Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 492
  • 807
  •   1
Отговори
# 285
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Да. Гледате ли Проект Синя книга? Малко по-документално сериалче, отколкото очаквах, но може би следват стриктно източниците, които са разсекретени.
Сериалът показва нагледно как властите умишлено фабрикуват доказателства, за да заблудят общественото мнение.

Петя, къде го гледаш това?

# 286
  • Мнения: 36 460
От Замунда, но сигурно го има и по чуждите торент сайтове. До сега са излезли само два епизода.
Скрит текст:
Все още си пускам епизодите на Поаро (не съм ги догледала), сутрин или вечер. Много е странно - онзи ден точно след като изтеглих втория епизод на Проект Синя книга, пуснах един от епизодите на Поаро и кого да видя - Ейдън Гилън. Напомни ми за тази кампания в Туитър, която тече в момента и в която хората публикуват съвременна снимка и такава от преди 10 години. Само дето в случая става дума за около 20 години и не за снимка, а за сериал Grinning Интересна проява на синхроничност.

# 287
  • Мнения: 6 379
Скрит текст:
Точно бях помислила, че има нова тема.

Какво мислите за този коментар (по повод програма на Стойчо Керин за паранормани събития, конспиративни теории и пр.):

"Всеки има право да вярва във всичко. Драмата идва, когато от ефир на обществена телевизия започнат да се разпространяват "конспиративни теории". Защото хората ги припознават като "официална позиция". И това им дава тежест. А от тук следва:

1. Хората свикват, че има тайни общества, които ръководят Земята и човечеството. И решават, че няма смисъл да се гласува. Защото от гласуването нищо не зависи. Нали тайните хора управляват така или иначе. Така пада нивото на осъзната демокрация на хората.

2. Хората свикват, че знанието се крие. И е почти недостижимо. Защото има глобална конспирация срещу разпространяване на знанието. И спират да полагат усилия и да учат. Защо да учат, като така или иначе тайните общества крият знанието. Така пада нивото на интелигентност на хората.

3. Хората свикват, че тайни структури управляват. И спират да искат да участват в управлението. Така оставят властта в ръцете на малцина.

4. Хората се научават, че няма шанс да прокопсат, освен да станат член на тайно общество. Така спират да полагат усилия. И само се стремят да станат член на нещо.

5. Хората се научават, че някой друг взима решенията вместо тях. И спират да мислят. Защо да се хабят да мислят, като няма смисъл.

6. Хората свикват, че друг носи отговорност за света. И се отказват от отговорността на собствените си решения. Спират да поемат отговорност.

7. Хората свикват, че някой друг може да ги оправи. И започват инстинктивно да избират политици, които им обещават лесни решения.

8. Хората свикват, че има лесни решения. И се отказват да приемат, че светът е сложен и шарен. Търсят само лесните решения - да избием циганите, да построим стена, да изгоним бежанците и т.н.

9. Хората свикват, че науката е нещо елементарно. Само защото са прочели два блога. И спират да се развиват.

10. Хората спират да се развиват и не разбират защо тъпите учени и доктори си губят времето по 10 и повече години да учат. Може и с два блога да минат. Рушат се авторитети.

11. Учените се изнервят от реакцията на хората. Все пак са си дали 10 г, от живота да се научат. А хора с прочетени два блога им държат сметка и им дават акъл какво трябва да се прави. И истинските учени и доктори бягат.

12. Хората се плашат от теории на конспирацията и започват да се отказват от съвременна медицина. Връщат се болести, които трябваше да са изкоренени.

13. Хората започват да вярват в теориите на конспирациите, и някои политици се възползват от това. Започват кампании, като тази срещу Конвенцията против домашното насилие. И карат хората да вярват в несъществуващи думи като джендър.

14. Вместо да се говори за тревожните нива на домашно насилие, хората се плашат от измислени конспиративни теории. И даже не разбират, че вярата им в подобни теории ги прави поддатливи на внушения.

Да, вярата в конспиративни теории на практика води до увеличаване на насилието. Защото хората спират да вярват на правилата. Приемат ги за заговор."

(Любомир Аламанов)
Така реагират простите хора. Peace За мен промяната тръгва от всеки човек. Всеки трябва да се учи, да действа, да се самоусъвършенства (и чрез грешките си). Не да гледаш другите, гледай себе си.
И ето сега излиза, че и аз гледам другите и ги осъждам. Не знам как се избягват такива противоречия така да се каже. Както в една серия на Приятели искаха да направят добро, но да не се чувстват добре от това, че го правят. Т.е. егото беше замесено. Ми май няма как. Grinning

Последна редакция: пт, 18 яну 2019, 10:03 от ina.ina

# 288
  • Мнения: 7 006
Коментарът отразява едната страна на медала.
Както все повтарям,информацията е като нож.Можеш да го ползваш за оръжие,за да нараниш или да се защитиш,а може и да ползваш ножа като оръдие на труда с което да твориш шедьоври,или като обикновен помощник в ежедневието,с който да си нарежеш хляба..

