Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 440
  • 807
  •   1
Отговори
# 525
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 957
Елеонор, ми има доказателства, но са на ниво военни, затова няма как да ги знаеш. Или ти знаеш абсолютно всичко? 😉Stuck Out Tongue Winking Eye

# 526
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Има доказателства, че хората често знаят неща, за които няма откъде да знаят."
 ей това се чудя как става и какво  е доказателството.
Ели ,може би по други причини ни наблюдават, но е логично .Ние правим възможното да погледнем към някой  достоен за наблюдение, просто нямаме ресурс за сега, не го можем.Но ако някой може да достигне до нас , би наблюдавал ,макар с научна цел дет се вика ,да ни види акъла.

Как какво е доказателството?

Хиляди експерименти са правени по тоя въпрос. И резултатите ясно показват, че хората често получават инфо "свише", както ние го наричаме. Та нали точно заради това измислиха теорията за квантовата холограма - за да обяснят, как така хората имат информация, която няма откъде да я имат, щото нито някой им я разказва, нито са чели нещо по тоя въпрос.

Че то от десетилетия вече разни медиуми правят разкрития на престъпления - това е неоспорим факт!


Кое му е логичното да ни наблюдават? И защо точно извънземните трябва да ни наблюдават?

Тия извънземни къде са? Що аз не ги виждам? Или те се крият от мен специално?

Елеонор, ми има доказателства, но са на ниво военни, затова няма как да ги знаеш. Или ти знаеш абсолютно всичко? 😉Stuck Out Tongue Winking Eye

Но ти ги знаеш, така ли? И откъде ти е тази вътрешна информация?

Я кажи - сигурно ли е, че са извънземни? Ами ако са интер-дименсионални същества?

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 16:42 от Eleonora_27

# 527
  • Мнения: 6 373
За интер-дименсионални същества - уж попрочетох малко от чичко Гугъл, че сефте чувам за такива същества. Ми, сигурно съм страшно невежа, но аз под извънземни разбирам всички, които не са земни, т.е. хора. Та разлика за мен няма. Обясни, Ели, ако има огромна разлика, моля. Grinning
И според мен никой не може да бъде сигурен за нищо. Четем разни материали и избираме да вярваме или не. И до колко ... сложна история. Grinning

# 528
  • Мнения: 36 390
Зависи и какво разбираш под доказателства - в древните култури има необясними допирни точки. Много митове и легенди звучат подобно - включително такива, на народи, които няма как да са общували. Има описания на летящи апарати, които категорично не са колесници (дори в Библията; друг ярък пример са индийските вимани). Описанието на кивота също е много подозрително - от него става ясно, че е някаква техника, вероятно излъчваща радиация, а не магически предмет. Има много подобни примери, но това не са твърди доказателства. Няма как да бъдат, след като става дума за неща от преди хиляди години.
 Или става дума за извънземни, или за предишна цивилизация, която е била технически напреднала и се е месела в делата на диваците.

# 529
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За интер-дименсионални същества - уж попрочетох малко от чичко Гугъл, че сефте чувам за такива същества. Ми, сигурно съм страшно невежа, но аз под извънземни разбирам всички, които не са земни, т.е. хора. Та разлика за мен няма. Обясни, Ели, ако има огромна разлика, моля. Grinning
И според мен никой не може да бъде сигурен за нищо. Четем разни материали и избираме да вярваме или не. И до колко ... сложна история. Grinning
Какво толкова има да й се разбира на интер-дименсията?

Нали твърдите, че има извънземни, които си седят тука на Земята и ни наблюдават?

Дайте една снимка де! След като са тук и "ни наблюдават", би следвало поне една снимчица да има налице! Но няма, нали!

И кое точно ви кара да мислите, че "ни наблюдават"? Някакви проявления виждате ли? Нещо подозрително в поведението на хората? Нещо подозрително в поведението на правителствата?

Трябва да има нещо, което ви кара да мислите, че ни били наблюдавали и контролирали!

Зависи и какво разбираш под доказателства - в древните култури има необясними допирни точки. Много митове и легенди звучат подобно - включително такива, на народи, които няма как да са общували. Има описания на летящи апарати, които категорично не са колесници (дори в Библията; друг ярък пример са индийските вимани). Описанието на кивота също е много подозрително - от него става ясно, че е някаква техника, вероятно излъчваща радиация, а не магически предмет. Има много подобни примери, но това не са твърди доказателства. Няма как да бъдат, след като става дума за неща от преди хиляди години.
 Или става дума за извънземни, или за предишна цивилизация, която е била технически напреднала и се е месела в делата на диваците.

Това може да е абсолютно всичко.

Сега нали сме напреднали? Къде са доказателствата?

Кое точно ви кара да мислите, че ни били наблюдавали - ето това не мога да разбера. Трябва да има някаква причина, за да се мисли така. Нещо в живота трябва да има, което да навежда на мисълта, че има такива неща.




