Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 452
  • 807
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 013
След много цикли на прераждане, ще сме усвоили много уроци и ще преминем на следващо ниво. След още мноого време - на следващо. На следващите нива, също има много работа, но след още много време, ще преминем на следващите стъпала на пирамидата. И рано или късно, ще достигнем крайната дестинация. А тогава какво?
Това, което съм чела, е че после се слива духа с висшия дух. Тези неща са ми доста абстрактни

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:55 от Magdalena1978

# 76
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Здравей.

Тази картинка по-горе е само някаква хипотеза и то не наша, а на Стюърд Свердлов. А на информацията от Свердлов трябва да се наслаждаваме с голяма доза скептизицъм (това май трябва да си е по принцип).

Но това си е някаква негова теория за това, как стоят нещата. Аз я постнах, защото той също говори за Висш Аз, а в предишните постове бяхме бомбардирали Какво? с въпроси, що е то Висш Аз и има ли почва у нас.

Като цяло, тоя Висш Аз се оказа концепция, за която всеки има някаква различна представа.

Има ли го, няма ли, какво е...малко отворен въпрос.



# 77
  • Мнения: 1 857
Да, това което и аз много трудно мога да проумея е времето. Ако имаш някакъв кармичен урок, който трябва да изплатиш, възможно е следващата инкарнация да е в средните векове, тъй като линейно време не съществува. А това автоматично значи, че всичкото бъдеще, независимо колко трилиона години напред, вече е станало. Е, това наистина не може да го побере глупавата ми глава. Даваха един българин, който от липса на работа, отишъл в Австрия. След някои перипетии, започнал да изчуква надписи на паметници в гробищата и да ги позлатява. Дори живее със семейството си в каравана до гробищата. Човекът още не е починал, а си поръчва паметника и иска да се надпише. Остава само да се допише датата на смъртта. Разказа как веднъж, както си почуквал полираният мрамор, видял отражението на една жена, която го гледа. И тъй като доста често му се е случвало да го гледат как работи, обърнал се да я поздрави. Оказало се, че няма никой. Гледал го е духът на наскоро починала жена, който все още е тук.

# 78
  • Мнения: 7 006
Здравейте на всички! Ясно е, че за да чета тази тема,  имам някакви знания и се интересувам от нея. Чел съм доста неща, но точно тези, не са ми много познати. Знам какво е Висш Аз. Не знам дали бихте искали да контактувате с мен, защото знанията които имам, са на същата тема, но малко по-встрани? Ще питам все трудни  въпроси. Какво е ЕТ? Защо множеството ,,Висши Азове'' веднъж са под Христовото съзнание, а след това са под Ангелската Йерархия? Добре. След много цикли на прераждане, ще сме усвоили много уроци и ще преминем на следващо ниво. След още мноого време - на следващо. На следващите нива, също има много работа, но след още много време, ще преминем на следващите стъпала на пирамидата. И рано или късно, ще достигнем крайната дестинация. А тогава какво? Ще започнем пак отначало, в трета плътност в пещерите, с обгорени заострени пръчки вместо копия? Защо? Докога? Няма ли да е твърде уморително да започваме всичко пак и пак и пак? Въпросите ми може да ви се сторят еретични, но аз ги задавам, макар много добре да осъзнавам, че на тях едва ли някой може да даде отговор. Вие може да дадете вашата гледна точка.

Mи щото "Ангелската Йерархия",не се ли състои от същности А3-ове?Те тея "ангели" да не са зарзават?

п.п.И..не знам кой от коя пещера ще по4ва,но ка3ано е : "Всекиму според вярата"
И бидейки Вселената,освен вси4ко друго е и ментално събитие,то горните думи,са напълно в целта..
Всеки му според "вибрация и мисъл"..С каквато честота трепти,в такова поле на трептене ще отиде
И квото мисли,това ще му се материализира/ до ниво 6 са валидни полярностите и "битките" между тях/



Здравей.

Тази картинка по-горе е само някаква хипотеза и то не наша, а на Стюърд Свердлов. А на информацията от Свердлов трябва да се наслаждаваме с голяма доза скептизицъм (това май трябва да си е по принцип).

