В колко квадрата живеете?

  • 25 859
  • 283
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 38 199
Детска стая без прозорец? Бъзикате се! Нашия се води 56 кв. Две помещения са. Как ли не сме го мислили, два пъти сме го ремонтирали, но стая без прозорци няма да направя! Да не сме къртици!
Освен това, ни е ужасно тесен за семейство с две деца.

# 241
  • София
  • Мнения: 9 879
Децата ще си развалят очите на лампи да си пишат домашните и да рисуват, то и въздух няма от къде да влезе. Съвременните строители са се оляли яко, ама много яко. Защо им купувате измишльотините бе хора.
То по-добре е като има имот в друг град, да се продаде и да се добавят пари за нормално жилище. Аз тотално съм отписала новото строителство, живеем в санирана панелка и може би ще купим още едно стара тухла или епк. Не бих се навряла доброволно в миша дупка по никакъв случай.
Ами да ме трият ако искат, това ми е мнението.
Не са се оляли... просто са за друга целева група - не за семейства с деца!

ПП:
двустаен апартамент 72 200 евро
Дневна 23 кв.м., спалня 16 кв.м.  ! с място за голям гардероб
Етаж: 3
Обща площ: 70 кв.м.  
Застроена площ: 60 кв.м.
В цената е включено и мазе.
Скрит текст:
Аз събрах светлата част от схемата = 50кв.  .т.е 28,5% фира... Shocked
В обявите коя площ се обявява? Защото искам да мога да сравня цените с наличен панелен 76 квадрата (по НА). И това от старите НА колко е светла част или застроена.

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 18:47 от Starrydream

# 242
  • Португалия
  • Мнения: 3 763
Аз бавно загрявам- каква е тая целева група?
Спалня под 12 кв. Е мазохизъм- едно нормално легло, и няма откъде да минеш да изметеш и измиеш!
А, освен това, тая работа с падащите легла е повече от безумна- като са малки да ги вдигат- майката ще се трепе, а като пораснат- мързела на подрастващите/ пуберите е пословичен- все вили мотовили ще е тая стая....ако има как да се мине изобщо. Ако не- ще се стъпва по всичко разхвърляно

# 243
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз бавно загрявам- каква е тая целева група?
Спалня под 12 кв. Е мазохизъм- едно нормално легло, и няма откъде да минеш да изметеш и измиеш!
А, освен това, тая работа с падащите легла е повече от безумна- като са малки да ги вдигат- майката ще се трепе, а като пораснат- мързела на подрастващите/ пуберите е пословичен- все вили мотовили ще е тая стая....ако има как да се мине изобщо. Ако не- ще се стъпва по всичко разхвърляно
Целевата гупа е 1 или макс 2-ма човека, които не смятат да стават повече /така да го кажа/. Иначе за леглата е много вярно + че като се вдигнат сутрин и се затворят си е предпоставка за акари, мухъл и т.н. има и други негативи.

# 244
  • София
  • Мнения: 38 199
Мен точно това ме дразни в малкото жилище - че непременно трябва да е подредено, за да можеш да го ползваш. Примерно, на децата леглата са с твърди възглавници, за да могат да се ползват и за дивани. Нощем възглавниците ги слагам до вратата на балкона. Така че сутринта ако искам да изляза на балкона, трябва първо да оправя леглата...
И добре, че има балкон.
Обаче пък заради тоя балкон ни трябва гардероб по поръчка.
Ох, писна ми!
Искам поне 70 кв жил. площ и то ако може Г образно.

# 245
  • Мнения: 54 041
Не знам къде живее този потребител, но за Испания знам, че имат точно такива къщи, с вътрешни спални без прозорци. За мен е кошмарно. За детски стаи пък съвсем. Rolling Eyes

# 246
  • София
  • Мнения: 38 199
В Испания е друго. Там ценят северното изложение. Прозорецът на спалнята/детската е една педя. Била съм и в апартамент със спалня без прозорец. Обаче като младежка квартира.
Аз много обичам естествената светлина и не мога без нея.

