grinning Само на кърма. Яде често, но явно по-малко.
Започнах захранване в началото на седмицата с тиква, като вчера дадох и картоф. Тиквата я яде уж с желание предните дни като 5-я ден даже хапна 50гр. Е да ама вчера се мусеше и дори повърна малко, явно и стана гадно от лъжичката пасиран картоф . Не я насилих повече , защото се мръщеше .. изяде 20 гр.
Не съм се притеснила толкова много и си я оставям тя да ме води кога и колко иска да яде.
Педиатърката ми пък е решила, че за седмица трябва да достигне 190гр и да заместя хранене за обяд и бързо да включвам каша с плод (заедно) до края на 6 месец. Както и да давам жълтък и масло в пюретата. Кимам с глава, леко споря и толкова ! Не бързам да замествам хранене, а и тя не може да изпие мляко повече от 120 мл. как си представя да изяде пюре от 190 гр.. не знам.
Не забравям , че има и АД. Заради, което също го давам по-спокойно.
Свекито ми е била много злояда като дете, както и мм също е имал такива периоди , така че си имам едно на ум Grinning

Аз съм по скоро в дилема как да ги въвеждам храните и по колко дена. Днес давам втори ден картофче, като мисля да й дам 3-4 лъжички чист картоф и после да й додам тиква колкото желае ( 5 дена само нея въвеждах , като първа храна) . И от утре смятам да смеся картоф + тиква .
Така и сега идва въпроса колко дена да го въвеждам и тоя картоф.. 5 дена ми се струва много. И като въведа следващия зеленчук( пащърнак) кое трябва да отпадне от предни - картофа или тиквата ? Или да стане трикопонентно пюрето ?!
Вие как правите ?

# 336
  • Мнения: 2 050
Моят подход не знам дали е правилен, но в началото съм давала нещата най-вече поотделно, за да усети детето различните вкусове и текстури (защото само мачках, пасирах единствено месо). Предвид че ядеше по 4-5 лъжици, не е било проблем, че ще яде по-малко количество еднокомпонентно, а не да се налага да добавя новото до достигане на да кажем 150мл. Така след няколко опита разбирах и какво не харесва, в началото бяха карфиол и манго. Понякога съм смесвала, но рядко повече от 2 неща и винаги съм опитвала първо как е на вкус, не си представям да дам на бебето нещо невкусно. Например червена чушка и морков на мен ми е вкусно и той хапваше. Всъщност се опитвах да добавям по малко нещо зелено, за желязо уж, но за щастие той хареса дробчета, които съдържат повече. После малко по-натам в захранването вече си правех “салатки” - много ситно накълцан айсберг, чери домати и авокадо за спойка. Предполагам защото не пасирах, много лесно мина на неща с парченца. Плодовите често смесвах за по-приятна консистенция, например банан и малина, банан и авокадо, круша и боровинки. Отделно винаги съм предлагала по ЗВБ, пюретата правех повече за да пращам в яслата, че там нямаше да се навият чак така да го хранят.

# 337
  • Мнения: 687
Ада а от какви столчета сте доволни? Аз успях единствено до 13кг да намеря в Бразилия rearward facing и вече го обърнахме, повече защото аз седях птзад между столчето и кошницата и ми дойде тясно. Чудя се сега за някаква комбинация, той няма да иска да се вози повече назад, дори да вземем столче до 4г, та може би ще изчакаме да стане направо за трета група. За бебето на първо време ще ползваме настоящия Бритакс, но после си мислех за besafe izi comfort или някое такова (имаме скоби за изофикс), ама те станали 200 вида и вече не знам какво да избера.

Иначе и аз с това точно не съм склонна да правя компромис, уви с ММ не сме на едно мнение, според него много се втелясвам с тия столчета, но те нещастията стават и за 3 минути. Успявам и да кърмя в столчета и кошчета, за изненада на минаващите покрай нас коли Blush
Малко сме сложни със столчетата, защото първо бяхме с по-малка кола, мъжът ми е висок и особено като шофира си му трябва място, та сме в момента с 3 деца и 4 столчета, от които 3 са обратно на движението. Ползвали сме ги в различни комбинации според колата, бройката деца и възрастта им Simple Smile Отделно, че вече на пазара в България има повече избор, преди няколко години беше още по-ограничен. Така че ще кажа ние какви имаме, но бих препоръчала темата за столчета във форума (http://www.bg-mamma.com/?topic=1071128), както и предната такава. Доста ми е била полезна при избора, и може да получите информация и за по-нови модели. Специално за Besafe, Рошко, който пише в темата ще ти даде доста подробна информация и може да те насочи към модел предполагам.

