Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 17 дек. 2018, 13:53 ч.

Университети във Франция

• 7 484
  • 110
  •   1
Отговори
# 105
  • Наблизо
Елан,ще имате помощ от социалните за жилището.Моята навремето беше към 250 евро.Плюсът е,че в общежитие не плащаш нищо допълнително,само интернет.Ток,вода,отопление е включено в цената.

# 106
  • Русе
Да, така е сметнахме го с калкулатора излиза 206€ помощта. В това общежитие влиза всичко в цената. Има някои, в които доплащаш тока и интернета или едното от двете. Застраховката и някаква общинска такса също се плаща отделно.
Имаш ли идея какви е тези документи.

Bonjour,

Pour l’ensemble des candidats, nous fournir :
    copie de votre dernier avis d'imposition, ou une attestation de non-imposition accompagnée de l’attestation de rattachement au foyer fiscal

une attestation de loyer à jour ou une attestation d'hébergement
    L'attestation doit comporter l'adresse exacte du logement que vous trouverez sur la 1ère page de votre contrat dans le tableau ci-dessous.

# 107
  • Русе

1.Документ, че е записана за студент
2. С него - регистрация в службата по жилищно настаняване и получаване на Удостоверение за постоянен адрес в Париж.
3. С този адрес се отива в Банка и се открива сметка на името на девойката
Я ме светни моля по т. 2 Тази регистрация преди или след договора за наем в общежитието ли се прави. Дали във Франция ще е различно. Трябва ли регистрация в caf.fr преди общежитието и след получаване на документа за записване или обратно.

# 108
  • София
След Договора за наем се прави регистрацията, защото им трябва някакъв местен адрес. А преди всичко е сертификатът за записване за учебната година или  съответния семестър .
 Последователност при нас:
 1. Вече съм студент, т.е. имам енролмънт - сертификат и произтичащата от това студентска карта с моя уникален номер ,служеща и  за безплатен  транспорт и хранене 2. Имам и стая в общежитие, т.е. адрес 3. Регистриран съм по местоживеене в съответната община4.Имам банкови сметки и карти 5. Имам сим-карта от местен оператор 6. Имам социален номер, т.е. регистриран съм и  в НЗОК.

# 109
  • Русе
Мерси Елис.

# 110
  • Наблизо
Да, така е сметнахме го с калкулатора излиза 206€ помощта. В това общежитие влиза всичко в цената. Има някои, в които доплащаш тока и интернета или едното от двете. Застраховката и някаква общинска такса също се плаща отделно.
Имаш ли идея какви е тези документи.

Bonjour,

Pour l’ensemble des candidats, nous fournir :
    copie de votre dernier avis d'imposition, ou une attestation de non-imposition accompagnée de l’attestation de rattachement au foyer fiscal

une attestation de loyer à jour ou une attestation d'hébergement
    L'attestation doit comporter l'adresse exacte du logement que vous trouverez sur la 1ère page de votre contrat dans le tableau ci-dessous.

Първото е вашата данъчна декларация - доходи и данък за последната година.
Второто е атестация,че не плащате данъци.Едно от двете искат.
Третото е бележка ,че си плащате редовно наема или атестация за приютяване (можеш да живееш безплатно при приятел и роднина и официално това да е твоят адрес).Така както е написано обаче,става въпрос за Франция вече.Не се интересуват от положението ви в България.

Общи условия

Активация на акаунт