Лекарско противоречие , какво да правя ?

  • 11 239
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 159
Здравейте , проблема е следния , тъй като от даста време страдам от главоболие , умора замаяност и т.н , си направих рентген на шийни прешлени , спорет рентгенолога всичко е 6 , според личния лекар има изместване , според двама невролози има само някакъв наклон напред , но това не би могло да причини мойте симптоми , реших да потърся четвърто мнение но тогава съвсем се обърках защото той каза че имам перфектна шия , та на кого да вярвам , а аз съм забелязала тъй като съм по кльощава😂 че при докосване на един прешлен , той е в различна позиция от другите , но това става само като си вдигам ръката и той буквално се мести , когато си вдигам другата ръка , няма подобно изменение , та се чудя какво да правя.

# 1
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 824
Понякога докторите неглижират дребните изменения и твърдят, че не могат да доведът до сериозни проблеми. Казвам го от личен опит точно с проблем в шията. Уж банален, но имаше тежки отражения. Точно от там може да получаваш схващания, притискания на кръвоносни съдове и нерви. Това да доведе до лошо оросяване на мозъка, в следствие на което да ти прималява, да те боли глава, да си уморена.

# 2
  • Мнения: 11 312
Възможно ли е да имаш лаймска болест?
Хапана ли си от кърлеж?

Ох, обещах ти снимки на упражненията.

# 3
  • Мнения: 159
Не мисля че имам лаймска болест защото нямам температура , мисля че хипотиреодизма и дисфункцията на вестибуларния апарат искат да ме убият  , но не мисля че вестибуларния апарат може да ми причини причерняване , задух , едва ли не припадък , и за това търсия второ мнение.

# 4
  • Мнения: 11 312
Според мен нещо се случва с теб и лекарите не го хващат.

От къде си? Не че моите лекари са върха, но на мен ми помогнаха.
Ушите ти как са?

# 5
  • Мнения: 11 312
Ще ти снимам книжката при първа възможност Simple Smile

# 6
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 824
но не мисля че вестибуларния апарат може да ми причини причерняване , задух , едва ли не припадък , и за това търсия второ мнение.
Не точно вестибуларния апарат. Но МОЖЕ!!!
http://m.bg-mamma.com/?topic=1076085

# 7
  • Мнения: 159
Започвам да си мисля за епилепсия или менингит , но при тях тези симптоми не са 24 часа в денонощието мисля, отоневролога мисля че беше написал вестибуларопатия , ходих при друг (при Ангов) той каза вирусова инфекция на вестибуларния апарат , но точно това се опитвам да разбера , дали той е причина за това чувство на безтегловност , главоболие , и понякога учестено и затруднено дишане.

# 8
  • Мнения: X
Описаните симптоми може да нямат нищо общо с шийните прешлени. А на химичен дисбаланс в тялото, на непоносимост към храни, на пре /менопауза.... Един липсващ вит. Д например, причинява повечето описани симптоми.

# 9
  • Мнения: 8 029
Или липса на B12...
И да - от възпаление на вестибуларния апарат се получава чувството на безтегловност и дезориентация... а когато мозъка се опитва да компенсира тази "дезориентация" има и симптоми като на "паник атака" - причерняване, учестено дишане и пулс, "ледена пот" по челото... Страшно неприятно е, но е само страничен ефект на основния проблем - минава с отшумяване на възпалението Hands V

# 10
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Същите симптоми и болки във врата и гърба. Единственото,  което ми помогна е спорта. При мен се оказа и ниско кръвно и от там главоболието, но при редовни тренировки 😊 ми няма нищо. Успех.

# 11
  • Мнения: 250
Ако проблемите са в кръвното налягане, една-две максимум чаши вино вечер може да го нормализират.
Ниски стойности на желязо също могат да доведат до съцебиене.
Вероятно докторите са назначили някакви кръвни изследвания?

# 12
  • Мнения: 159
Ако проблемите са в кръвното налягане, една-две максимум чаши вино вечер може да го нормализират.
Ниски стойности на желязо също могат да доведат до съцебиене.
Вероятно докторите са назначили някакви кръвни изследвания?
да имам пкк, установиха ми вирусова инфекция на вестибуларния апарат, 6-ти месец живея в ада, не знам какво да правя.