За бебе ползваме Klippan Kiss 2, 0-18кг - единственият му минус за мен е обемът с база, поради което в момента ползваме само кошницата.
 
За малко по-голямо дете (след годинката някъде), Klippan Triofix 9-36кг - то е обратно на движението до 18кг, според книжката напред може да се ползва до 36кг, но не мисля, че би било удобно, дори според мен след 15кг не е много добър вариант. Но е много компактно (и на ширина, и на дълбочина)  и е единственото, което събирахме лесно зад висок шофьор (т.е. мъжа ми) и съответно сме ползвали в комбинация с по-обемните столчета.

До 5 годишна възраст най-големият ми син се вози в Axkid Duofix - 9-25кг - беше му много удобно, минусът е, че е обемно. Ставаше му добре на 5г, предвид, че той е висок и носеше дрехи за 6 годишни по това време и щеше да изкара още известно време.

Сега най-големият ми син се вози в столче на BeSafe обърнато напред.  Имах притеснения, че като го обърнем и средният ще иска, но нямаше проблем, те така са доволни, че се виждат лесно един друг и се закачат и си говорят като пътуваме, а и средният каза, че като стане на 5 години, тогава ще се обръща напред Simple Smile

В момента ползвам кошницата от Klippan Kiss за бебето (без база и зад шофьора), Klippan Triofix за 3.5годишното и BeSafe (15-36кг), обърнат напред по средата с 5.5 годишното.

# 338
  • Мнения: 160
Яни, моята дъщеря също е 6кг. Здрава по всички параграфи Grinning Само на кърма. Яде често, но явно по-малко.
Започнах захранване в началото на седмицата с тиква, като вчера дадох и картоф. Тиквата я яде уж с желание предните дни като 5-я ден даже хапна 50гр. Е да ама вчера се мусеше и дори повърна малко, явно и стана гадно от лъжичката пасиран картоф . Не я насилих повече , защото се мръщеше .. изяде 20 гр.
Не съм се притеснила толкова много и си я оставям тя да ме води кога и колко иска да яде.
Педиатърката ми пък е решила, че за седмица трябва да достигне 190гр и да заместя хранене за обяд и бързо да включвам каша с плод (заедно) до края на 6 месец. Както и да давам жълтък и масло в пюретата. Кимам с глава, леко споря и толкова ! Не бързам да замествам хранене, а и тя не може да изпие мляко повече от 120 мл. как си представя да изяде пюре от 190 гр.. не знам.
Не забравям , че има и АД. Заради, което също го давам по-спокойно.
Свекито ми е била много злояда като дете, както и мм също е имал такива периоди , така че си имам едно на ум Grinning

Аз съм по скоро в дилема как да ги въвеждам храните и по колко дена. Днес давам втори ден картофче, като мисля да й дам 3-4 лъжички чист картоф и после да й додам тиква колкото желае ( 5 дена само нея въвеждах , като първа храна) . И от утре смятам да смеся картоф + тиква .
Така и сега идва въпроса колко дена да го въвеждам и тоя картоф.. 5 дена ми се струва много. И като въведа следващия зеленчук( пащърнак) кое трябва да отпадне от предни - картофа или тиквата ? Или да стане трикопонентно пюрето ?!
Вие как правите ?
[старата.
Мис, и аз правя като теб. Давам първо няколко лъжички от новата храна и после от старата. Така правя, за да разбера кое й харесва. Примерно така ги отделям два дни и на третия микс. Така направих с картофа и тиквата. Аз въведах първо картоф, после тиква. Сега е пащърнакът. Та първият ден дадох три лъжички пащърнак и тиква, колкото можах. Вторият ден дадох само пащърнак чист, а днес микс от трите и много се хареса. Утре пак микс ще правя, а във вторник нещо ново пак с пащърнак или ще се върна на картофа.
Според мен продължи с картофа, когато започнеш пащърнака. После продължи с пащърнака и новата храна. Не знам по-опитните да кажат дали е правилно.
Аз сама я захранвам. В понеделник бяхме на консултация с записан час и чакахме пред кабинета, а когато влязохме беше само сестрата. Е това, ако не е подигравка, с малко бебе в студа и да чакам при грипавите. Така, че с личната скоро няма да се видим. Аз си чета и захранвам сама.

