Юлчета 2018- тема 3

  • 78 050
  • 734
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 439
Няма, няма. Сега да не се настройваме предварително за провал Joy
Аз докрая на тази година искам пак да съм бременна, та и това да се добави като причина към предния ми пост.

# 571
  • Мнения: 162
Ами тооо кърменето не ти пречи за нова бременност Simple Smile

# 572
  • Мнения: 3 439
Нямам цикъл. Чела съм, че има случаи на бременност и без цикъл. Тоест не пречи на овулацията. Ама малко да ми се понатъкмят хормоните все пак не би било лошо. За мен ще си го правя, детето губи от кърма, да. Наясно съм Wink

# 573
  • Варна
  • Мнения: 2 747
И аззззззззззззз ! Ама и не го искам ! Grinning

# 574
  • Мнения: 162
Ще дойде, дори и да кърмиш. А може и да си забременееш без цикъл, май. Чакай да поискаме експертно мнение, АДА, моля за включване! 💐

Амфибия, това в случай, че искаш да продължиш да кърмиш де! Аз не го пропагандирам, нали моят мъник е на АМ- нямам лични впечатления.
Но с породени е трудно! Ама пък аааадски весело! Пожелавам ти го от сърце ❤

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 16:07 от Йори

# 575
  • Мнения: 687
Е, то до края на годината има още време, все пак е само януари, пък макар и 31-ви Simple Smile

Цикълът при кърмене идва по различно време при различните жени - при някои още на втори месец, при други - на годинка, при трети при окончателно спиране на кърменето (дори да е над 2 години).

Забременяването без цикъл се случва, ако се улучи овулацията преди първия цикъл. След 6-ти  месец на детето се увеличават шансовете за това.

Самото кърмене не пречи на забременяването, ако тялото е готово, както и на бременността, ако е нискорискова, разбира се.

Колко дълго да продължи кърменето е редно да решат само майката и бебето, тъй като те са участниците в тая работа Simple Smile

Ето тук има подробна информация за цикъл и кърмене: https://xedra.wordpress.com/2009/01/16/menstruation/

# 576
  • Мнения: 683
Леле колко сте изписали Grinning При мен за съжаление кърменето не попречи да ми дойде Confused Мислих да го отделям пролетта, но сега ще изчакам. Буди си се, иска да яде, детската е в другия край на апартамента и по-скоро ще я направим игрална зала. А и ми е много приятно да спи и да се буди при нас...

Европа, варя елда, просо, ориз, киноа (по-късно ще включа и други), накиснати от предната вечер и добавям в плодовото пюре. Все по-рядко ги пасирам, защото той прави опити да дъвче и се справя добре, а и май се мръщи вече на гладките консистенции.

# 577
  • Мнения: 1 770
Разбира се, че е така. Аз не смятам да се чувствам виновна, че кърмя по много, нито мисля че майките, които не кърмят трябва да се чувстват виновни от този факт. Майчинството е грижа, комуникация, отношение, любов, усещане, взаимност, разбиране, търпение и още много... 💕

# 578
  • Мнения: 3 439
Ада, слънчев лъч си ти в нашата група Hug Благодаря!

# 579
  • Варна
  • Мнения: 630
При захранването,бебето приема по гъста храна и  ако не поема нужното количество вода се запича. Сега търся една таблица ,ама не мога да я намеря. За това при колко заместени хранения ,колко водичка да пие. Горе долу за две хранения на ден - по 120мл вода. В началото и при нас имаше запек честичко. И сега много рядко се случва ,само когато яде много моркови. Сутрин сипвам в шишенцето 150 вода и до вечерта ги изпива.
Ние нямаме свободна стая за бебо,ще го изчакам да стане поне на 3 и ще видим какви перистройки с каката ще правим. Тя не искала момче в стаята си,щяло да я бъде срам да се преоблича. Пффф .после ще го мислим.
Някой слага ли бебче на гърне??? Аз вчера изрових едно старо от мазата и го наредих в банята,да ме подсеща хаха. Ама ще чакам още някой друг месец,че голямо въртене е сега.

# 580
  • Мнения: 243
Нямам цикъл. Чела съм, че има случаи на бременност и без цикъл. Тоест не пречи на овулацията. Ама малко да ми се понатъкмят хормоните все пак не би било лошо. За мен ще си го правя, детето губи от кърма, да. Наясно съм Wink
Гинеколога ми при последното посещение каза, че съм в овулация, това беше точно една седмица преди да ми дойде цикъла за пръв път след като забременях, така че.... Simple Smile

# 581
  • Мнения: 683
Въпрос за кърменето: заместила съм обяда напълно, а след следобедната закуска место давам да си досуче. Към 8 месец мисля да заместя и закуската, но така няма ли да намалее много кърмата? Притеснявам се, че без много кърмения през деня ще спрат и нощните, а ми се иска да кърмя до 11, 12 месеца.

# 582
  • Мнения: 2 050
Аз до годинката съм си кърмила плътно, с ядене, без ядене. Той ядеше повече за опитване и проблем с количествата кърма съм нямала. Заместен нещо като обяд имаше на яслата след 9м, тогава ми се възстанови и цикълът, защото паузата стана 5 часа. Реално започна да намалява кърмата, когато спрях среднощните кърмения и това в 13ч, беше на годинка - забременях и бях много уморена, затова. И вече определено беше недостатъчно, когато останаха само сутрин и вечер, той се дразнеше, аз с големия горем и ужасно гадене и отбих, почти на година и половина беше. След два месеца като родих му предлагах пак, но беше забравил как се прави! Даже малко се засегнах Stuck Out Tongue Winking Eye щото беше много пристрастено кърмаче. Нея се надявам също поне до година и половина да кърмя, засега малко почивка искам от бременности Blush

Каша е май и това, което аз правя - оризово брашно заварявам бързо с вода на котлона, може и със сок или вода от варене на плод. После прибавям плод, намачкан или настърган, може и малко кокосово масло за аромат, харесва се. Относително де, че тя почти не яде, ама стига с това 5-6 бебешки лъжички. Днес за обяд пекох за нас бутчета със сладък картоф, намачках от тях, разредих с вода че не ми се цедеше и изненадващо и от него яде 4-5 лъжички, досега зеленчук почти не е приела освен краставица за смучене.

# 583
  • Мнения: 2 485
Фиффи, ти си герой с две бебета Heart Eyes

# 584
  • Мнения: 39
Здравейте ! И аз съм юлска майка на бебе на 6 месеца . Родена е на 23.07.2018г на име Валерия . Бихте ли споделили вашият режим на хранене , защото в последните 2 месеца нещо не мога да я улуча какво иска нашата госпожица. Ядеше нормално до 4-тия месец и след това започна да отказва да си изпива цялото количество мляко. В последно време даже не иска да пие мляко стига до 50-60-100 мл и бута шишето и не иска повече започва да реве. От 5-тия месец я захранвам и яде всичко що е с лъжица с удоволствие , но на млякото се дърпа , а на всякъде тръбят че млякото е най-важно до годинката я тя не иска. Незнам какво да я правя. Храня я на 3 часа все още с 5 хранения за деня : в 8ч , 11ч , 14ч , 17ч , 20ч. Вечер се събужда 1-2 пъти  и я храня ,тогава поне си яде млякото сънена. Захранена е с почти всички зеленчукови пюрета за тази възраст плюс 2 каши. Нашата педиатърка ни даде съсвет да я храня на 2 часа което ми се струва абсурдно при условия,  че тя и на 3 не иска. Какъв е режимът на вашите бебоци?

Общи условия

Активация на акаунт