Но това си е някаква негова теория за това, как стоят нещата. Аз я постнах, защото той също говори за Висш Аз, а в предишните постове бяхме бомбардирали Какво? с въпроси, що е то Висш Аз и има ли почва у нас.

Като цяло, тоя Висш Аз се оказа концепция, за която всеки има някаква различна представа.

Има ли го, няма ли, какво е...малко отворен въпрос.





Виж,правилно си схванала,4е е най-ве4е концепция,но Ели,концепция обле4ена във форма(ин-форма)/бе3 форма,няма и а3..

Просто формите в ниво 5,6,7, вли3ат в сфери4ното,проследи квадрата,и3общо мисли в посока геометрията и прогресирането от то4ка/импулс,до вектор-линия и повторението и триъгълника и пр.Формите се стремят към сфери4ност и я постигат при 5 и нагоре /пентагон,хектагон и т.н./

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 20:18 от Какво?

# 79
  • Мнения: 18 491
Какво? ,ти подтикваш ли ни към високи топки или ни плашиш,че няма как да ги стигнем?Не съм се вричала на нито една теория, не знам дори какво мисля и в какво вярвам, все някъде ще ида.Важното е да се забавлявам.
Беше ми за рев, предприех си едно лечение  и сега съм малко по-добре та мога да развявам майтапи със себе си най-паче.
Младежо ,времето е в нас и ние във времето  казал един българин.Винаги си повтарям, че няма да съм аз в другото време, ще е някаква фина  енергийна субстанция, дето няма да ме помни.Тъй че животът е тук и сега.Това от мен.Другите неща са сложни и само заигравка на мозъка.Хем е индивида,в многото азове ,хем не е , само извлек от него има.

# 80
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

П.П. И...не знам кой от коя пещера ще почва, но казано е: "Всекиму според вярата"
И бидейки Вселената,освен всичко друго е и ментално събитие, то горните думи, са напълно в целта...
Всеки му според "вибрация и мисъл"...С каквато честота трепти, в такова поле на трептене ще отиде
И квото мисли, това ще му се материализира/ до ниво 6 са валидни полярностите и "битките" между тях.


Той и земният ни живот е малко като ментално събитие.

Животът е чисто и просто историята на онова, на което обръщаме внимание. Останалото е просто опаковка.

(това го откраднах от сериала Patrock Melrose, че много ми хареса).



Просто формите в ниво 5, 6, 7, влизат в сферичното, проследи квадрата, изобщо мисли в посока геометрията и прогресирането от точка/импулс, до вектор-линия и повторението и триъгълника и пр. Формите се стремят към сферичност и я постигат при 5 и нагоре /пентагон, хектагон и т.н./

Flowers Hibiscus
Това го разбирам. И точно това е тъканта на вселената или на всичко, което е.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 20:29 от Eleonora_27

# 81
  • Мнения: 2 013
Не мога да вдяна графиката на 'Какво?'. Обърквам се какво по-точно е 'ЕТ'. Обърквам се и от това защо частиците са под минералите, при положение, че изграждат всичко (на материално ниво). Един вид субатомните частици са божествения ум.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:55 от Magdalena1978

# 82
  • Мнения: 7 006



Оказва се,че времето наистина е в нас и ние в него.


И предвид непрестанното движение на тороида,наистина то нас обръща и ние него обръщаме


http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=326.msg1242#msg1242


Какво? ,ти подтикваш ли ни към високи топки или ни плашиш,че няма как да ги стигнем?

Не си ра3брала много от това дето съм писала,щом ме питаш ..

Всеки е 1-ца съ3нание и потенциално е 3аложено всеки да може да "финишира" ( и то не само да се прибере при Ва,но самата Монада да стане Ва..)