# 289
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Момичета, въпрос към тези от вас, които са чели темата за Джордан Питърсън в АА:

Според вас, има ли смисъл да превеждам още лекции от Библейските Серии?

# 290
  • Мнения: 2 013
Ели, не зная. Нека другите да се включат. Аз се отърсих от тази тема. Седнах и споделих на мъжа ми доста неща. Преди той е бил свидетел на това-онова, така че имаше някаква представа вече. Но му споделих с подробности и някак ми олекна. Simple Smile

# 291
  • Мнения: 36 460
Превеждай, стига да имаш време Simple Smile Когато приключа с четенето на служебните неща, ще наваксам с темата - интересна е!

# 292
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели, не зная. Нека другите да се включат. Аз се отърсих от тази тема. Седнах и споделих на мъжа ми доста неща. Преди той е бил свидетел на това-онова, така че имаше някаква представа вече. Но му споделих с подробности и някак ми олекна. Simple Smile

Маги, какво имаш предвид, като казваш, че си се отърсила от тази тема?

# 293
  • Мнения: 2 013
Ами не го мисля вече. Нали преди търсих информация, имах въпроси. Поизясних си малко нещата - така както аз си ги разбирам. Обсъдих наученото/разбраното и с моя мъж. Наистина тези неща не е добре да ги правя - всякакви аспекти/проявления на това нещо. Оставила съм си вратичка, за да мога да ги възобновя, ако ми се наложи.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 10:42 от Magdalena1978

# 294
  • Мнения: 7 006
Момичета, въпрос към тези от вас, които са чели темата за Джордан Питърсън в АА:

Според вас, има ли смисъл да превеждам още лекции от Библейските Серии?
Dа,що за въпрос,Ели..АА не е бгмама
Всичко което влагаш като труд и време има смисъл и ще остане съхранено!!!


Ами не го мисля вече. Нали преди търсих информация, имах въпроси. Поизясних си малко нещата - така както аз си ги разбирам. Обсъдих наученото/разбраното и с моя мъж. Наистина тези неща не е добре да ги правя - всякакви аспекти/проявления на това нещо. Оставила съм си вратичка, за да мога да ги възобновя, ако ми се наложи.

Миличкият ме попита в един момент дали е в схемите, т.е. дали съм му повлиявала на него. Излъгах, че не съм. Той знае, че съм. Имало е моменти, в които съм му била ядосана. Той не е бил до мен. Но ми се е обаждал по телефона и ми е казвал: "боли ме главата. Не зная какво правиш, но спри да го правиш." Та това беше също част от опит/грешка. И това не правя, разбира се.

При мен всичко извира и нямам контрол.Т.е.уча се на контрол,де..
Отнасят го редовно,без да го искам,но е факт,че докато не се успокоя,е мазало.. ooooh!

# 295
  • Мнения: 2 013
При мен всичко извира и нямам контрол.Т.е.уча се на контрол,де..
Отнасят го редовно,без да го искам,но е факт,че докато не се успокоя,е мазало.. ooooh!
Аз съм пробвала различни варианти- най-добре е вътрешно да овладееш емоциите. Корена на тези емоции. Един вид да си по-великодушна към грешките на другите. Аз все си казвам: "Да се спасяват. Аз си мисля себе си.' Гледам сама да се успокоя.
Мисля, че бях писала и по-рано, че пушенето много добре потиска това - малко като патерици, но ми върши работа.

Последна редакция: ср, 23 яну 2019, 10:43 от Magdalena1978

# 296
  • Мнения: 36 460
Насочвай към ИДИЛ, щом имаш излишна енергия Wink

# 297
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Насочвай към ИДИЛ, щом имаш излишна енергия Wink

Хаха, Петя Hug

Момичета, вие имате излишна енергия, а аз нямам. Трябва някой много да ме предизвика и да е много брутален, за да ми дойде вълна от енергия, че да тръгна да си го изкарвам на нещо или някого.

# 298
  • Мнения: 2 013
Пу-пу, дано да не ти се налага Simple Smile По-добре без такива изблици Simple Smile

# 299
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Пу-пу, дано да не ти се налага Simple Smile По-добре без такива изблици Simple Smile

Маги, на такова чудо като моето му се вика "марда" в някой региони на България Grinning





Общи условия

Активация на акаунт