Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 525
  • 807
  •   1
Отговори
# 495
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Скрит текст:
Мога да предположа отговорите на някои от въпросите:
Защо преди не са били отвличани хора? - Отвличани са. Има много приказки за змейова невеста и самодиви (по нашите ширини) и за елфи (на запад - отвличат човек, после го връщат и се оказва, че са минали няколкостотин години).

Защо не трият паметта на отвлечените? - Защото ни имат за нещо толкова долно, че не си струва да се занимават с нас. Взимат си пробите, или каквото там им трябва и пускат опитното зайче, без да се интересуват какво ще стане.

Защо идват? - На този въпрос не може да се отговори с нашата логика. Едно време ацтеките и маите са мислели испанците за богове. Предполагали са, че пристигането им в техните земи има някаква висша цел, а те просто са отишли да грабят ресурси. Така че, може и при извънземните да има такъв момент.

Но защо продължават да отвличат? Какви проби? Те досега не са ли изследвали достатъчно? Какво още има да се проверява?

И много хуманни го раздават - пускат ги после.

Що просто не ползват данни от изследвания на правителството? Данни и статистики - колкото искаш. Това с отвличането ми боде очите и просто не го вярвам.

На мене мисълта ми е, че нещата сигурно изобщо не са такива, каквито ние си ги представяме. Вярвам, че някои хора са виждали нещо. Но повечето или си измислят, или са луди. Повечето, но не абсолютно всички.

Има нещо много гнило в разказите на повечето "очевидци".


С това не отричам съществуването на каквото и да е било. Откривателят на ДНК-то е твърдял, че това нещо не може да се е развило на Земята. Абсурд!

Но самите разкази на хората ми звучат твърде неправдоподобно. Направо дори налудничаво.

# 496
  • Мнения: 36 482
В някои от случаите може и да става дума за шизофреници - те са убедени в това, което казват и дори детектор на лъжата не може да ги опровергае.

# 497
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
В някои от случаите може и да става дума за шизофреници - те са убедени в това, което казват и дори детектор на лъжата не може да ги опровергае.

Или пък някой чел някакви истории и сега твърди, че лично са му се са случили. Или си внушава, че са му се случили.

Не съм гледала още Проджект Блубуук. Заслужава ли си?

# 498
  • Мнения: 36 482
Хубав сериал, но малко скучноват (заради документалния елемент). Ейдън Гилън играе добре. Жена му е Лаура Менел (играеше журналистка-лесбийка в Човекът във високия замък, не съм сигурна как се произнася името на български - може да съм го написала грешно). И тук май бие в ляво - като се има предвид, че децата на прототипите още са живи, сигурно не им е много приятно да я представят по този начин...

# 499
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Хубав сериал, но малко скучноват (заради документалния елемент). Ейдън Гилън играе добре. Жена му е Лаура Менел (играеше журналистка-лесбийка в Човекът във високия замък, не съм сигурна как се произнася името на български - може да съм го написала грешно). И тук май бие в ляво - като се има предвид, че децата на прототипите още са живи, сигурно не им е много приятно да я представят по този начин...

Ще го гледам! Аз и без това го чаках.

Ще напиша след това, какво мисля.

# 500
  • Мнения: 36 482
Днес се е появил 9-ти епизод; мисля, че има още един до края на сезона (и е подновен за втори). Можеш да ги изгледаш направо заедно Simple Smile

# 501
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Елеонора, в миналото пак е имало, но тогава не са смеели да разказват или са го интерпретирали различно.
Аз видях с очите си една летяща сфера и е НЛО поради простата причина, че остана неиндефицирана. Обикновено такива летящи обекти се наблюдават най-често на места, където има масово военно присъствие. Счита се, че ни наблюдават и въздействат в случай на необходимост за да не предизвикаме Космически катаклизъм. Аз така си го тълкувам. Затова и постоянното им присъствие.
Твърде скептично си настроена и това в мн. голяма степен ти пречи да получиш желаните отговори. Едва ли някой от нас би могъл да ти каже точно какво става. И ако искаш помисли дали това, което ти смяташ е най-вярното. Аз мисля, че не искаш да видиш очевидни истини.
Синята книга е реално съществуваща поредица от секретни документи относно извънземно присъствие, обединени под това име. Чак сега излизат на яве някои от тези документи.

