Говорим си за "Свръхестественото", "боговете" и Човека #3

  • 28 388
  • 807
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 6 354
...
Докато превеждах, се скъсах от смях. Авторът така изкривява нещата, че изкарва половината американски народ жертва на майндконтрол.

Такава огромна смехотворна спекулация е това четиво, че направо ти нагарча, докато го четеш.
...
Тук съм съгласна с теб. Не може толкова много народ да са жертви. Но има и параноични хора, според които всичко се контролира. Няма начин да им промениш мнението. За тва пиша, че отговарям само за себе си. Споровете са ми излишни.

# 541
  • София
  • Мнения: 11 457
Да, обаче ще видиш, че нататък започват да наблягат на темата за извънземните.

Това за наблюденията е едно нещо, но ако навлезеш в материала, може да попаднеш на друга популярна конспирация - за рептилоидите. Те са сред нас и са шейпшифтъри)) Даже има клипчета с "доказателства" - ето едно:


Тоя ще ми докара кошмари Satisfied Scream
А пък Ван Хелсинг (писателят, не ловецът на вампири) описва някакви столове, които имали дупки, за да могат гущерите да сядат удобно, без да си заседнат опашката (явно става дума за моментите, когато са в истинската си форма).

Хахахахха, извинявайте, не се стърпях! Този клип е пълна манипулация. Телохранителят е гологлав и при малко фотошипиране или по-скоро обработка на видеото може да заприлича на някакво чучело, но надали е. Все пак той е охрана, и е нормално зорко да следи. И не, не е охрана на кой да е БГ бай ганьо, а на имащия се за най-велик и пазен човек на земята - US президент, дами и господа. Ако са такива повечето доказателства са буквално извадени от контекста. Ние в България колко такива - Дебеловрати, Нискочели, Гологлави, със счупени хрущяли на ушите Борчета си имаме, че...даже и обработка няма да е н ужда, за минат за рептили Grinning

# 542
  • Мнения: 36 196
Може и нашите да са рептили - като нищо! Wink
От Белия дом също са гледали клипа и дори са писали официален отговор:
“I can’t confirm the claims made in this video, but any alleged program to guard the president with aliens or robots would likely have to be scaled back or eliminated in the sequester, I’d refer you to the Secret Service or Area 51 for more details.”
Забавен отговор, но не заявяват направо това, че човекът не е рептил. Следователно - може и да е Stuck Out Tongue Winking Eye

# 543
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели, има доказателства, за мое огромно съжаление.
Бях писала за това преди време. Сега ще се повторя. Говорим си с мъжа ми и го питам 'Вярваш ли в извънземни?'. Неговият отговор е: 'Не, не вярвам, аз зная, че има'. Мъжът ми е срещал възрастен човек в едно село, който му е разказвал, как вечер при него идват много високи и много светли 'хора', които го вземат със себе си и после го връщат. Мъжът ми разбира се не е повярвал. Този дядо направил пред него 350 клякания, за да му докаже, че тези 'хора' му помагат да е здрав. Не съм разговаряла с моя мъж повече по темата.

350 клякания са много и за млад човек, а мъжът ми с очите си е видял и броил. Не вярвам да ме е излъгал моя мъж - няма за какво.

Мъжът ти не те е излъгал. Но тоя дЕдо ... кой го знае, какво точно е видял. Защо непременно решихте, че това са извънземни?


Ми не знам, аз затова тебе питах. Има ли смисъл да чета за това и да правя разлика.
Вижда се, че си се ядосала, но това не помага на дискусията (да го наречем така).
Ина ... не съм се ядосала, душа! Hug

Хубаво е да си спорим - не може всички да сме на едно мнение.

Да ви кажа едно доказателство че има извънземни към Ели Wink, Тръмп се изказа че вече ще влага пари в космическа армия, защото заплахата идвала от там - точно това каза, нали оттегля почти всички военни от Сирия, за мен това е достатъчно ясно доказателство.
Съгласна съм със  Petia за извънземните, моето мнение че са унищожили почти всички артефакти и доказателства за извънземни и за нашият произход.

