Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 396
  • 807
  •   1
Отговори
# 60
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

От друга страна,кремацията е = на сигурна смърт 3а душата и 0лев шанс временния 4овешки а3 да се обособи като постоянен (висш а3).


Според легендите, при изгарянето на тялото, кокуса не гори. В него "спи" навитата 3мия кундалини и от там по4ва събуждането ѝ..
Когато дойде апокалипсисът, от кокус-ите на мъртвите ще бъде въсзтановено физ.им тяло


Това не успях да го разбера. Нали тялото е само временна обвивка и сигурно сме имали много тела?

# 61
  • Мнения: 36 197
Аз също не разбрах съвсем. В такъв случай какво смятате за мумификацията?
Според мен, тези неща нямат никакво значение, след като човекът вече е починал.

# 62
  • Мнения: 2 013
Според легендите,при и3гарянето на тялото, кокуса не гори.В него "спи" навитата  3мия кундалини и от там по4ва събуждането ѝ..
И на мен ми е останало някъде в главата, че т.нар. 'сакрална кост' не изгаря. Не зная до колко е вярно това. Мисля, че е само една костица обаче, не 3-4.

# 63
  • Мнения: 18 365
Интересно Какво как разбра за какво гово    рихме.
Мисля че това дето не гори е за идентификация само, иначе съвсем друго тяло,и то според някои религии и  легенди.Не всички вярват в това,това е християнското прераждане,другите  го правят всеки път.

# 64
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Ах, това сега го видях.

Гениално е!

Какво?, Mersi Hug

Сега много повече го разбирам. Май нещо подобно трябва да се учи в детската градина, щото е нещо основно.



Има един нов сериал Altered Carbon, в който аналог на тази опашната кост е едно нещо, което стои на тила. И това нещо може да се прехвърля от тяло в тяло. Сериалът е много як - тематизира религията, безсмъртието, прехвърлянето на съзнанието, спомените и т.н.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 13:34 от Eleonora_27

# 65
  • Мнения: 18 365
https://www.facebook.com/pg/Glagolica/photos/?tab=album&albu … d=851867328173789
Предлагам линк към Рейнското евангелие ,над което се заклеват френските царе  хилядолетие.Е поне доста враме.Просто визуално да го видите.Зададох си въпрос  зачем тъй се кълнат ,над българска книга ,на кирилица и глаголица ,ептен българска.Май Какво ? писа че имат нещо общо с траките и те. Като нас.Ама като нас не си признават.

# 66
  • Мнения: 2 013
Боряна, много интересно, наистина. Прочетох и коментарите под снимките.

Относно видеото на Джордан Питърсън, заинтригува ме първата част

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:54 от Magdalena1978

# 67
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Боряна, много интересно, наистина. Прочетох и коментарите под снимките.

Относно видеото на Джордан Питърсън, заинтригува ме първата част, защото съм имала подобно изживяване (като трябваше да взема вечерта лексотан, а на сутринта ми сложиха упойка - някаква реакция е станала. Лекарите следваха стандартна за тях процедура). Аз бях напълно в съзнание и съзнателно се опитвах да спра тези халюцинации, но не можех. Това е много странно, защото ако беше сън - аз сънищата си ги контролирам без усилия. Обаче халюцинациите - не. Беше като борба да си откъсна съзнанието от там. В крайна сметка се появи един син триъгълник в долната дясна част на 'полезрението' ми и от там успях да 'избягам'.

Триъгълниците и геометричните фигури са абсолютно често срещано явление. Не говоря от опит, а от това, което съм изчела.
Те затова казват, че виждали матрицата. Като чуете това, да знаете, че говорят за геометрични фигури, които са в тъканта на вселената. Има някаква симетрия там, която принципно е невидима за 5-те ни ограничени сетива.

Някой споделят, че виждат и разни светлинни същества, които отговарят на въпроси. Други пък (това е масово) репортват за елфи. И тука си говорим за абсолютно нормални хора с трансцендентни преживявания, които психологията и психиатрията не отрича. Джордан е клиничен психолог и доктор по психология.



За Ремейското Евангелие сефте чувам. Изобщо...пълен невежа съм.

Няма ли някъде превод?

Иначе...ето пак...франсетата са супер Grinning

# 68
  • Мнения: 36 197
То си е просто българско евангелие. Май Божидар Димитров го коментираше навремето. Французите може и да не знаят, че е българско...

# 69
  • Мнения: 2 013

Някой споделят, че виждат и разни светлинни същества, които отговарят на въпроси. Други пък (това е масово) репортват за елфи.
Светлинно същество,

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:54 от Magdalena1978

# 70
  • Мнения: 36 197
Една възрастна жена от селото на баба ми твърдеше, че една вечер в дома й дошли ангели, оперирали я и тя оздравяла. Не помня какво точно й е било. Мисля, че я даваха и в едно предаване по телевизията, но това беше преди доста години - жената сигурно вече не е между живите...
Елфите са гадни същества. Само на Толкин са свестни, останалите не са стока Wink

# 71
  • Мнения: 18 365
Някъде пише че ще опитат превод ,но  е текстот богослужение,няма някакви вселенски тайни и за произхода ни ,пак някъде там пише ,че Петър първи  почнал да чете директно  като   му го дали.Отдавна знам за него но не и така снимани стрраници да                видя.                                           

# 72
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Елфи не съм виждала Simple Smile Нямам такъв опит. Дори ще ми е странно, ако някой каже 'видях елф'. Ще си помисля, че е куку.

Не, елфи се виждат само в променено състояние на съзнанието. И шутове.

Вероятно са някакъв архетип.




Аз все си представям, че светлинните същества може да са като онези светулки във филма Аватар.

# 73
  • Мнения: 1 851
Здравейте на всички! Ясно е, че за да чета тази тема,  имам някакви знания и се интересувам от нея. Чел съм доста неща, но точно тези, не са ми много познати. Знам какво е Висш Аз. Не знам дали бихте искали да контактувате с мен, защото знанията които имам, са на същата тема, но малко по-встрани? Ще питам все трудни  въпроси. Какво е ЕТ? Защо множеството ,,Висши Азове'' веднъж са под Христовото съзнание, а след това са под Ангелската Йерархия? Добре. След много цикли на прераждане, ще сме усвоили много уроци и ще преминем на следващо ниво. След още мноого време - на следващо. На следващите нива, също има много работа, но след още много време, ще преминем на следващите стъпала на пирамидата. И рано или късно, ще достигнем крайната дестинация. А тогава какво? Ще започнем пак отначало, в трета плътност в пещерите, с обгорени заострени пръчки вместо копия? Защо? Докога? Няма ли да е твърде уморително да започваме всичко пак и пак и пак? Въпросите ми може да ви се сторят еретични, но аз ги задавам, макар много добре да осъзнавам, че на тях едва ли някой може да даде отговор. Вие може да дадете вашата гледна точка.

# 74
  • Мнения: 36 197
elektrichar, нали точно заради това будистите се стремят не да се усъвършенстват, а да се откъснат завинаги от цикъла на раждане и смърт. Защото според тях няма никакъв смисъл. А дали действително има, или няма, никой не може да каже със сигурност.

Затова всеки сам си избира пътя, според желанията и възможностите си.

Общи условия

Активация на акаунт