Да "подтиквам"? Не ра3бира се,от къв 3ор?Свободна воля,всеки си решава кво иска..Пък и в крайна сметка..
"Мнозина са звани малцина избрани.." (Лука 14:16-24)..
Т.е. много анута/монади ще бъдат при-3вани в Христовото лоно( това са анутата-монади които са одухотворявали хуманоидни тела),понеже това е първона4алният им дом,но дали ще стигнат обратно или не е друга бира - малцина избрани..Монадата трябва да се обособи като Висш а3,в 5то ниво душевното тяло(личността на  4овека) да не се ра3падне,"надолу" и да се преражда есенцията му, ами тая есенция да се въ3дигне нагоре към 6 и монадата да придобие постоянна крайна дефиниция 3а Себе Си посредством та3и "финална" ли4ност/инкарнация.
Та,дали и как ще постъпят другите,все ми е тая...Не съм и гуру,4е да "подтиквам"..
Мога да давам кураж и наклон,само на себе си..


Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 21:48 от Какво?

# 83
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Не мога да вдяна графиката на 'Какво?'. Обърквам се какво по-точно е 'ЕТ'. Обърквам се и от това защо частиците са под минералите, при положение, че изграждат всичко (на материално ниво). Един вид субатомните частици са божествения ум. Според мен те само се подчиняват на правила, заложени от 'божествениият ум' (или както там се нарича).

Магдалена, ЕТ са extraterrestrials, но от друг свят. Те са точно между двата свята - нефизически и физически.

Те могат да създават хора (земни и извънземни), а хората ги зареждат с енергия ЕТ-тата. Не знам, дали са лоши или добри, но просто Свердлов ги дава, че са там.

Ако имаш време, по-добре гледай клипчето. Свердлов го обяснява толкова добре, че едва ли няма да можеш да го разбереш.

Значи, ей от това клипче почваш от минута 8:00:



Продължава на ей това клипче до минута 10:00:



Общо са към 15 мин. Но действително е обсяснено разбираемо.

# 84
  • Мнения: 1 857
 Питат Слава Севрюкова, защо е трябвало да търпи вечно пияният си съпруг, а не се е развела с него? Отговорът й е, че трябва да изтърпи всичко, за да може да изплати кармичният урок с него. В предишният си живот, тя е руска благородничка, а настоящият й мъж е кочияш. Тя има три деца, за които почти не се грижи, а се надява само на слугите. Кочияшът й е любовник. Понякога той изразява публично любовта си към нея, а заради тази дързост, тя го нашибва с камшика. Тя казва, че когато изтърпи всички ругатни и побоища от сегашния си мъж, кармичната връзка с него ще е изплатена. Тъй като е напреднала душа, няма повече да се преражда. А заради студенината към децата си, в сегашният живот е лишена от деца. В предишният си живот също е прорицателка и при нея са ходели известни личности. Веднъж при нея дошъл и писателят Гогол. Освен всичко останало, тя му казала, че ще се събуди жив в гроба. Той много се уплашил и споделя с приятелите си за това. След време умира. Около двадесетина години след смъртта му, решават да преместят тялото му в родното му място. Намират костите му обърнати по лице. Той, както и баща му са страдали от някаква болест. Изпадат в клинична смърт и ги погребват. След това се съживяват живи в ковчега и умират от задушаване. През целият си живот след това, Гогол се е страхувал да не се събуди в ковчега. Та мисълта ми е, че напредналите души могат да си позволят лукса да не се инкарнират повече. Това е привилегия.

# 85
  • Мнения: 2 013
Гледах отново първата част, после втората. Не мога да възприема Свердлов.

Наистина не мога да го възприема.

За Слава Севрюкова - гледала съм един филм за нея. Имаше позитивно, добро излъчване.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:56 от Magdalena1978

# 86
  • Мнения: 223
Аз не искам повече да се прераждам, ако е право на избор. Някъде бях чела, че това, което най-много те занимава в живота е това, за което сте тук. Тогава седнах и мислих дълго и сериозно върху живота си и се светнах коя ми е главната задача тук. Сега остава по-трудното, да се справя с нещото. Като гледам май няма да успея, много време похабих, докато се сетих. А ми се ще да не го оставям за следващия живот. Става въпрос за страх от работа и страх от провал. Даже открих, че си има име-ергофобия. Зор голям е, докато се престраш да започна, а почна ли веднъж бачкам като вол и жъна успехи. И като остана без работа пак същия страх наново и неувереност. В резултат на което пенсия няма да видя. Сега ми е ясно и защо нямам семейство, защото ще ми дойде в повече и няма да се справя с целта-преодоляването на тоя страх. Явно иначе бих разчитала на мъж и не бих работила по въпроса.