# 247
  • Мнения: 2 170
Не знам къде живее този потребител, но за Испания знам, че имат точно такива къщи, с вътрешни спални без прозорци. За мен е кошмарно. За детски стаи пък съвсем. Rolling Eyes
В Испания стаите са малки и с малки прозорци , но не чак без никакъв прозорец.

Много ми е интересно ако искат да проветрят детската какво ..... ще отварят прозорците към стаята на родителите ли?
Това е гадно и за тях , защото няма да имат уединение, особено лятно време ако детето иска да спи на отворен прозорец.
Все пак това си е тяхно решение и вероятно ги устройва.

# 248
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
140кв., но ние сме голямо семейство и ни е тясно. Колкото е по-голям домът, толкова по-лесно го поддържам, има място за всичко и всички... Смятаме го, че ни трябват поне 240кв., за да са спокойни всички и искрено се надявам и това да ни се случи.

# 249
  • Мнения: 4 808
140кв., но ние сме голямо семейство и ни е тясно. Колкото е по-голям домът, толкова по-лесно го поддържам, има място за всичко и всички... Смятаме го, че ни трябват поне 240кв., за да са спокойни всички и искрено се надявам и това да ни се случи.
О, и ние така се надявахме, ама сега се ширим двама в двеста и кусур квадрата, че децата отлетяха.

# 250
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
140кв., но ние сме голямо семейство и ни е тясно. Колкото е по-голям домът, толкова по-лесно го поддържам, има място за всичко и всички... Смятаме го, че ни трябват поне 240кв., за да са спокойни всички и искрено се надявам и това да ни се случи.
О, и ние така се надявахме, ама сега се ширим двама в двеста и кусур квадрата, че децата отлетяха.
Блазя ви Simple Smile За мен това е мечта.

# 251
  • Португалия
  • Мнения: 3 763
Дама от морето,те си идват,предполагам,поне за ваканции
няма как да се спре времето

но,моето вътрешно убеждение е,че трябва да дам конфорт сега,за да не се случи както с нас-от липса на място,бързахме да се събираме, да правим семейство...
не съжалявам,но ако имах повече комфорт у нашите,щяхме да се гаджосваме повече

а и,утопията ,за едно голямо семейство,събиращо се по празници,с деца и внуци...,няма как да се получи в едни 50кв.м

# 252
  • София
  • Мнения: 38 199
Ние се събираме в 50 кв по празниците. Но не сме голямо семейство.

# 253
  • Мнения: 656
За статистиката живеем в 94 кв.м.чиста площ. Това е “класическа панелка”, за мен лично перфектно достъпно жилище:
Холокухня 20-21 кв.м-всичко стана просторно и се събра, пак има място. Кухнята е 40%, хол с голям диван 40% и 20% разделящ нисък барплот-трапезарна част.
Детска 15-16 кв.м.- 1 дете с 2 легла, бюро, голям гардероб, секция, пак има място
Спалня 16 кв.м.- голям гардероб, голяма спална, комод, бебешко легло
Гостна и спална на куче 14 кв.м - гардероби ниши, много място за багажи, въдици, фитнес оборудване, легло тип сандвич
И перално, 2 бани с тоалетна, 1 тераса 6 кв.м

Всичко е учудващо широко в тези не много кв.м. Може би мебелите по поръчка си казват думата за оптимално пространство. Както един приятел каза: Нищо не стърчи, нищо не зее.

# 254
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
Дама от морето, и аз съм си го мислила това...но тайничко се надявам да се сдобием първо с трето дете, а докато отлетят децата...ох, дано имаме внуци. Онзи ден му викам на архитекта, не знам как ще го мислиш и правиш, но искам в нашата стая със съпруга ми достатъчно място и за нас и за бебешка кошара...дай Боже да доживея внуци да гледам...

Общи условия

Активация на акаунт