Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 457
  • 807
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 18 492
Какво ,ще спра да питам ,че дразня виждам.Защото имам нагласи които трябва да игнорирам, а все още не мога.
Последно-снощи се размислих за какво говориш като стигаш до Ицката чак в етапите.И реших че някак вървиш до горни нива , а аз съм застинала в представите на първия етап-земна  същност, прераждане ,зареждане с енергия  когато се върнеш ,обгръща те и едно светло   облаче  и те лекува ,зарежда за следващо земно съществуване и там се градиш   за скок нагоре.Аз на това горе още не съм стигнала.Знам че трябват доста прераждания  и етапи да спреш да се прераждаш и минеш на второ пък нагоре и не мечтая да минавам.Ти  стигаш далеч. Дали обясних не знам ,дали е вярно също не знам. Дали вървя в грешна посока ептен не знам.
Просто ти дължа  обяснение защо ти вдигам нервите.Няма да стигна твоето ниво и спирам,просто не ми стига ресурс  и само се мъча и мъча и вас.

# 196
  • Мнения: 36 423
Не приемам физиогномиката - има пълни изроди, които са симпатични, дори красиви на външен вид. Има грозни и страшни на вид хора, които са добри и почтени.
А дали деформацията е добра или лоша не е свързано с това как ни изглежда, а с това, че в повечето случаи причинява огромни страдания на съществата (не само хора, но и животни). Аз за себе си знам, че категорично предпочитам да не страдам и за мен това е нещо лошо.

# 197
  • Мнения: 7 006
Какво ,ще спра да питам ,че дразня виждам.

Не го приемай ли4но,то а3 тряя спра да се нервя,щото 3а къв 3ор тогава пиша,нали да обясня,онова което "3нам"..
Но пък и много години ве4е пиша и търпението ми се поиз4ерпа,щото пре3 две три страници дъв4ем едно и също

Вижте струните,про4етете 3а тях,ви3уали3ирайте малко,фанта3ирайте..Дайте въ3можност на интуицията ви да се прояви..

Когато Бог("пра3ното поле" от което се раждат вселените) и3лъ4и нова Вселена,той ѝ задава матрица на съществуване и вси4ко вътре във конкретната Вселена е под4инено и пресъздава и3на4ално заложената матрица
Няма да спекулирам относно другите Вселени,само ще кажа,4е мисля,4е всяка Вселена има ра3ли4ен модел/матрица на съществуване.Индивидуален и неповторим.Като снежинките.И3умително е как едно НИ-ЩО се превръща в буквално бе3брой НЕ- ЩА,и всяко е индивидуалност..Това е същинското вели4ие на Бог и а3,макар да съм в състояние да обхвана картината в пълен мащаб,4естно ка3ано все още проумявам онова което "виждам" и съм ..влюбена е меко ка3ано..
Представяте ли си колко е готино да живееш с мисълта,4е си безсмъртна капка вода,която има да смени още толкова много океани(Вселени) и дори има възможността самата тя някой ден да се превърне във Океан- Вселена:)
И3общо не се тер3аеш с тяло,душа..Квото такова,дали ще съм Ганка,Пенка,Иван,Радой..Все тая..Това са просто фа3и на съществуването,но истинския а3 е съставен от есенциите на те3и ли4ности,докато на края една ли4ност не му придаде финален облик

Но в нашата Вселена моделът е 7 вибрационни плътности,като всяка една трепти и вибрира с определена 4естота.Щом са нематериални,как вибрират?Кое им вибрира?Каква е вибрацията и как се разпространяват 3вук и светлина в "нищо/вакум"?
Целия балон Вселена се състои от материя/енергия.Нишки.Отворени - енергия,3атворени-материя Тъмна,светла и антиматерия.3 основни типа.И всеки един от тях е и енергия и съ3нание
7 вибрационни плътности,3на4и 7 степени на вибриране на първи4ните атоми.Всяка степен е изградена от други 7 подстепени(октави)което прави общо 49 нива на трептене
Но,нишките са непроменливата константа,променлива е формата им.
Вижте от какво са направени те и ще ви просветне
 



Не приемам физиогномиката - има пълни изроди, които са симпатични, дори красиви на външен вид. Има грозни и страшни на вид хора, които са добри и почтени.
А дали деформацията е добра или лоша не е свързано с това как ни изглежда, а с това, че в повечето случаи причинява огромни страдания на съществата (не само хора, но и животни). Аз за себе си знам, че категорично предпочитам да не страдам и за мен това е нещо лошо.

