Юлчета 2018- тема 3

  • 77 879
  • 734
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 595
Да не би да са и много течни..аз първите седмици давах пюретата от една тубичка с накрайник лъжичка съвсем малко докато се научи да не ближе,бута и бълбучи

# 466
  • Мнения: 55
Аз направих откритие днес - малък мечо може да пие със сламка.Съвсем обикновена,отрязах я да стане къса и цопнах във водата, сръбнах пред него и той взе че повтори ☺️ Той пие 3-4 глътки за деня иначе

И аз на майтап разбрах, че бебчо може да пие със сламка. Приятелка ми каза, че нейното момиченце пие със сламка и аз реших да пробвам и той започна да смуче.😄 Почти не гълта, а се мокри 😄

# 467
  • Варна
  • Мнения: 630
Ееее,още днес ще пробвам моя със сламка. Тъкмо се заоглеждах за шишенца със накрайници подобни на сламка,които сам да държи ,но и да не разлива.
Мис,аз давам каша с плод за следобедна закуска. Хем я почнахме по- късно тази схема,а сам си замести храненето имено следобедното. А обедното от месец и половина е ,и пак не е заместено. Сякаш кашата го засища много,а и му се харесва и си я излапва цялата. Но аз я правя с много плод и по- малко каша ,съотношение 30 към 70 , повечето е плод. Пробва и царевична каша и елда,но е много неспокоен от тях и ги спрях.
Да ви се оплача мъничко,вчера звънях на педиатъра му,за да отменим профилактичният преглед и ваксината,и той отказа. Каза,че до средата на март ще е така с вируси времето и нямало смисъл да отменяме часа. Зимата нямало подходящо време без вируси. Е хубаво ,ама той е в поликлиника и на етажа има още 10 джипита,пълно е с болни. Малко се ядосах и сега ми е едно притеснено Sad А по новините казсха,че се отменят проф прегледи и имунизации??

# 468
  • Мнения: 3 439
При грипна епидемия са забранени консултации - и женски и детски. Аз не бих отишла на своя глава, но щом педиатърът е казал, така да бъде Simple Smile И в неговите думи има истина. Аз я водих на консултация на 21 декември и ще звънна за другата седмица някъде. По-важни са ми направленията за специалисти, аз си я меря вкъщи и ѝ знам особеностите.
Аз изобщо не смятам да замествам хранения скоро - давам повече сякаш да опитва различни вкусове и консистенции (не пасирам, само мачкам), отколкото реално да се храни. Макар, че е страшно мазало на изхода Joy
💕Mom of 4 💕, пробвай по друг начин да ѝ поднесеш храната - или на парченца, които да си взима сама или като мен намачкано. Може пък да прояви интерес. Иначе удоволствието от гърдата е несравнимо Blush
И да се оплача - вчера към полунощ си легна и днес в седем цъфна. Тая одисея със зъбите докога, иде ми да ги изтръгна, че сърцето ми се къса като я гледам как я боли и реве с едни крокодилски сълзи... Какво обезболяващо давате, мажете ли венците? Давала съм панадол и нурофен на сироп, анафтин за мазане, което е с главичка за масажиране, дентокинд, генгигел (някакво чешко ли е, полско ли) и вече нищо не помага. Като призрак обикалям с нея на ръце. Помагайтеееее

# 469
  • Мнения: 55
evropa_varna Аз купих неразливна чаша на авент. Накрайника е мек и хем си чеша венците, хем пие.

# 470
  • Мнения: 312
Amphibia :Дари има две избили зъбчета отдолу и днес видях ,че и горното се е показало.Може и да не ми повярвате ,но и трите се показаха от 17.01 насам...Мажа с Мама Натура,ефект не виждам.Давам Шуслерови соли 2,но те по-скоро са за здрави кости и зъби,а не за облекчаване на болката при растеж.Утре очаквам да ми донесат от Германия Осанит ,от няколко места чух че много помага....само че немскдия вариант!!!Тук по аптеките гледах ,че го има само ,че под името Осадент ако не се лъжа.Ефекта обаче нямал нищо общо за съжаление....