# 502
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Елеонора, в миналото пак е имало, но тогава не са смеели да разказват или са го интерпретирали различно.
Аз видях с очите си една летяща сфера и е НЛО поради простата причина, че остана неиндефицирана. Обикновено
Скрит текст:
такива летящи обекти се наблюдават най-често на места, където има масово военно присъствие. Счита се, че ни наблюдават и въздействат в случай на необходимост за да не предизвикаме Космически катаклизъм. Аз така си го тълкувам. Затова и постоянното им присъствие.
Твърде скептично си настроена и това в мн. голяма степен ти пречи да получиш желаните отговори. Едва ли някой от нас би могъл да ти каже точно какво става. И ако искаш помисли дали това, което ти смяташ е най-вярното. Аз мисля, че не искаш да видиш очевидни истини.
Синята книга е реално съществуваща поредица от секретни документи относно извънземно присъствие, обединени под това име. Чак сега излизат на яве някои от тези документи.

Аз съм много голям скептик, да! Но и от такива като мен има нужда.

Преди бях още по-голям Тома Неверни, но проучвам нещата и коригирам мнението си, когато видя, че не съм права.

Аз абсолютно ти вярвам, че си видяла нещо. Както вярвам и на други хора, които твърдят, че са видели. Не е възможно всички да лъжат или да си внушават. Това е статистически невъзможно.

Мене ме притеснява интерпретацията на видяното. А също така съм на мнение, че ужасно много се спекулира, което пък храни точно скептиците като мен.

Документи има - така е! Но пак ме притеснява интерпретацията на нещата. Ето например това, че ни наблюдавали, докато сме правели нещо си - ми това са си чиста проба спекулации. Не може чак да вярвате на такива, меко казано, наивни обяснения.

Откъде знаете, че това наистина са извънземни? Ми може пък да са от паралелни измерения. Не е ли възможно? Възможно е, разбира се! Дори учените твърдят, че може би е така.

Ако действително имат връзки с правителствата, защо им е да отвличат хора? Та това е просто някаква шега. Правителството може спокойно да им даде "материал" за изследване. Чак такива варвари ли са тия извънземни?

Я прочети за рептилоидите и още не-знам-си какви описания на извънземни. Защо, по дяволите, няма кьорава снимка?


Въпросното интервю в Паралелната Вселена също е някаква шега. И аз мога да дам интервю, в което да обясня всякякви небивалици, да набутам темата за Новия Световен Ред и за някакви извънземни. Получил се е ужасен буламач, който звучи направо абсурдно ... да не кажа смехотворно.


Другото, което не мога да си обясня е следното:

Какво във вашето ежедневие ще се промени, ако утре излезе Тръмп и каже, че има извънземни? В смисъл - това по какъв начин засяга вашия живот?


# 503
  • Мнения: 36 482
Има значение, ако са тук и престанат да се крият. Твърде много хора живеят с убеждението, че човеците са венецът на творението; в момента, в който се обяви публично и като факт (а не като мит или слух), че сред нас има разумни същества от друга планета, тази концепция се разпада. Щом са дошли до тук, значи са по-развити, а това ни поставя в положението на примитивни същества, които си мислят, че техният остров е пъпа на света. Това, според мен, ще се отрази много на начина на мислене на хората (дори на тези, които по принцип не се замислят много).
От друга страна, вероятно ще се породят нови социални движения - култове, протести (от хората, които смятат, че те са тук, за да ни поробят, използват, колонизират), фен-клубове (от хората, които искат да посетят техния свят или просто се радват, че фантастиката навлиза в ежедневния живот).
Изкуството и цялата поп култура ще бъдат повлияни, а на по-официално ниво вероятно ще започнат преговори - някакъв опит за обмен на култури, технологии, може би дори търговия.

# 504
  • Мнения: 2 013
Именно, информацията се 'спуска' и 'изпуска' полека-лека с увеличаващ се интензитет, за да могат полека-лека хората да свикнат с тази идея. Докато се стигне до момента, в който може да се каже официално: 'Да, ето така стоят нещата.' и това да не предизвика повсеместна паника.

Малко офтопик, но преди много години сънувах един сън, беше много дълъг, като игрален филм с много приключения и това, което ми беше направило много силно впечатление в съня ми беше следното: в един момент обявяват, че летищата няма да работят 24 часа, защото сме вече завзети и управлявани от извънземни и обществото реагира много спокойно. Всъщност не реагира. Хората не бяха притеснени, нямаше паника. Много се учудих тогава. Беше ми много странно. Но сега виждам как целенасочено се работи към промяна на нагласите.

# 505
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Има значение, ако са тук и престанат да се крият. Твърде много хора живеят с убеждението, че човеците са венецът на творението; в момента, в който се обяви публично и като факт (а не като мит или слух), че сред нас има разумни същества от друга планета, тази концепция се разпада. Щом са дошли до тук, значи са по-развити, а това ни поставя в положението на примитивни същества, които си мислят, че техният остров е пъпа на света. Това, според мен, ще се отрази много на начина на мислене на хората (дори на тези, които по принцип не се замислят много).


Аз също мисля, че хората са венецът на творението (моля ви, не ми се смейте Hug). Считам, че извънземните са ни някакви роднини - може би сме произлезли от тях. Дори си мисля, че изглеждат като нас.

Започнах първи епизод на Блу буук. Айде да обсъждаме!

Ейдън Гилън е направо страхоооооотен! Толкава е готин, а толкова малко неща съм гледала с него (някой да препоръча нещо с него).

И ето сега, д-р Ханек казва следното:

"Ако тези чинии не съществуват, защо тогава има толкова много свидетелства? Защо хората да лъжат за това, което виждат в небето?"

И оня с униформата му вика:
"Не съм казал, че лъжат! Казвам, че са зле информирани."

Това го приемам като много добър въпрос! Аз също мисля, че не е възможно на всички хора да им се привижда нещо.

Моля ви, разреждайте постовете, продължавам да гледам с голям кеф Grinning

# 506
  • Мнения: 2 013
Ели, аз нямам време за филми, за съжаление. Всъщност сега малко доработвам, за да си помогна за утре.

# 507
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели, аз нямам време за филми, за съжаление. Всъщност сега малко доработвам, за да си помогна за утре.

Ние ще го разкостим тука, ако Ангела и Петя имат време, пък ти ще го гледаш, като имаш време!

Аз наистина го чаках още от миналата година, но чак сега се наканих да го гледам.

# 508
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Къде може да се гледа този филм? Не знам дали бих могла да го гледам.
Има необясними явления, но реални. Вчера един копилот на пътнически самолет, разказваше за  една случка по време на полет. Действието става преди около 30г.
в Испания. Рутинен полет между двата града Билбао и Сантандер. Летейки и наближавайки Сантандер, самолета навлиза в облак, който би трябвало да премине за много кратко време, но не става така. Оставайки в облака, бордовите системи започват да излизат от строя. Престава да работи и радара на борда, както и от контролната кула го изгубват (самолета) от поглед. Остават да работят само няколко уреда, благодарение на които се ориентират за посоката на полета. Когато на края излизат от облака (било е сравнително кратко като време), установяват, че е минало повече от очакваното време (около 45 мин вместо 7 мин), горивото е изразходвано и се намират над Сантандер, а уредите един по един възвръщат обичайната си работа. При кацането механици не установяват никаква повреда на уредите, били са в изправност. Какво е станало, какъв е бил този облак, защо времето (часовото) е било различно от очакваното - никой не знае. Копилота дълго време не е искал да сподели за случая и до сега няма никакво желание отново да преживее същото.
Пътниците не са разбрали нищо. Дори закъснението на пристигането на самолета е било в рамките на допустимото за тогава.
И това не е единствения случай на времеви пад или както искате го наречете.

Последна редакция: ср, 06 мар 2019, 22:45 от Angela61

# 509
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Къде може да се гледа този филм? Не знам дали бих могла да го гледам.

Ангела, напиши в гугъл следното:

project blue book бг субтитри

Трябва да ти излязат някакви линкове, до които имаш достъп.

Общи условия

Активация на акаунт