Цикъл с една тръба

  • 1 094
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 937
Здравейте!
Преди година при отстраняване на голяма киста се наложи отстраняването и на едната тръба на дъщеря ми. /19г./ Двата яйчника са запазени, но кистата е била срастнала с тръбата и съответно едната тръба е отстранена.

Въпросът ми е какво се случва с цикъла.
Малко късно се сещам да го задам, но през изминалата година цикълът на дъщеря ми беше сравнително редовен. Едва последните няколко месеца се случва забавяне от по някоя и друга седмица. Това нормално ли е предвид наличието на само една тръба? Има ли връзка?

# 1
  • София
  • Мнения: 23 162
nне би трябвало да има връзка цикъла с тръбата.
има си жени съвсем без тръби, със съвсем редовен цикъл.
но щом е имала киста е добре по-честичко да ходи на прегледи, ососбено при такива закъснения, има голяма вероятност пак да се появи.

# 2
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Аз съм с 2 отстранени тръби и цикъла е бил редовен. По добре е да се следи по често и да потърсите по добър АГ.

# 3
  • Мнения: 8 937
Благодаря!
Ходим периодично на прегледи и консултации.

# 4
  • Мнения: 6 076
Ако кистата е била ендометриозна би следвало след операцията да е проведено лечение с лекарства. От написаното от Вас такова лечение не е имало. Ако кистата хистологично е определена като ендометриозна е най-добре да прегледат момичето в клиника по репродуктивна медицина. Заради ендометриозна киста ми отстраниха тръбата и яйчника. След операцията действително ми се промени цикъла. Но бях на 34 и бях правила инсеминации, хормонални стимулация. Ендометриозата е сериозен проблем и ако не се лекува адекватно може да повтори. При мен се разви с бесни темпове напук на написаното в учебниците по медицина.
Дори и да не са определили кистата на дъщеря Ви като ендометриозна мисля, че е добре да чуете мнение на репродуктивен специалист. Обикновените гинеколози може да са много добри, но при такива състояния е добре да се потърси и второ мнение.
Успех!

# 5
  • Мнения: 8 937
Рори72, благодаря!
Не е еднометриозна кистата при дъщеря ми. Няма ендометриоза.

Ще имам предвид написаното от теб за всеки случай занапред!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 547
Ако всичко е наред с хормоните , не би трябвало да има проблем с цикъла. Аз съм с една тръба от 24 години, цикъла ми е железен , само 2 пропуска и те са налице в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт