В колко квадрата живеете?

  • 25 982
  • 283
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 13 187
Голямо жилище се чисти много по-лесно. С изключение на баните. В малките стаи и най-малкото разбутване си личи.

# 136
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ние сме преустроили бившата кухня на спалня - 8 и половина - 9кв.м, не помня точно. Ами няма място за нищо. Цяла година съм дебнала за шкафове за бельо, достатъчно плитки, за да се заврат там. ММ поръча плоскости и направихме зад спалнята ракла за завивки и спално бельо. Сега ще поръчваме над раклата до тавана едни шкафове да ги накроят в Баухаус, там си харесах единствения подходящ цвят плоскости и той ще ги сглоби в къщи и ще ги окачи. Спалнята е 1.60/2 метра, ама миуто е доста висок и да не му стърчат краката. Е, отстрани едвам минаваме с дупе опряно в стената  Confused Никой не може да ме убеди, че това е нормален размер за спалня, ама туй то, по принуда сме го направили така...
Да покажа - Ето от тук се влиза и двама души едновремемнно могат да влязат само един след друг
http://i-fotki.info/24/e8f001e4c5366ed8a8064aa2002381834d4642331500120.jpg.html
Това са шкафовете, за които дебнах, дълбоки са само 33 см, за повече няма никакво място. Купих ги от Юск.  Все още не сме ги фиксирали за стената, но и това ще стане
http://i-fotki.info/24/1c3a1c18e34d317351140b23d3290c6b4d4642331500466.jpg.html
Това са проходите от двете страни на спалнята. От едната страна е широко 33 см, а от другата - 36см, поради различните габарити на ползвателите  Mr. Green кой както ще да влиза, ако иска, може и с подскоци  Simple Smile
http://i-fotki.info/24/07b0a2b4c61d7d3887f7af84deee12494d4642331500479.jpg.html
http://i-fotki.info/24/a4ffb46c75a37f41ef33538def239a0a4d4642331500405.jpg.html

За мен това не са размери за нормална спалня, поради което не харесвам масовото ново строителство, а ние пък го направихме в панелка ooooh! ама това е положението. Като завършим ремонта, ще покажа новата ракла и шкафовете над раклата.

Последна редакция: ср, 30 яну 2019, 16:03 от Unknown_lady

# 137
  • Мнения: 5 262
Unknown_lady аз имам мокро помещение и килер и доста място ... имам 40 квадрата сервизни помещения с прозорци, вода и парно. На мен в кухнята няма нужда да ми стои нищо, освен активно ползваните неща като хладилник, мивка и миална, печка и фурна, а микровълнова, тостер и кана за вода мога да кача на стената .

# 138
  • Мнения: 9 865
Аз съм доволна от НС, което взехме, гледах много предложения и много тъпоумни изпълнения, вкл. и преустройства. Стаите ни са с нормален размер, имаме нормална правоъгълна тераса, не някаква изгъзица, килер, който споменах, изобщо доволна съм от разпределението. Не съм доволна от това, че всичко чувам... просто е като комуналка. И в панел съм живяла, и в стара тухла, и в НС тухла преди този апартамент, в НС се чува най-много, панелите са ми на второ място. За мен това е огромен минус... Мечтата ми е да живея без съседи Simple Smile или поне да не си чуваме всичко. Ще слагам шумоизолация някаква, ама пък като си помисля дори за малък ремонт, ми става зле.

# 139
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Оо ние си направихме шумоизолация на всички стени, подове и тавани. То не се траеше.

# 140
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз затова търся жилище само в същото строителство като нашето - старо Епк. Реална квадратура, дебели стени.

# 141
  • София
  • Мнения: 12 374
И при нас не се чува нищо - тухлена кооперация от 60-те, дебели стени. Най-много ми харесва фактът, че сме малко апартаменти, само 10, и си имаме вътрешен двор, до който чужди хора нямат достъп.

Едно от нещата, които ме отказаха от новото строителство беше смалената квадратура. Уж гледахме само тристайни, а стаите бяха кутийки. Таваните също ме потресоха - в Редута на два огледа имах чувството, че ако се понадигна, ще ги пипна с ръка.

В настоящия апартамент квадратурата е реална и има достатъчно пространство, никой на никого не пречи. При първия оглед, само като влязох и казах: Това ще е.

# 142
  • София
  • Мнения: 38 476
Брат ми ми е обяснявал за таваните. Понеже им отпускат определена височина на сградата и те гледат по всякакъв начин да сбутат допълнителен етаж! Пет етажа по 40 см - ето ти го и шестия!

# 143
  • Мнения: 46 508
Голямо жилище се чисти много по-лесно. С изключение на баните. В малките стаи и най-малкото разбутване си личи.
Индивидуално е.19 г. съм била в голяма къща с всякакви обслужващи помещения и не мога да се съглася, че се чисти лесно. То само прозорците не мога да преброя, а като тръгнеш да бършеш прах ти отива целия ден, ако има и стълбище...

После минах през по-малки и големи апартаменти, в крайна сметка установих, че за мен е златната среда - 60-80 квадрата + балкони и мазе (60, ако семейството е 2-3-членно и 80, ако е по-голямо).
За таваните също. Имаме апартамент с 3 метра тавани, това няма отопляване! Хем сме на ТЕЦ, който е много силен. 2.60 м ми е най-комфортната. Отделно, че за да изглеждат съразмерни стаите, трябва да са по-големи. Кухнята и там е като при панелите, около 9 квадрата, но се усеща по-малка.

Ние сме преустроили бевшата кухня на хол...
На хол или на спалня? Мислех, че сме в еднакви жилища, но ми се струва, че вашата стая е по-малка, от коя година горе долу е сградата?
При нас доскоро беше спалня, но с легло 140/190 (винаги сме спали на такива легла, включително в големи стаи, не е специално заради тази). Че е мъничка стаята, спор няма, но пък ние само спяхме там, така че не ни пречеше.
Скрит текст:



Обаче детето си я хареса и ни я сви, сега си е обърнала леглото до стената и е по-широко.
Скрит текст:




# 144
  • Мнения: 5 262
лакираното дърво придава страхотен уют

# 145
  • София
  • Мнения: 12 374
Е как 60 квадрата е добре за трима души? Абсурд. 65 беше апартаментът ми в Гео Милев, който продадох след като родих и прецених, че имаме нужда от повече място. Сега в близо 90 квадрата ни е идеално, все пак имаме и куче плюс 2 котки.

С високи тавани сме и се топлим без проблем с парно. Баба ми, която живее на Графа в стара тухлена кооперация с високи тавани, също няма проблем с отоплението. Плащаме съвсем нормални сметки за парно, и тя, и ние.

# 146
  • Мнения: 46 508
Е как 60 квадрата е добре за трима души? Абсурд.
За мен е добре Simple Smile Но зависи от разпределението, живяхме в 75 квадрата, толкова зле разпределени, че за нищо не ставаше.
Сега - дневна с бокс, 2 спални, 2 балкона, голям коридор, баня 4 квадрата. Семейство с 1 дете сме, точно ни е.

# 147
  • София
  • Мнения: 12 374
Е как 60 квадрата е добре за трима души? Абсурд.
За мен е добре Simple Smile Но зависи от разпределението, живяхме в 75 квадрата, толкова зле разпределени, че за нищо не ставаше.
Сега - дневна с бокс, 2 спални, 2 балкона, голям коридор, баня 4 квадрата. Семейство с 1 дете сме, точно ни е.

Ясно, различни сме Simple Smile

Дневна с бокс е едно от нещата, с които не бих направила компромис - нищо, че не готвя. Била съм на гости по такива жилища, ужасно ми е. Въпрос на вкус.

# 148
  • Мнения: 46 508
Ясно, различни сме Simple Smile ...
Именно Simple Smile
Преди това винаги сме били с отделна кухня и както мразя да готвя, това ме довършваше тотално. Всъщност въобще не готвех...
Като тръгнахме да купуваме, гледахме само имоти, в които може да се направи. Оглеждахме 60 и 80 квадрата, но при втория случай една стая ни оставаше празна. Хем ме изкушаваше донякъде, хем каквато съм практична Дева ми се струваше безсмислено...
С една дума - квадратурата за мен е без значение по отношение на кухнята, ако не е към дневната, няма шанса да вляза в нея Laughing

# 149
  • Мнения: 39 286
И на мен си е добре. Трима на 56 кв.

Общи условия

Активация на акаунт