# 339
  • Варна
  • Мнения: 2 745
Такааааа картофа остава в историята при нас Sad
Втори опит му правя и отново се обрина от него.
Преди месец бях почнала с него и излезе обрив около устата и на другия ден по тялото.
Сега пак на ново почнах първо тиква (5 дена) този път и вчера 1-2 лъжички картофче и днес втори ден дадох повече и го смесих малко и с тиквата... много се обрина около устата. Надявам се утре да няма по тялото !

Някой друг с такъв лош опит с картофа ?!
То той е най-калоричния от всички други зеленчуци...сега ще си караме с тиква и другите леки зеленчуци явно  Sad

# 340
  • София
  • Мнения: 1 096
Такааааа картофа остава в историята при нас Sad
Втори опит му правя и отново се обрина от него.
Преди месец бях почнала с него и излезе обрив около устата и на другия ден по тялото.
Сега пак на ново почнах първо тиква (5 дена) този път и вчера 1-2 лъжички картофче и днес втори ден дадох повече и го смесих малко и с тиквата... много се обрина около устата. Надявам се утре да няма по тялото !

Някой друг с такъв лош опит с картофа ?!
То той е най-калоричния от всички други зеленчуци...сега ще си караме с тиква и другите леки зеленчуци явно  Sad

Домашен ли даваш или купешки? Домашния киснеш ли го преди готвене? Може да е от това.
Днес Явор ме хвърли в джаза. Опука цяло малко нурканче Гербер с броколи. Бях давала по 2-3 лъжички смесено с други по-вкусни( според мен) храни. С такъв апетит го изяде, направо не ми се вярваше. Явно има връзка какво е яла майката през бременността ,защото аз се спуквах да ям всичко де що имаше брокол в него. И сладолед де... помня как омитах по 1 литър кутия за обяд.

Изяжда около 190 гр пюре и мляко не давам. Днес по изключение, тъй като му смесих домашна тиква с ябълка, а тя не е толкова хранителна дадох и 60 мл ам, изяде 40 и бутна шишето.

# 341
  • Мнения: 1 787
Мисс, пробвай с ориз след като мине обрива. Най-добре изчакай пак месец и да пробваш, но не й го давай да яде ,  сложи на сгъвката на ръчичката малко , за да видиш.
Може да й дадеш ериус или фенистил  капки , за да се успокои обрива.

# 342
  • Варна
  • Мнения: 630
И аз оставих настрана картофА- опита го домашен,готово пюре,с други зеленчуци- винаги го усеща и повръща от него. Даже не го е ореглътнал,започва едни позиви за повръщане и така приключихме за сега с него. Мое мнение е скед няколко седмици да опитате сладък картоф. И аз мислех,че картофа е основа за другите пюрета,но явно не е,най често е оризово нишесте или царевично.

# 343
  • Варна
  • Мнения: 2 745
Lucy, преди месец на първа пробва картофа беше домашен. Сега взех купешки. Същата работа явно. Не съм киснела, правя го на пара.
Смайл, имаш предвид да пробваме оризови каши ли ?
Предния път изчаках обрива да мине от самосебе си. Тоя път се чудя дали пак така . Снощи като я слагах да спи много й беше пламнало около устата, но днес е добре. Зачервява се основно като търка или от лигите.
Тя си има една по-суха кожа около устата и бузките още преди да захраня и точно тези сухи места сега се зачервиха Sad
Европа малко се успокоих, защото си мислех, че точно картофеното нишесте е навсякъде Sad

# 344
  • Мнения: 354
Здравейте мами!
Идвам да ви се оплача. Така както ви питах как да опазя бебо от всички Грипави около нас взе ,че и той се разболя. Сега е с Бронхит !Личната искаше да го остави в отделение, но като ми каза ,че е препълнено с болни и двете решихме да се лекуваме в къщи.
Би му една инжекция Урбазон и ни прати да го лекуваме с Панцев и още куп сиропи. Добре,че поне му харесват ,та ги пие без проблем.
Правя и инхалация, но само да включа машината и е ревнал ,мисля че го е страх. Горкото само плаче и се криви.
Пазете се ,че е страшна работа този грип сега. Таткото,каката, свекървата ,всички са на антибибиотик !

Общи условия

Активация на акаунт