Добре де - това по какъв начин се вписва в твърденията, че ни били наблюдавали и контролирали?

Бегели Hug, имаш ли линк към изказването на Тръмпи-то?

# 544
  • София
  • Мнения: 11 457
Може и нашите да са рептили - като нищо! Wink
От Белия дом също са гледали клипа и дори са писали официален отговор:
“I can’t confirm the claims made in this video, but any alleged program to guard the president with aliens or robots would likely have to be scaled back or eliminated in the sequester, I’d refer you to the Secret Service or Area 51 for more details.”
Забавен отговор, но не заявяват направо това, че човекът не е рептил. Следователно - може и да е Stuck Out Tongue Winking Eye
Ти си сладур!
Вие представяте ли си да го заявят директно така – Не, не е рептил.
От това автоматично би последвал въпроса – Ок, а кой е рептил, и значи те съществуват, така ли?
Изобщо, отговорили са абсолютно правилно и "политкоректно". По никакъв начин те не могат (за подобно нещо) да изпадат в обяснителен режим и да разказват защо на човека му е окапа косата, както и да му дирят снимки с коса, като малък ; )

# 545
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946

Ти си сладур!
Вие представяте ли си да го заявят директно така – Не, не е рептил.
От това автоматично би последвал въпроса – Ок, а кой е рептил, и значи те съществуват, така ли?
Изобщо, отговорили са абсолютно правилно и "политкоректно". По никакъв начин те не могат (за подобно нещо) да изпадат в обяснителен режим и да разказват защо на човека му е окапа косата, както и да му дирят снимки с коса, като малък ; )


Ох, хубава банда сме в тая тема! Падам от смях и се радвам, че всички сме тук.


Добре де, хора, я ми кажете честно:
Вярвате ли на тия истории с шейпшифтърите или там, както се наричат?


Не ви ли е по-интересно да разберете, защо, по дяволите, се водят войни в БИ и защо оня руския митрополит ходи на Антрактида да пее на пингвините.
За мен, честно казано, това са много по-"говорещи" за "има нещо гнило в Дания" неща, отколкото блъъри видеото на тоя, не особено красив, бодигард на Обама.

# 546
  • Мнения: 2 013

Мъжът ти не те е излъгал. Но тоя дЕдо ... кой го знае, какво точно е видял. Защо непременно решихте, че това са извънземни?
Вземали са го на техния кораб и са правили нещо с него. Странна работа, нали?
Но пък си остава мистерия, как някой дедо ще направи 350 клякания пред мъжа ми. Аз от любопитство после пробвах това с кляканията - не е лесно, а до 350 да ги докарам - абсурд!
Другият вариант е дедо тайно да е тренирал месеци и години на ред клякания, за да разказва на непознати как го вземат извънземни...

Малко оффтопик: още в края на миналата седмица интуицията ми казваше, че ще имам спешна задача от един малко активен клиент. Мислех си, че защото сега ми е по-натоварено - нещо се психясвам. Никога не вярвам на интуицията ми, въпреки че е вярна. Но пак не вярвам. И дори си мислех да си 'поподредя' едни неща предварително - после си казвам 'Хайде, глупости! Психясвам се нещо!'. И нищо не направих. Само дето снощи малко си помогнах с работа. И днес... ето ... включи се този клиент.

А иначе за шейпшифтърите - не, не вярвам.

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 18:56 от Magdalena1978

# 547
  • Мнения: 36 196
За тези съвременните и аз не вярвам, но за тези от митологията - може би има нещо, което може да бъде обяснено по някакъв начин - нещо, което не знаем сега, но едва ли е пълна измислица...
В индийската и африканските митологии се говори за влечугоподобни хуманоиди, които могат да се променят и да изглеждат като хора. Ако сте чели Каменното цвете, там също има такъв персонаж (относително положителен). Вероятно от такива източници са вдъхновени съвременните конспиративни теории.