Annabel 03: Бауен терапията във Варна за бебета до една годинка е безплатна...поразпитай и в твоя град

# 471
  • Мнения: 1 787
Мис, може ли да напишеш какъв ви беше режимът , когато беше на лекции? Кога я кърмеше сутрин после кога се прибираше пак и т.н . , че и на мен ми предстои и да " трупам" опит .Може и на лични.
Честито на всички със зъбчета.
Аз съм ползвала Осадент с каката и мисля, че помагаше, но не съм ползвала немския вариант.Сигурно е с по-добър ефект.
Как са болните бебчета? По-добре ли са?
Както е писала Амфибия е точно така по време на грипна. Аз лично не бих отишла и ще кажа, че нямам възможност и толкова без излишни обяснения.Все пак ние си гледаме децата и всичко ще си е за наша сметка, но всеки си решава.Лекарите мисля, че се отчитат за ваксините и затова гледат да ги слагат.

# 472
  • Мнения: 3 439
Не знам какво отчитат, ама моята е такъв мрънкоч, че системата ги съсипвала. Всеки път я чакам да се оплаче. Едната ваксина аз си я търсих и аз ѝ напомням коя кога. Ми ако бях някоя неввжа без ваксини щяхме да седим. Ама иначе намира време да се оплаква докато съм си съблякла детето. Уф, пак се ядосах като се сетя, че трябва да я посещавам. Най-удобна ми е обаче и стискам зъби.

# 473
  • Мнения: 160
МОмичета, кога намирате време за спорт? Аз сега сядам да си изпия студения чай от обяд. Моята Марияя е нетърпима, постоянно реве, по цял ден. Има някакви палзи за по час и пак почва. Днес от 17:00 уж ще спи, ама не може и до 20:00 рев. Всеки ден е така. Сутрешният сън е пак с рев, обаче там поне излизаме о до ъгъла е заспала, а като е студено баща й я вози в колата, после си спи с якето в количката. Абе ужас, вече месец е така. Нашите баби идват за събота и неделя и това е. Не сме я оставяли, няма и да я оставим. Много съм уморена вече, а тези пюрета допълнително ме изтормозяват.
Днес дадох броколи, не се хареса много, но го яде. Вече давам по 100 гр, обаче задължително трябва да пея. Е какво е това ззаместено хранене, Мария уж не е гладна а след няма и час и надига глас… След два дни ще дам няколко плода, после ден два почивка и почвам месото. Абе да ви кажа бая си хапва вече, обаче кантара не мърда.
Как ги правите тези каши със зърна или с брашно? И какво е това царевичен гриз?

# 474
  • Мнения: 20
Evropa_varna,направихме тази грешка с профилактичния преглед на16.01и въпреки записания час,бяхме в помещение метър на метър с три болни дечица.На 21.01 бяхме болни не знам дали от там,но вкъщи няма болни.Предписаха на вит.с ампули и калциев глюконат,детето на втория ден се оправи,аз продължих да"горя",да кихам,да сълзя и  въпреки това се кърмим с пълна пара.Днес вече съм по-добре и нямам t.Пазете децата си,че вирусът е много гаден

# 475
  • Варна
  • Мнения: 2 745
Мис, може ли да напишеш какъв ви беше режимът , когато беше на лекции? Кога я кърмеше сутрин после кога се прибираше пак и т.н . , че и на мен ми предстои и да " трупам" опит .Може и на лични.


