Юлчета 2018- тема 3

  • 77 296
  • 734
  •   1
Отговори
# 645
  • Варна
  • Мнения: 630
За пеленки и друг път съм споделяла- доволна съм много от тези на ДМ.ние сме още на 3кат. Определено му отесняват,следващият път ще му взема 4ка.
При нас моркова е фаворит, мрази картофа и тиквичката.  Не го насилвам с тези които не харесва,но мине не мине седмица две и пак му предлагам да видя дали не е размислил. Ами не,не ще и не ще.
Вече си хапва и смесено пюренце с кайсия. Много му хареса. Аз мисля да не въвеждам нищо ново този месец. От другия продължаваме с глутен и после риба. От април минава на детска кухня Simple Smile

# 646
  • Мнения: 243
Здравейте, при нас има не бих казала проблем, но и аз не знам как да го нарека, от вчера малкия е обявил бойкот на АМ ! Не иска никакво (пробвах няколко вида) плюе го пренебрежително, в момента в който види купичката и отваря уста като гардже ! Яде само пюрета и каши, пие вода, но мляко Close в петък съм на консултация и ще питам педиатърката, но не знам какво му стана на това дете, иначе яде всякакви зеленчуци, плодови...каквото му дам... Каши слънчо, бананова...а солютно всичко омита по 200гр на хранене близо.. в чудо се видях, мислих че постепенно ще се случи заместяането на хранения а той сега изведнъж започна като голям човек да яде, към 10 каша, после на обяд зеленчуково, след обяд плодово и после преди лягане му давам на хип лека нощ някакво с бисквитки и ябълка.

# 647
  • Мнения: 595
Аз голяма кукумявка се оказах.Преди 3 дена въвеждам нов плод, следва ден без 💩.. вчера ваксината направихме и дрисльо пълни памперса 5 пъти.Давам Ентерол /докт. поръча така/ и днес е по-добре положението ама остава да се чудя  от храна ли,ваксина ли, зъби ли,що ли.. Expressionless но пък човечето си е усмихнато и се забавлява, личи че не му е лошо и няма Т .. офф

# 648
  • Мнения: 85
    Здравейте мамчета, искам да ви се похваля Марти вече е добре . Спряхме антибиотика и започна да яде пюрета които тогава отказваше. За сега има само едно заместено хранене обедното към 13.00 ч. Опитвам следобеда да давам каша пюрета плодови но не ги ще. Няма да го насилвам.
    Преди ги ядеше незнам.
Пожелавам ви лек и приятен ден. В момента има слънчице на вън но ми се струва студено. Вече не ми се стои в къщи.
    Трябва да горим килограми а с това седене у дома на дивана ми писна. С първото раждане имам чувството че корема  ми се прибра по бързо а сега и килцата....  леееелеее . Нямам търпение да започна да тичам по дребния.....🤣🤣🤣🤣🤗🤗☕☕☕

# 649
  • Мнения: 547
Здравейте мами Hug . Аз отдавна не съм се включвала но си ви чета всеки ден.
Искам да ви попитам има ли бебче, което все още да не е махнало нощните хранения. Ние все още имаме едно към
2-3ч през ноща и не мога да го откажа.Търси си млякото и това е.Не че ми пречи,но нали отдавна трябваше уж да го махнем това хранене,  а не се получава.
Иначе си хапва вече и месни пюрета, пуешко и пилешко,сьомга сме пробвали..даже онзи ден си сготвихме червена леща и му отделих малко без подправки,пасирах му и изяде 250гр бурканче Grinning

# 650
  • Мнения: 58
Здравейте,
Благодаря за споделеното мнение за д-р Желязков. Посетихме го за профилактичния преглед за ехограф и също останах доволна- обяснява и е внимателен.

# 651
  • Мнения: 231
Привет,
При нас си  стоят нощните хранения - поне 2 пъти ставам да я кърмя, в някои случаи и по 3 - 4 пъти (на поискване е). Захранването не върви - от месец съм я почнала, само веднъж изяде 100 гр зеленчуково пюре и това е, в повечето случаи хапва 30-40-50 гр и в един момент започва да плюе и да се мръщи. Аз си правя пюретата, не съм й взимала купешки до сега (ако това има значение де). Simple Smile
Ябълка и круша въобще не харесва, банана е горе - долу, но и от него макс е изяждала 40 гр следобедна закуска. Смятам скоро да вкарам оризова каша, просо и киноа и пак да пробвам с тях абълката и крушата 🙄
Месо още не съм почнала, може би след като вкарам зърнените в следобедната закуска, ще пробвам и с пилешко, че от него имам домашно.
Някой има ли като нас, така бавничко и трудно да го кара, че вече започвам да се чудя, като гледам колко много деца са с поне 1 заместено хранене. А искам да се връщам на работа лятото, не знам как ще стане Confused

# 652
  • Варна
  • Мнения: 2 740
Donchenceto, това аз ли го писах ти ли го писа ?!?!
При нас положението е 1:1 само дето банан и круша не съм дала , а само ябълка и слива и не отваря уста и това е. На обяд днес зеленчуковото пюре отново не отвори уста, но пък си сука ДОВОЛНО.
Вечер се кърмим, когато иска, не ми е проблем Simple Smile

# 653
  • Мнения: 1 770
Мами, при нас яденето на пюрета и каши си е жива мъка. Нищо не й харесва и само врътка глава на страни и заключва устста. Вчера даже измисли нов номер. Държи си езика изплезен навън и не дава да й вкарам лъжицата. 🙄От друга страна й намачках малко картоф от манджата ни и й хареса. Направо я почвам с кюфтетата и това е. 🙃
Някой пита горе дали ядем през нощта. Тя суче към 12ч, после 3-4 и после се разбужда към 6.30 и пак и давам за да поспи още докато оправя другите за училище.

# 654
  • Мнения: 595
И аз кърмя нощем, различно пъти, но поне веднъж се буди малкия.Сутрин става много рано, в 5 в 6 и се занимава час преди да заспи пак до към 8.Закрепихме положението с разстройството иначе
Похвалвам го - пълзи вече вместо да се тътри по тумбак.Ама само като е изморен, само иска прав да стои.По крачоли,дивани кошове се вдига.Бърбори бу ба ду бау Grinning

# 655
  • Мнения: 687
Обикновено по веднъж се буди на нощ. По-големите ми деца са се будили до 2+ години, после спряха сами в един момент (отбиха се доста след като спряха да сучат нощем).

Захранването при нас върви бавно, както се шегуваме с мъжа ми, по хомеопатичен подход, защото детето хапва само хомеопатични количества Simple Smile По ЗВБ караме, но за разлика от батковците си, които бяха готови на 4.5м, той дори и на 6.5м нямаше кой знае каква готовност. Тъй като усетих, че се напрягам в един момент, а смятам, че храненето в стрес не е от полза за никой, бях спряла да предлагам за няколко дни, от вчера започнах пак и вчера хапна малко (ама наистина малко, де). Не ме притеснява това обаче, ще прояде, когато е готов Simple Smile 

# 656
  • Мнения: 2 485
И нашата мома си се храни нощем. Различен брой пъти.
Захранването върви бавно, оставяме в да яде сама. Няколко пъти съм ѝ давала аз оризова каша с намачкан банан и си личи, че ѝ харесва, отваря устичка Simple Smile Изяждала е най-много около 40 г (на око). Пие вода от чашка, харесва ѝ. Няма заместени хранене.

# 657
  • Мнения: 2 050
При нас също захранването е до никъде. Той и баткото не беше много ящен, но освен манго и карфиол, нищо друго не е отказвал. Хомеопатично Joy количество може да е, но ядеше. Таз девойка затваря уста и не иска. В началото пък не се справяше да преглътне. Ама ще прояде някой ден. Единствено ѝ харесват някои плодове и пиле, но да си ги държи сама. Пък манго и банан не са лесно за стискане с малки ръчички и ще мисля някакви бисквитки с тях да опека.

Иначе си суче, вечер по 2-3-4 пъти се буди, ако е много начесто, отварям млечния бар направо откъртвам с вдигната блуза:)

# 658
  • Мнения: 687
Пък манго и банан не са лесно за стискане с малки ръчички и ще мисля някакви бисквитки с тях да опека.
Свикват след малко опити колко точно да стискат, това си е част от фината моторика Simple Smile Но за банана лесно можеш да помогнеш като оставиш кората на част от парчето (срязваш само кората, така че да не висят обелки).

# 659
  • Мнения: 3 439
Мога ли да дам киви или е рано?

Общи условия

Активация на акаунт