# 13
  • Мнения: 8 029
Аз се оправих след такава инфекция на вестибуларния апарат с изопринозин и нестероидни привовъзпалителни (на всеки 8ч) за почти месец плюс дименхидринат по схема (седмица бях на 4*1), спях почти постоянно, после го намалявах. И атаракс ми бяха предписали, но не ми влияеше добре ("рядък страничен ефект") и лекаря ми го спря...

# 14
  • Мнения: 17 407
Здравейте , проблема е следния , тъй като от даста време страдам от главоболие , умора замаяност и т.н , си направих рентген на шийни прешлени , спорет рентгенолога всичко е 6 , според личния лекар има изместване , според двама невролози има само някакъв наклон напред , но това не би могло да причини мойте симптоми , реших да потърся четвърто мнение но тогава съвсем се обърках защото той каза че имам перфектна шия , та на кого да вярвам , а аз съм забелязала тъй като съм по кльощава😂 че при докосване на един прешлен , той е в различна позиция от другите , но това става само като си вдигам ръката и той буквално се мести , когато си вдигам другата ръка , няма подобно изменение , та се чудя какво да правя.

Поискай направлениеза лекар-физикална и рехабилиционна медицина, или си плати прегледа.
Описаните симптоми имат много общо с шийните прешлени и мускулатура
От обикаляне на свръхтесни специалисти, накрая стигат до психиатър.
Какво точно значи възпаление на вестибуларния апарат?

# 15
  • Мурсалево
  • Мнения: 1
Здравейте , проблема е следния , тъй като от даста време страдам от главоболие , умора замаяност и т.н , си направих рентген на шийни прешлени , спорет рентгенолога всичко е 6 , ....

а аз съм забелязала тъй като съм по кльощава😂 че при докосване на един прешлен , той е в различна позиция от другите , но това става само като си вдигам ръката и той буквално се мести , когато си вдигам другата ръка , няма подобно изменение , та се чудя какво да правя.

Можете да си изследвате щитовидната жлеза. Симптомите ви са малко объркани, но тъй като сте "кльощава" възсможно е да имате проблем с метаболизма или щитовидната жлеза. Това за изместването не прешлена може да се случи с хора които имат много меки свързващи ткани, някои от тях са т.н. Марфен синдром  - хора с такъв синдром имат проблеми със сеидинителна тъкан, метаболизъм и много тесни и тнки длани. Бихте попитали за крвно иазследване.

# 16
  • софия
  • Мнения: 78
Потърсете ако трябва 5 мнение.

# 17
  • Мнения: 89
И 10 мнение да поиска по 1 лъжичка инфо на месец Не си губи времето, мила, а почвай сама да търсиш и да се лекуваш. Аз бях с такива симптоми. И да, имах изменение на шийните дискове има един доста смачкан.
НО тези симптоми не бяха свързани с прешлените, а с дисфункция на червата, микробиома, дефицит на антиоксиданти. Оттам каскада от проблеми и дефицити. В12 дефицита ми беше най лесния за решаване... Виж ми последните постове в iherb темата за пазаруване. Накратко диета Без Глутен, по късно и всички зърнени за 1 мес може да изключиш . Добавка от 5 ГРАМА Вит С. Има съвременни доказани проучвания, че НЯМА стр ефекти само +...  Thomas Levy MD. Dr. Suzzane Hemphries са най популярни!
И програма за червата- противопаразитни + качествено храни .  Пробиотиците Не решават проблема... Може екстракт от гъби вместо пробиотик Dr. Steven Gundry.
The Doris ти е .. за Lyme disease. Не подценявайте вероятността. Само това не съм изследвала, защото се крие зад човешкия белтък или д-р паразити. Първо да го оголя малко и после ще го изследвам. Но може и да се оправя без изследване. Уринолечение Само знам засега за лаймската бактерия) паразит
https://m.youtube.com/watch?v=TfG4__f55Xc
Здраве на всеки!