# 548
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
За Ина за дименсиите:

Следното:
Учените предполагат, че има измерения, които за нас са невидими. ЦЕРН търсят в момента екстра измерение, с което да могат да обяснят поведението на квантовата пяна.

Интер-дименсионни ... е в смисъл на същества от други измерения, които са намерили начин да "дойдат" в нашето.

Имайте предвид и друго - човешкото око вижда много малък процент от онова, което е около нас. А около нас може да има всичко. Какво е това "всичко" можем много да спекулираме ... все още. Можем само да кажем следното:
Има много неща, които не знаем. Толкова само.

За тези съвременните и аз не вярвам, но за тези от митологията - може би има нещо, което може да бъде обяснено по някакъв начин - нещо, което не знаем сега, но едва ли е пълна измислица...
В индийската и африканските митологии се говори за влечугоподобни хуманоиди, които могат да се променят и да изглеждат като хора. Ако сте чели Каменното цвете, там също има такъв персонаж (относително положителен). Вероятно от такива източници са вдъхновени съвременните конспиративни теории.
И аз не вярвам митологията да е пълна измислица.

Но вижте - в Индия и Африка си имат такива влечугоподобни, а ние в Европа си имаме други работи - елфи, гноми, дракони, магьосници, вещици и т.н.

Та ... не се знае ... знае ли се.

Липсва инфо ... има някъде прекъсване по веригата.

Байдъуей .. Толкин не беше ли ползвал източниците във Ватиканската Библиотека, преди да напише историите си?

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 18:29 от Eleonora_27

# 549
  • Мнения: 6 354
...
Ина ... не съм се ядосала, душа! Hug

Хубаво е да си спорим - не може всички да сме на едно мнение.
...
Благодарско! За успокоението. Hug
Всъщност и аз много използвам "душа" - ама за деца и животни основно. Joy
Мерси и за обяснението.
Това, че човешкото око вижда далеч не всичко ми е плашещо да ви кажа. Гаранция, че всички вярваме на очите си. Но пък от друга страна доста пъти съм чела: не вярвай на очите си, но съм го приемала метафорично.
За съжаление по принцип нямам много свободно време. Изчитам нещата, които са ми интересни, но бавно - моето е все: нямам време. Grinning

Последна редакция: чт, 07 мар 2019, 18:48 от ina.ina

# 550
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Ели, има доказателства, за мое огромно съжаление.

Добре де, Маги ... къде са тия доказателства? Какви са?


# 551
  • Мнения: 2 013
Точно си поправих горното мнение с това, че дядото може да е тренирал клякания. Така че реално доказателство в случая нямам.

# 552
  • Мнения: 36 196
Аз знам един случай, но май съм го писала преди - една жена от селото на баба ми твърдеше, че вечерта при нея дошли два ангела, оперирали я, при което тя изпаднала в унес и не усетила нищо, и си заминали. Като доказателство показваше една черта (нещо като белег - черта на кожата), обаче това може да е от всичко. Важно е да се уточни, че май не е много ясно от какво са я оперирали, но затова пък тя се почувствала страхотно след операцията.

# 553
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Едно от обясненията защо не виждаме извънземни може да бъде причината, че след като са намерили начин да дойдат до тук с техника далеч по-развита от нашата земна такава, може просто да ни наблюдават от по-далече, а на Земята да пращат само механични устройства, които виждаме. Отвличанията може да са с помощта на био роботи.
https://youtu.be/uE13j_DIhvk

# 554
  • Мнения: 36 196
Да, и аз съм чела, че малките сиви не са никакви извънземни, а роботи. Което обяснява защо нямат видими полови органи и усти.

Общи условия

Активация на акаунт