По какви критерии си избрахте колата?

  • 13 811
  • 102
  •   1
Отговори

Анкета

Какви бяха вашите критерии за да карате точно този автомобил с който сте?

Опции:

* Може да изберете максимум 3 опции.

# 30
  • Мнения: 9 569
Естествено имах ограничение на бюджета, но в това ограничение гледах да е автоматик и да е произведена в Германия или Япония (което е различно от германска или японска марка). Други критерии не съм имала, най-малкото външен вид.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
По външен вид, модела ми е любим, но не можех да си го позволя чисто нов. Затова беше въпрос на търсене да намеря колата на малко реални км пробег.
Всичко останало не беше от определящо значение - колко гори, как върви и каква е поддръжката. Разбира се, това са си постоянни разходи, но да си правиш кефа си има цена Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 732
Скк007, ако не е тайна, кой е модела и защо ти е любим?

# 33
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Свикнах на служебни джипове, и ми харесва, защото има по-добра видимост и е добре за пътища с дупки. Идеално за нашите условия.Усещането за сигурност е по-голямо. Затова първата ми кола, и следващата, бяха РАВ 4 дизел. Дизел, защото знам, че е по-икономична кола, но не съм карала бензинови. Доволна съм от РАВовете, въпреки че имаше нужда от дребни ремонти. Сега съм на БМВ Х1, мислех, че немската кола е по-най. Но имам доста забележки по нея, и повече няма да повторя марката, живот и здраве.

# 34
  • Мнения: 3 732
Тоест между японец и немска кола избираш японеца?
Между кола и джип избираш джипа?

Кое е по - скъпо от двете - и като първоначална цена, и като ремонт, и като поддръжка?
Дизел ли са и двете?

# 35
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Тоест между японец и немска кола избираш японеца?
Между кола и джип избираш джипа?

Кое е по - скъпо от двете - и като първоначална цена, и като ремонт, и като поддръжка?
Дизел ли са и двете?
РАВа много ми харесваше, първите два модела, но следващият модел вече не е като джип, стана много голям, и не ми харесва външно. РАВа беше доста компактен за джип, по-евтин, и бях много доволна от сервиза на Тойота- имат много професионална следгаранционна поддръка на напълно нормални цени.
За немските коли знам че са по-сигурни. Дали е така, по-добре да не се налага да пробваш.  Не съм доволна от сервиза, нафукани, важни, и некоректни. БМВто е ново в гарация, не знам колко е скъпа поддръжката, но като им гледам сервиза, не мисля да я държа дълго. Със самата кола имах много проблеми. Подробно ги описах в поста си в темата http://bg-mam.ma/p/1011134/37920779

# 36
  • Мнения: 15 221
Тоест между японец и немска кола избираш японеца?
Между кола и джип избираш джипа?

Кое е по - скъпо от двете - и като първоначална цена, и като ремонт, и като поддръжка?
Дизел ли са и двете?

Със сигурност джипа е по-скъп и като първоначална цена, и като поддръжка, и като разход. Относно избора между японци и немци - аз лично предпочитам немците, макар че и от японците съм доволна. За БМВ, обаче нищо не мога да кажа, защото не съм имала такава марка. Само съм карала няколко пъти. Знам, че са зле в зимни условия, но дали е вярно или е някаква легенда не знам.
Аз лично предпочитам колите пред джиповете. Удоволствието да караш ниска, спортна кола е в пъти по-голямо от джипа. Но пък за нашите пътища джипа със сигурност е по-добрия вариант

# 37
  • Мнения: 9 569
Не се заяждам, но мисля, че Рав е SUV, а не джип Simple Smile

# 38
  • Мнения: 15 221
Не се заяждам, но мисля, че Рав е SUV, а не джип Simple Smile

СУВ са всички т.нар. джипове Simple Smile Джип е просто марка

# 39
  • Мнения: 2 998
Cassiopeia и Jeep имаше и е наясно с имената, но май повече от тази марка няма да си купи автомобил.

# 40
  • Мнения: 15 221
Cassiopeia и Jeep имаше и е наясно с имената, но май повече от тази марка няма да си купи автомобил.

Аз да - но ММ се лепна за тази марка и това си е. Доволен е, казва, че му пасва перфектно и това е. Най-вече защото може да се повдига и е много проходим на всякакви терени. Та, щом си му харесва, да си го кара Simple Smile Аз лично го карам рядко, защото ми е много голям - не съм фен на огромни СУВ-ове. Най-вече, защото трудно му намирам място за паркиране

# 41
  • Мнения: 2 998
Аз явно съм се объркала, че освен ти и мъжът ти е сменил колата с нов Мерцедес. А какъв Jeep кара, ако не е тайна?

# 42
  • Мнения: 15 221
Аз явно съм се объркала, че освен ти и мъжът ти е сменил кола с нов Мерцедес. А какъв Jeep кара, ако не е тайна?

Историята ни накратко, че беше голяма сага с нашите коли Joy

Аз карах Ауди А4 комби 2011 г. ММ караше Мерцедес Е купе същата година. Стана ловджия и си взе едно Чероки 2009 г., за да ходи с него на лов. Накрая стана така, че неговия Мерцедес почти не се караше, защото той си караше основно Черокито, а аз Аудито. В крайна сметка установихме, че 3 коли са ни много и решихме от 3 да направим 2. Продадохме Аудито, той искаше да продаде Мерцедеса, да купи нов СУВ Мерцедес за него, а на мен да ми остави Черокито. Аз, обаче не го понасях това Чероки, защото ми беше много неудобно. И в крайна сметка аз се сдобих с Мерцедес GLK 2015 г., а той си взе Джип Гранд Чероки 2016 г. Сега и двамата сме доволни, и всеки си кара неговия джип.
Ако трябва да съм обективна - Мерцедеса е много по-маневрен и лесен за каране, но пък Черокито и изключително широко, комфортно и проходимо. А пък и вътре е доста по-луксозно. За дълъг път определено Черокито е по-добро. А и багажника е огромен

# 43
  • Мнения: 17 933
Последният модел наистина е огромен, не ми е симпатичен, RAV-а имам предвид

# 44
  • Мнения: 2 998
Частта с Гранд Чероки-то не я знаех. А ти сега като притежателка на SUV какво би предпочела за следващ автомобил? Лека кола или нещо по-високо?

Общи условия

Активация на акаунт