Ра3бирам какво искаш да кажеш,но все пак.. Ти си ги определила 3а "пълни и3роди",т.е. по някакъв на4ин,не отговарят на твоите ли4ни критерии 3а красота.
Това не 3на4и,4е са гро3ни.
Освен това,има жени,които са еталон 3а красота,но в та3и красота про3ират много "гро3ни неща" които отблъскват. Студенина,фалш,надменност..Каква тогава душата?Красива,гро3на?
Те3и понятия са просто условности..



Аз за себе си знам, че категорично предпочитам да не страдам и за мен това е нещо лошо.

И а3 съм на същото мнение и гледам тъй да живея,4е да не си съ3давам страдания,но прекалената категори4ност,може да бъде лоша шега и да материализираме страдание,именно поради факта,4е го избягваме..Материализират се не само ме4тите, но и подсъ3нателните страхове

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 13:38 от Какво?

# 198
  • Мнения: 36 423
Въобще не говоря за красота, а за педофили, убийци и подобни изроди. По външния им вид изобщо не може да се познае, че са такива.

# 199
  • Мнения: 7 006
Въобще не говоря за красота, а за педофили, убийци и подобни изроди. По външния им вид изобщо не може да се познае, че са такива.

3а обу4ените профита си ли4ат от километри:)
Ти как о4акваш да се нау4иш да виждаш отвъд 4овешкия облик,като и3на4ално си със нагласата : "Не приемам физиогномиката"?
Ка3ано е..Видът лъже,формите не.

Има много "красиви лица" които ако можеш да "ра34етеш",ще гледаш по друг на4ин..
3ащото   външността е съставена от форми,които говорят всяка 3а себе си..

# 200
  • Мнения: 36 423
Физиогномиката или френологията (не знам има ли разлика, или са две думи за едно и също нещо) не вижда отвъд материалното - тя определя духовното чрез материалното.
Човек се съди по делата му, не по мислите. Някой може да има мисли на психопат (и това по някакъв начин да му е изписано на лицето, въпреки че не вярвам), но ако целият му живот е изпълнен с добри дела - дори да си е наложил да ги върши насила, мислите и заложбите не са от значение.

# 201
  • Мнения: 7 006
Физиогномиката или френологията (не знам има ли разлика, или са две думи за едно и също нещо) не вижда отвъд материалното - тя определя духовното чрез материалното.
Човек се съди по делата му, не по мислите. Някой може да има мисли на психопат (и това по някакъв начин да му е изписано на лицето, въпреки че не вярвам), но ако целият му живот е изпълнен с добри дела - дори да си е наложил да ги върши насила, мислите и заложбите не са от значение.
3а да боравиш с физиогномиката е нужна преди вси4ко интуиция,понеже тя свърва елементите в подсъ3нателна картина
Добрите дела са промивка на мозъка
Важен е мотивът,не делото
Не кво вършиш,а 3ащо го вършиш,понеже импулсът който те подтиква към действие,е импулс на същността ти.
Фалшивия морал работи тук,но не и "горе".
Осъ3наваш ли,4е има хора,които се държат много добре с другите,понеже ги е страх да проявят лошата си страна.И то не,4е ги е страх да не наранят другите,а се страхуват от "лоша карма",това,4е изпитваш негативни емоции,но ги контролираш и удържаш е похвално и е кра4ка напред,но не променя вибрациите,ако емоциите не се трансформират..Егои3ъм срещу алтру3иъм:)
Майка Тере3а е пример 3а фалшива духовности и морал(фалшива добродетел,наш Добри също:)

# 202
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Градът на мрака с Руфъс Сюъл (Джон Смит от Човека във високия замък).

Петя, мерси, ще го гледам Grinning

Дори май исках по едно време да го гледам заради Руфъс Сюъл, защото е възхитителен.



Душата или преминава цяла през тези 5 пласта и се слива с Монадата и Висшия аз.


Въпросът е, къде са тези пластове и къде се намира Монадата?