Ето, на предишната страница Ангела е описала нещо, което е разказано от пилот. Това е някаква случка, за която няма обяснение. Странна е и можем да твърдим, че има нещо гнило в Дания.

Но за това, че сме били контролирали и наблюдавани от някакви извънземни - ще ме извинявате, но на мене това ми звучи прекалено налудничаво и параноично.

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 16:56 от Eleonora_27

# 530
  • Мнения: 36 390
А аз, по-скоро предполагам, че са ни наблюдавали в древността и вероятно са се месели активно в човешките дела (заради митовете и легендите, които са изключително подозрителни). За в момента - не знам. Факт е, че има сериозни разследвания по темата - ето и въпросният проект Синя книга - щом държавата (и то модерна и голяма държава) налива пари в проучването на нещо, значи наистина има определен проблем - нещо недоизяснено, което и до сега остава мистерия.
Може да е всичко, може да не са извънземни. Но определено има нещо.

Между другото, и тези, дето ги отвличат, може да ги отвлича нещо друго и да не лъжат (или халюцинират) - Кастанеда говори за всякакви същества (от паралелни вселени), които понякога ловуват хора по техни си причини. Но за нас е все едно дали са извънземни, или създания от паралелен свят.

# 531
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
А аз, по-скоро предполагам, че са ни наблюдавали в древността и вероятно са се месели активно в човешките дела (заради митовете и легендите, които са изключително подозрителни). За в момента - не знам. Факт е, че има сериозни разследвания по темата - ето и въпросният проект Синя книга - щом държавата (и то модерна и голяма държава) налива пари в проучването на нещо, значи наистина има определен проблем - нещо недоизяснено, което и до сега остава мистерия.
Може да е всичко, може да не са извънземни. Но определено има нещо.

Между другото, и тези, дето ги отвличат, може да ги отвлича нещо друго и да не лъжат (или халюцинират) - Кастанеда говори за всякакви същества (от паралелни вселени), които понякога ловуват хора по техни си причини. Но за нас е все едно дали са извънземни, или създания от паралелен свят.



Именно де! На едно мнение сме, че има нещо гнило. Но интерпретацията на нещата е прекалено наивна.

Имайте предвид следното:
Хиляди хора на планетата Земя висят денонощно и снимат небето - вижте в тубата клиповете на crow7777 за Луната.
Е как така не хванАха нито едно извънземно по време на това денонощно снимане? Тия извънземни невидими ли са?

Има много необяснени неща на Земята. Но тоя зор да си обясним всичко с някакви извънземни ... на мене ми е прекалено наивен.

Тия извънземни кой ги е създал? Те дали си мислят, че на тяхната планета някои извънземни ги наблюдават? Grinning


Не ме ризбирайте погрешно - аз не отричам, че има нещо гнило. Просто ме дразни параноичната и опростенческа интерпретация на всичко.

# 532
  • Мнения: 36 390
Между другото, Тери Пратчет е на твоето мнение - в една от книгите прави вметка (нещо като бележка под линия), че е странно колко много видове извънземни идват на Земята, за да отвличат хора и крави, уж за да ни проучват. И всичките избират да "проучват" все в най-затънтените места, вместо в големите градове. По думите му, там са толкова много, че вероятно се отвличат взаимно по грешка))

П.п. За произхода на анунаките има цяла теория (виж колко сме напреднали - не само че мислим за тях, ами и от къде са произлезли). Не помня къде я четох и на английски ли беше, или на български... Дали не е било във вашия форум?..

# 533
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Между другото, Тери Пратчет е на твоето мнение - в една от книгите прави вметка (нещо като бележка под линия), че е странно колко много видове извънземни идват на Земята, за да отвличат хора и крави, уж за да ни проучват. И всичките избират да "проучват" все в най-затънтените места, вместо в големите градове. По думите му, там са толкова много, че вероятно се отвличат взаимно по грешка))

Да, при това никой не твърди, че ги няма тия извънземни. Просто тия "доказателства", които ни поднасят, и тоя зор да се обясни всичко необяснимо с извънземните, е, меко казано, детински.

Нещата сигурно са много по-комплексни, отколкото ние си ги представяме. И да, сигурно има хора във ВВС, ЦРУ, ФБР и т.н., които знаят много повече от нас.

Но в тия агенции и институции не работят някакви чудовища - това са хора. Разбирате ли - хора като вас и като мен.

Ето вижте, че самите учени не отричат толкова много неща, които преди се считаха за свръхестествени. Толкова много умни хора и учени са на мнение, че съзнанието е основната движеща сила във Вселената. И ако нямаше съзнание и възприемащи, нищо нямаше да го има. Дето се казва - звездите светят заради нас.
Аз тия неща не си ги измислям - учените казват така.


