Любители на Котки - Тема 127

  • 38 905
  • 759
  •   1
Отговори
# 225
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
А защо ще спираш тогава дермипреда.

Мира, ма много сладко е пухчето. Искам и аз такова.
Ами той е по схема съсипва надбъбречната жлеза и може да и докара бъбречна недостатъчност и схемата е с намаляване защото иначе ще изпадне в депресия ох чета трескаво всичко за обезболяване на котка но то е толкова малко искам да питам нурофен за бебета сиропче дали ще и навреди?
Иначе от дермипреда сме много доволни - когато го даваме увеличава апетитът и видимо се подобрява ама вече е през ден
Навсякъде пише че всички човешки обезболяващи са вредни за котки
Единствено което искам да не я боли да си изживее спокойно отредените и дни

# 226
  • София
  • Мнения: 8 348
Е то всички обезболяващи вредят.

За съжаление не мога да помогна със съвет, нямам опит никакъв подобен.

# 227
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
ами не намерих телефон и писах дали мога да закупя този кучешкия ама после прочетох че бил противопоказен за котки пак ще пиша да питам с какво да го заменя

Благодаря possessed помагаш много винаги се отзоваваш Simple Smile

Купих сребърна вода на спрей и на него пише точно за хронични рани - още веднъж благодаря че ми казахте за нея Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 дек 2018, 18:59 от pvacheva

# 228
  • Мнения: 583
Миличката Мърки Heart За съжаление и аз не мога да помогна с опит или знания в случая, но много силно ѝ стискам палци да се чувства добре Heart

# 229
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Купих сребърна вода на спрей и на него пише точно за хронични рани - още веднъж благодаря че ми казахте за нея Simple Smile
За труднозарастващи рани Цикатридина спрей е страхотна, има я и в други форми. Питай вета дали е подходящ за Мърки.
Със затоплена сребърна вода могат да се правят компреси  www.bg-mamma.com/?topic=153633.570

# 230
  • София
  • Мнения: 3 477
pvacheva, много я мисля тази сладурка Мърки (на последните две снимки ми изглежда много изтерзана миличката).
На мен фармацевт ми препоръча Панадол или Нурофен за бебета (дозира се по кг, както е за бебетата), но Панадол си е парацетамол (знам, че не е добре за котета), може би като е с ниска концентрация- става, но и те не могат да се приемат дълго време.
За болки при онколкогични проблеми за хората препоръчват ибупрофен, трамадол... необходима е консултация все пак.

Когато ми е тъпо влизам в темата и косматите сладури, които показвате, ме усмихват. Heart Eyes
Ето го и Блеко... много иска да хване гората на фототапета Joy (все не успявам да го снимам в акция, усеща ме някак си и се обръща да позира)


# 231
  • Мнения: 2 522
Pvacheva, най-малко аз съм човека, който да ти даде съвет затова само ще ти кажа, че стискам палци всичко да се оправи и котенцето да се чувства добре. Heart

# 232
  • Мнения: 701
Pvacheva, телефоните са като отидеш на сайта който  си показала - Горна лента - контакти.  Има мобилните  телефони на всички, които  са в тази  фирма.  Всички  са ветове.

# 233
  • София
  • Мнения: 13 137
Фейсбук ми припомни стара снимка на Наско:



pvacheva, не мога да помогна със съвет. Дано намериш лекарство, с което да облекчиш болките ѝ!  Hug

Прекрасни котета видях!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 234
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Купих сребърна вода на спрей и на него пише точно за хронични рани - още веднъж благодаря че ми казахте за нея Simple Smile
За труднозарастващи рани Цикатридина спрей е страхотна, има я и в други форми. Питай вета дали е подходящ за Мърки.
Със затоплена сребърна вода могат да се правят компреси  www.bg-mamma.com/?topic=153633.570
Нищо не мога да питам вече нашия вет защото искат да я евтаназират, а аз не я давам - много я обичам всички в къщи много я обичаме
За сега се справяме просто си мисля за тогава когато стане по-зле как да я облекча

# 235
  • Варна
  • Мнения: 25 236
сигурно звучи гадно, но мисля, че в един момент няма да имаш друг избор, освен да я приспиш, за нейно добро. Дори хората не успяват да обезболят, какво остава за котките...

# 236
  • Мнения: 5 846
сигурно звучи гадно, но мисля, че в един момент няма да имаш друг избор, освен да я приспиш, за нейно добро. Дори хората не успяват да обезболят, какво остава за котките...
не всеки мисли така. Има хора, ирелигии, които са срещу евтаназията. Аз съм християнка, но съм срещу евтаназията. На моята приятелка кучето, женска, беше също цялата в метастази и умря мъчително, но, докато е жив човек живее с някаква надежда, че нещо може да се промени, надежда за чудо. А, когато убиваш, няма нищо по-тъжно от умиращ без надежда.

# 237
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Аз не знам какво мисля защото не ми се е налагало да вземам такова решение. Pvachecva, подкрепям те в борбата ти.
Каквото усещаш в сърцето си, това е правилното, защото тр водят грижа и любов.
Гояма прегръдка за теб и Мърки, от сърце ...

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 11:40 от Мира Иванова

# 238
  • Варна
  • Мнения: 25 236
На моята приятелка кучето, женска, беше също цялата в метастази и умря мъчително
ами това е безкрайно жестоко и егоистично за мен. Но това си е мое мнение, просто го казвам. И на човек не бих пожелала да умре мъчително, това е труден избор и не му е тук мястото да философстваме, но аз лично бих искала да ми спестят мъките, съответно поне на животно, където имам избор бих го направила.
Спирам по темата.

# 239
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Месечинка виторога, и през ум не ми минава да отнема живот които не съм дала пък камо ли да посегна на любимо същество Мърки е толкова всеодайна и обичлива че просто нямаш представа цял живот само да се доближа до нея започва да мърка изключително благодарно същество дори в болката си ни посреща и ни мърка

Общи условия

Активация на акаунт