Ето това е много трудно за разбиране, дори когато се абстрахира човек от всичко, което някога е чел.




Вселената и всичко във нея има своя И МАТЕРИАЛЕН аспект.


Абсолютен безспорен факт...или най-малкото имаме усещане за материалност.



Търсите "нематериалното"  посредством материални когнитивни способи...



Да, но самите мисли първоначално са нематериални. Идеите са нематериални. Архетипите са нематериални.

Мисленето на хората и мисленето за мисленето, и концепциите за добро и зло, и концепциите за съвършенство...са нематериални.



Не желая безсмъртие и не се стремя към него. Не смятам, че съм личност, която си струва да съществува вечно.


Аз желая безсмъртие Flowers Hibiscus и дори вярвам, че всяка една от вас е безсмъртна.

Личността, която е много много много дълбоко в Какво?, си струва да съществува вечно.


Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 15:10 от Eleonora_27

# 203
  • Мнения: 36 423
Елеонора, а знаеш ли, че има един филм за Троянската война, в който Руфъс Сюъл и Джеймс Калис играят Агамемнон и Менелай? Давали са го по българската телевизия, повече от веднъж... За съжаление не е хубав филм, май го гледах само заради тях и пак не ми хареса... То и няма добри адаптации на тази история, така че не би трябвало да се изненадвам и да се разочаровам.

Какво, всеки има право сам да вземе решение за собствения си живот и да си състави мнение за хората. Аз не вярвам, че ни очаква Велик съдия - дори и да има нещо такова, сигурно и то е шашма. Ако някой, който има лошо мнение за мен, никога не ми навреди и се държи любезно с мен и ми помага, прави ми услуги и като цяло е добър с мен до края, най-вероятно ще го харесвам и ценя много повече от някой, който ме обича искрено, но ми навлича само неприятности и проблеми с поведението си (т.е. съзнателно, не по случайност).

# 204
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Но вие не искате да изучавате тези картини, не са интересни, понеже са видими.


Напротив, тези картини са изключително интересни, а и истината е, че ние само тях можем да видим с очите си.

И тези картини са изключително важни, както и цялата човешка история (каквото е вярно от нея), защото ни водят към корените ни, материални и нематериални.


Атеистичната ми майка все ми се смее, че уж "интелигентен" човек като мен гледал турския сериал Великолепният Век (преди години).
Ми гледам, щото това е историята на човечеството. И тая история ние си я влачим...влачим...влачим в подсъзнанието. Оттам са всичките архетипи, които ни следват абсолютно навсякъде...където и да отидем. Подсъзнанието ни е пълно с всичките тия неща, но някой иска да ни откъсне от тях, да ни откъсне от корените ни, материални и нематериални.
 


Аз не вярвам, че ни очаква Велик съдия - дори и да има нещо такова, сигурно и то е шашма.


Ти си си съдията. Друг съдия няма. Но това не означава, че не си строг съдия.




Петя, този ли:

https://www.imdb.com/title/tt0340477/?ref_=nm_flmg_act_45

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 15:09 от Eleonora_27

# 205
  • Мнения: 7 006


Какво, всеки има право сам да вземе решение за собствения си живот и да си състави мнение за хората.
Да,така,но каква е при4ината да ми го ка3ваш,при условие,4е говоря до откат 3а "свободна воля"?
И ра3бира се,4е има съд..Спящите ги мамят в астрала и им устройват "другарски съд" и после според присъдите ги реинкарнират в роли на 3емята..Тва го вършат астралните пъдари..

Истинския Съд(обем и форма/процес на осъ3наване) се слу4ва 4ак при Висшия а3,където останалите монадите от него(твоето духовно фемили) също се включват в процеса.Но,понеже сте атомите и3граждащи едно същество(Висш а3),то вие практи4ески сте едно съ3нание,понеже когато не сме въплътени в индивидуални форми,усещането 3а фрагментация(откъсване,ра3деление) отсъства



Виж последното тяло,"дивайн боди"(божественото тяло)
То сътветства на Висшия а3(трафопост на енергията от 7мо ниво,който може да е ра3положен в ниво 6,5,4,..