Но като опрем до темата за извънземните, нещата удрят дъното на простотията.


Вижте, че в самия сериал Синя Книга нещата не са представени еднозначно. Има необяснени неща. И да, ВВС крият и се пазят, щото ... ако се разровиш в техните неща, ще откриеш много работи, които много миришат.

Нали разбирате, какво имам предвид - всеки си пази гърба там!


Ще ви дам после пример с опростенческа и спекулативна интерпретация на определени явления.

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 17:28 от Eleonora_27

# 534
  • Мнения: 36 390
Да, обаче ще видиш, че нататък започват да наблягат на темата за извънземните.

Това за наблюденията е едно нещо, но ако навлезеш в материала, може да попаднеш на друга популярна конспирация - за рептилоидите. Те са сред нас и са шейпшифтъри)) Даже има клипчета с "доказателства" - ето едно:


Тоя ще ми докара кошмари Satisfied Scream
А пък Ван Хелсинг (писателят, не ловецът на вампири) описва някакви столове, които имали дупки, за да могат гущерите да сядат удобно, без да си заседнат опашката (явно става дума за моментите, когато са в истинската си форма).

# 535
  • Мнения: 2 013
Ели, има доказателства, за мое огромно съжаление.
Бях писала за това преди време. Сега ще се повторя. Говорим си с мъжа ми и го питам 'Вярваш ли в извънземни?'. Неговият отговор е: 'Не, не вярвам, аз зная, че има'. Мъжът ми е срещал възрастен човек в едно село, който му е разказвал, как вечер при него идват много високи и много светли 'хора', които го вземат със себе си и после го връщат. Мъжът ми разбира се не е повярвал. Този дядо направил пред него 350 клякания, за да му докаже, че тези 'хора' му помагат да е здрав. Не съм разговаряла с моя мъж повече по темата.

350 клякания са много и за млад човек, а мъжът ми с очите си е видял и броил. Не вярвам да ме е излъгал моя мъж - няма за какво.

# 536
  • Мнения: 6 373
За интер-дименсионални същества - уж попрочетох малко от чичко Гугъл, че сефте чувам за такива същества. Ми, сигурно съм страшно невежа, но аз под извънземни разбирам всички, които не са земни, т.е. хора. Та разлика за мен няма. Обясни, Ели, ако има огромна разлика, моля. Grinning
И според мен никой не може да бъде сигурен за нищо. Четем разни материали и избираме да вярваме или не. И до колко ... сложна история. Grinning
Какво толкова има да й се разбира на интер-дименсията?
...
Ми не знам, аз затова тебе питах. Има ли смисъл да чета за това и да правя разлика.
Вижда се, че си се ядосала, но това не помага на дискусията (да го наречем така).

# 537
  • Бургас
  • Мнения: 901
Да ви кажа едно доказателство че има извънземни към Ели Wink, Тръмп се изказа че вече ще влага пари в космическа армия, защото заплахата идвала от там - точно това каза, нали оттегля почти всички военни от Сирия, за мен това е достатъчно ясно доказателство.
Съгласна съм със  Petia за извънземните, моето мнение че са унищожили почти всички артефакти и доказателства за извънземни и за нашият произход.

# 538
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Пример за абсолютно спекулативно (умишлено заблуждаващо) интерпретиране на случки в живота:

Четохте ли ей тая статия, която бях превеждала в АА:

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=428.0

И мирише на МК Ултра.

Докато превеждах, се скъсах от смях. Авторът така изкривява нещата, че изкарва половината американски народ жертва на майндконтрол.

Такава огромна смехотворна спекулация е това четиво, че направо ти нагарча, докато го четеш.

А историята с ЛСД-то?

Дето ЦРУ-то го ползвало за майндконтрол?

Тц...не е така. ЦРУ-то са си мислили, че може да го ползват, но се оказало, че не става. Направили няколко опита и видели, че тази субстанция изобщо не може да им послужи за абсолютно нищо. И зарязали цялата работа. Даже забранили ЛСД-то и казали на хората, че от него се умира.

Но някои хора си нямат друга работа, освен да заблуждават народа, колко всичко е супер извратено и какви чудовища са тия от ЦРУ-то, и как ние всичките сме жертви на майндконтрол, на някаква голяяяяяяяяма конспирация и т.н.
И народът вярва ..., щото звучи сензационно, нали?

Също като това блъъри видео на бодигарда на Обама - аз мога да направя подобно видео и да го пусна в тубата със заглавие - шейпшифтъри се разхождат сред нас! Бдете хора!

# 539
  • Мнения: 36 390
Ами, те там всички са жертви - има един епизод на Извънземни в древността, според който САЩ е създаден от сивите (с определена цел, но не се знае каква е). Те дори са им помогнали да спечелят войната за независимост (когато са се откъснали окончателно от британската империя). Wink

Общи условия

Активация на акаунт