# 87
  • Мнения: 18 491
Какво , писах ,че се шегувам най-вече със себе си.В случая исках да те усмихна.Много сериозно подхождаш към всичко, може би  моето място не е тук.Разбирам какво гоовриш в момента ,след този момент прескачам на друго.Трудно ми е да обясня, виждам и  чета тук  коктейл от  религиозни източници, легенди ,притчи ,библията и  предшественици май намирам тук там, както научни обяснения , шарено, но може и да греша какво виждам.Ако съм последовател на нещо ще съм яко объркана.
Точно че се споделят различни гледни точки се търси истината.Но тази истина  се подкрепя странно от всякакъв тип източници.Не знам дали намерих термините, думите да се изразя.Знам, че си напред с материала,за мен е объркващо,не построявам ясна линия кое какво е и за какво  е.
Просто горният пост над моя ми изглеждаше  като точка , за която да се работи и да се борим.Точка над нас за постигане и се пошегувах.Защото всичко казано  е предположение, възможна реалност доста висока тохка ,непостижимост.Обещание само както при Исуус-ще седнеш до баща ми като висшата награда.Тук ще  достигнеш единение  с върховния Аз, както и да го наречеш, е сливане с хармонията.За оня момент ми заприлича на доктрина, а знам че не е,споделяш което виждаш.неуместна шега от мен може би.



post mortem
Не  е право на избор, на постижение  е да го кажем.Трябва да се покрият едни  норми или Какво написа  да трепти същността ти ,твоето аз  по определен начин ,което  означава етап на развитие да се постигне, нищо общо няма с човешките мерки.

# 88
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Тази идея за 'самоосъзнаването' на божественият ум, което създава друго съзнание (ниво) - не я приемам. Принципно в думата 'осъзнавам' има елемент на 'АЗ' спрямо 'всичко останало'. Е, ако нещо е всичко, за какво му е да се осъзнава? Това е логическо противоречие, заради думата 'осъзнавам'.

И защо говори за 'ум' и 'интелект' - това са характеристики присъщи на хората.



Именно де. Когато се самоосъзнаеш, ти казваш "Аз съм...нещо" и създаваш нещото, т.е. ти създаваш мисълта, концепцията за нещото.

Сега, ако седя аз и изведнъж се самоосъзная...и се запитам, какво съм аз? И си отговоря, например...аз съм маймуна, създаваш мисълта за маймуната. Ако кажа, аз не съм слон, също създавам мисълта за слон.


За Божествен Ум се говори, защото зад всичко би следвало да стои някаква свръх-интелигентност.

Когато атестите спорят с теистите, обикновено спорът се концентрира върху това, дали вселената е възникнала от нищото или някой е сътворил да бъде такава, каквато е. Хокинг написа книга "Великият Дизайн" и уж доказа, че не е необходим дизайнер, за да има дизайн, т.е. няма нужда от някаква свръх-интелигентност, която първо да си е мислила, после да е планирала и накрая имплементирала идеята за сътворението.

Ако сложиш Бог най-отгоре на пирамидата, ще те питат, какво е това Бог - животно ли е, същество ли е, човек ли е.

# 89
  • Мнения: 2 013
Именно де. Когато се самоосъзнаеш, ти казваш "Аз съм...нещо" и създаваш нещото, т.е. ти създаваш мисълта, концепцията за нещото.
Но от тук следва, че съзнателно се даунгрейдва един вид. Не го възприемам и това си е.


Хокинг написа книга "Великият Дизайн" и уж доказа, че не е необходим дизайнер, за да има дизайн, т.е. няма нужда от някаква свръх-интелигентност, която първо да си е мислила, после да е планирала и накрая имплементирала идеята за сътворението.
Да, прочетох я. Много интересна книга.

Последна редакция: чт, 03 яну 2019, 10:56 от Magdalena1978

Общи условия

Активация на акаунт