Смайл, няма нищо за разказване Grinning Kакто и предния семестър така и този взехме апартамент под наем близо до факултета ( малък е) . Когато малката огледнее баща й ми я водеше там, излизам от лекции , кърмя в някоя стая и пак се връщам на лекции. Аз предупреждавам, че съм с бебе и се налага да излизам да кърмя. Този път  2-3 пъти аз тичах до апартамента, защото имаше изпити из факултета и беше пълно с редовни студенти, а в тоя грип не ми се рискуваше малката да е в такава среда. Имах и 2-3 практики в болници, но гледах бързо да свършвам и да се прибирам да кърмя. Моята не винаги е ревлива като огледнее, което ни спасява Wink
Нямаме никакъв режим и си е сложно така в такива ситуации, но пак се справихме. Годеника ми е многооо оправен и не се притеснява да се гледат с дъщеря си. Дори се научиха да се приспиват и без цицка Grinning
 Сутрин преди да изляза гледам да суче. После към 10:30-11 пак.  По обяд аз се прибирах за 1 час и гледах да кърмя тогава също след пюрето й или за приспиване. И после към 15:30 -16:00 , но гледах да се прибирам вече по него време Wink

 

# 476
  • Мнения: 119
       На моето бебче също му избиха долните две зъбчета, с нищо не съм го мазала, но и въобще не очаквах. Тя отдавна иска да лапа и да дъвче всичко. Не е вдигала температура, но си беше по-киселичка.
      Трябва да я водя да и взимат кръв за профилактичното изследване и нещо ми е притеснено, защото от ваксините плаче и се "захласва" даже последните два пъти. Вашите бебчета плакаха ли при взимането на кръв?

# 477
  • Мнения: 52
Боже, дате ми съвет кво да правя с тая вода - моето чаве изобщо не я признава. С лъжичка пък плюе та се къса. Пробвах с чайове - ефектът е същия, а знам, че като е на АМ детето трябва да давам вода, ма мойто нИ ще твърдо. Успявам да "изплакна" устата с 2-3 глътчици като леко притискам самия биберон и му пръсва в човчицата. Друг начин не намирам. И със спринцовка ефектът е подобен.
Иначе другата седмица сме на консултация да видим как е дръпнал след като минахме на АМ и захранване.
Оказа се, че с кърменето не са били хич добре нещата, но за мен. Събудих се една нощ, докато бях в родния си град с 39 градуса Т и 3 хубави бучки ( за 1 седмица 3 пъти така). 4 пъти подред в рамнките на 10 дни ми правиха изследвания и се оказа, че пролактинът при мен или е мн нисък или блъсва някакво брутално количество - оттам и бучките. Дадоха ми хапче за спиране, но не се наложи, защото тя почти си спря след много упорито цедене от моя страна и надежда, че евентуално мога да продължа. Некво ми беше криво 2 дни, все едно някой е умрял, ама като гледам на Явор как не му пука... кото е.
  Здравей, и моето бебче, не искаше вода , въпреки че кърмя, смятам че водата е нужна особено ако в вече захранено. Пробвай да му дадеш да държи само шишето. Аз така опитах и взе да пие малко по малко ☺ . Сипи малко вода за да не му тежи. Успех!

# 478
  • Мнения: 3 439
Много обича като ме види, че пия вода и на нея да ѝ се допие. Повтенлива е като майка си Blush Давам ѝ от чаша, сама иска и си държи и лъжицата като яде, аз само я навигирам. Не ще ЗВБ, пробвах я. Айде зъбииииии, изскачайте мама да се наспи хубаво Simple Smile
Ходя на фитнес два пъти седмично - понеделник и четвъртък от 19 до 20, когато мъжът ми я гледа. Като Мис и моят прави всичко. Добре, че не кърми, че ще ме зареже, каквато съм хормонална бомба  Joy

# 479
  • Мнения: 275
Потвърждавам за гадния грип, че е много гаден 😀 След каката се разболя и малкото, после таткото и на края аз. Ама в сравнение с тях направо на мен нищо ми няма. Ядох до насита едни лимони с мед, пих им сокчето, а пък моя съпруг като не можел кисели лимони да яде лежи ми втора вечер с температура. Пазете се 🍀

Общи условия

Активация на акаунт