Виж произход и 3на4ение на думата "диван" от арабски е3.
Диванът е място 3а отдих с меки софи 3а лягане или сядане ,но също така и "висш съдебен съвет"..Свиква се диванът и се в3емат важни решения

Същото нещо е и Висшия а3.Място където бе3 омра3а и съдене,се разглеждат мотивите 3а делата,самите дела,емоциите,мислите..вси4ко..миг по миг,кадър по кадър.Това е и мястото в което си по4иваш,докато събереш сили 3а следващ цикъл на индивидуално съществуване



Ели,ценното от всяка ли4ност се 3апа3ва и после се проявява като вродено ка4ество у следващата
Е,същото се слу4ва и с не толко3 ценните модели на съществуване които сме ра3вили,но това само прави нещата по-интересни

# 206
  • Мнения: 36 423
Елеонора, точно този - две части; и двамата не приличат на себе си. Всъщност, никой от персонажите не е представен по интересен начин.
Скрит текст:
Пф, сега видях, че Стелан Скарсгард е Тезей, въобще не съм обърнала внимание, че е той... Преди ден-два го гледах в продължението на Мама мия (което не ми хареса особено).

Какво, само исках да кажа, че има неща, в които не мога да повярвам - не е до интелектуално разбиране, просто няма да стане, изглежда така съм устроена Simple Smile

# 207
  • Мнения: 7 006


 Бидейки вси4ки телa(тороиди с вортекси)сa нaсложени едно в друго,то вортексът им е общ и такa вси4ки енергии проти4aт пре3 4овешкото тяло



Vсякa 4aкрa е вортекс..

# 208
  • Мнения: 36 423
Не знам дали ще ми повярвате, но това сивото (етерно тяло, на места го наричат етерик) го виждам. Не винаги, понякога. Това е единственият резултат от опитите ми от преди години да се науча да виждам аурата... Все си представях, че ще видя нещо шарено... Освен това, понякога виждам нещо подобно на етерика(но много по-голямо) около колите, когато се движат (може да звучи нелепо, но е факт).

# 209
  • Мнения: 7 006
Елеонора, точно този - две части; и двамата не приличат на себе си. Всъщност, никой от персонажите не е представен по интересен начин.
Скрит текст:
Пф, сега видях, че Стелан Скарсгард е Тезей, въобще не съм обърнала внимание, че е той... Преди ден-два го гледах в продължението на Мама мия (което не ми хареса особено).

Какво, само исках да кажа, че има неща, в които не мога да повярвам - не е до интелектуално разбиране, просто няма да стане, изглежда така съм устроена Simple Smile

Твоя воля..Винaги можеш да спреш да приемaш грaниците кaто нещо което отделя и те спирa,и можеш да ги въ3приемеш кaто стъпaлa към вътрешността на сaмия себе
Нямa да бъдеш ептен "съденa" aко си несъ3нaтелнa 3a мотиви,постъпки и действия,но всяка будна душa се "съди",дори още докaто е в живо фи3.тяло.Викaт му съвест.
Имaш ли я тук,обaждa ли се,гри3е ли те,3нa4и и в по-горните нивa ще е тъй,4е даже и по-обострено..
Не можеш да и3бягaш от себе си:)
Номерът е да си прощaвaме,дa не и3питвaме "омрa3a" или гняв към себе си..трудно е,но се у4им..
Някои по-лесно,други по-трудно..В твa отножение съм от вторите..Нa себе си не прощaвaм,и кaкто ми ре4е една дружка,егото ми рa3кa3вa играта..Думите ѝ бяхa "Е,що бе Кaкво на другите прощaвaш,на себе си не,ти нещо пове4е ли си от тях,по-специaлнa ли си?"..Явно..да.Сaми си ковем кaпaните в пове4ето слу4aи


Не знам дали ще ми повярвате, но това сивото (етерно тяло, на места го наричат етерик) го виждам. Не винаги, понякога. Това е единственият резултат от опитите ми от преди години да се науча да виждам аурата... Все си представях, че ще видя нещо шарено... Освен това, понякога виждам нещо подобно на етерика(но много по-голямо) около колите, когато се движат (може да звучи нелепо, но е факт).

Що,вярвaм ти Wink

п.п.Мно3инa го виждат

Общи условия

Активация на акаунт