# 18
  • Мнения: 1 770
Започвам да си мисля за епилепсия или менингит , но при тях тези симптоми не са 24 часа в денонощието мисля, отоневролога мисля че беше написал вестибуларопатия , ходих при друг (при Ангов) той каза вирусова инфекция на вестибуларния апарат , но точно това се опитвам да разбера , дали той е причина за това чувство на безтегловност , главоболие , и понякога учестено и затруднено дишане.

Прилича ми на паник атака или вид тревожно разтройство.

# 19
  • Мнения: 350
Опитай с хранителна добавка шилажит мумийо. Послушай ме !

# 20
  • Anywhere
  • Мнения: 1 089
Не мисля че имам лаймска болест защото нямам температура , мисля че хипотиреодизма и дисфункцията на вестибуларния апарат искат да ме убият  , но не мисля че вестибуларния апарат може да ми причини причерняване , задух , едва ли не припадък , и за това търсия второ мнение.
По скоро имаш проблем с болднатото. Как ти е ТСХ, пиеш ли тироксин? Имах подобни усещания когато бях с ТСХ 9.6, премина като влезе в норма!

# 21
  • Мнения: 15
Изследвайте витамин Д и Б12.

# 22
  • Мнения: 8 029
За вит В12 референтните граници са абсурдно широки. Ако си на долна си с дефицит на границата на тежък Hands V Виж в темата за вит B12 за форми и т.н.

# 23
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Направо се шашнах , в този момент и аз имам подобни симптоми , болки във врата отляво  които се стрелкат към скулата и ухото .Също замаяност от време на време ,главоболие , болка и задух в сърдечната област и кръвното ми варира по-високо , после ниско.Вчера взех направление от личната и сега си търся добър невролог , като 90 % бях сигурна че става въпрос за някой шиен шип или нещо подобно , понеже работя на компютър и 8 часа стойката ми е една и съща ,  но четейки всичко това вече се появиха и съмнения .Ще следя .

# 24
  • Мнения: 23
Изобщо нямаш противоречия в мнението на лекарите. Рентгенологът, който по презумпция  се приема, че е най-компетентен по отношение на рентгеновата находка, ти е казал, че няма нищо патологично на прешлените. Тримата невролози- също. Личният лекар е с по-ограничени знания, затова работи като личен лекар, а не като  специалист. Други диагнози са възможни, но очевидно извън патологията, предизвиквана от конкретния ти шиен прешлен. Недоумявам, как може да търсиш отговор на медицински въпрос  от принципно некомпетентни хора/без  магистърска степен по медицина/ в този форум. В тази връзка, очаквам предложения за бюджета на държавата за 2020 г. Вероятно ще се изкажат 150 човека, от които нито един не е икономист.  Поздрави и дано се разбере какво ти е ! Не го приемай лично.

# 25
  • Мнения: 3 096
Това, че ти не успяваш да осъзнаеш колко безценна е възможността да обмениш опит във форума и всичките му "некомпетентни потребители без магистърска степен по медицина" си е изцяло твой проблем.

# 26
  • Мнения: 17 407
Личните лекари са със специалност обща медицина, плюс още една или две, повечето, оттам и вероятността да мислят мащабно и систематично е много по-голяма. Ако рентгенолози, невролози и всички други “лози” са толкова компетентни, колкото се очаква от тях, нямаше да има подобни теми - огледало на действителността.

# 27
  • Мнения: 89
[Тя жената се е опитала да намери решение ходейки на няколко доктора, но не е намерила! Не е единствена за съжаление Sad
Да живеят форумите и тези, които описват опита си честно! Simple Smile
Благодаря на Неспециалисти те, че ми помагат безкористно и с желание !
Омръзна ми да гледам физиономии на платени специалисти /по ЗК или по 50 лв  за 15 Мин, по лъжичка инфомация/, които с досада се правят че помагат....
Бог да ни е на помощ!
"Религията е опиум на народите."  Имам предвид модерната религия по ЗК или по 50 лв.

# 28
  • Мнения: 184
Направи си изследвания на Б12, желязо, феритин и витамин Д.  Няма да сгрешиш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт