Изследване на ХОРМОНИ – 18 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 47 265
  • 733
  •   2
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 472
Здравей Денис,
Благодаря за напътствията (за пореден път), тази сутрин минах през ендокринолог, прегледа ме и на ехограф,
много подробно ми обясни за бременността и щитовидната жлеза,
изписа ми минималната доза еутриокс, за да поддържаме оптимално ниво на Хормона и ще ме следи всеки месец
Каза, че не съм закъсняла с прегледа (това, от което се боях), щитовидната жлеза е работила нормално преди бременността сега просто ще и помогнем.
Днес съм по-спокойна, благодаря отново за навременната помощ , която указваш. Heart Eyes

# 331
  • София
  • Мнения: 35 931
Здравейте,
Искам да попитам при изследване на Прогестерон на 3-ден на месечния цикъл може ли да се установи дали ще има овулация?Резултата ми предния месец беше 0,226 (3ден МЦ изследван 2 часа след сън ) , а този месец е 1,75 (на 2-ри ден) ,но изследван веднага почти след събуждане.
Здравей!
Не, по Прогестерон на 3 ден от МЦ, не може да се прецени, дали ще има О. или не. Той показва как ще се преобразува МЛигавица , дали ще е подходяща/годна за имплантация.
Дай рефер. граници на Прогестерона  за ФФ.


Здравей, Денис,

Скрит текст:
тъй като съм в процес на хормонални изследвания /имам известни разстройство в и без това 35-40 дневния ми цикъл/ ще помоля за твоето мнение по отношение на показателите до момента.

Объркана съм по отношение на прогестерона и ДHЕА -S - в лаб-та не са дадени реф ст-сти , а в нета има различни мерни единици и съвсем се обърках,наистина:

Прогестерон, на 21-22 ден от цикъла-48,95 nmol/L,
DHEAS - 94,05 mg/dL  ( това "m" в изследването е едно такова странно, май е със значение "микро"   newsm78 )- ниски ли са, високи ли са нивата на хормоните, не знам..

Останалите хормони ще ги правя на 3-5 ден, предстоят,

TSH    3.56   mU/l   0.27   4.2   
ТАТ + МАТ
ТАТ    19.17   IU/ml   0   115   
MAT    26.62   IU/ml   0   60

Благодаря предварително,   bouquet
Здравей!
Прогестеронът показва, че е имало О., но може да е и по-висок. Може да не е изследван точно на 7-ми ден след О.
ДХЕА - ако е микрограм//dL  трябва да е около 400, но по-добре се обади в лабораторията и поискай рефер. граници, защото за всяка лаборатория може да са различни.
ТСХ е висок, трябва да падне под 2.0. Нямаш Хашимото.


Здравей Денис,
Благодаря за напътствията (за пореден път),
Скрит текст:
тази сутрин минах през ендокринолог, прегледа ме и на ехограф,
много подробно ми обясни за бременността и щитовидната жлеза,
изписа ми минималната доза еутриокс, за да поддържаме оптимално ниво на Хормона и ще ме следи всеки месец
Каза, че не съм закъсняла с прегледа (това, от което се боях), щитовидната жлеза е работила нормално преди бременността сега просто ще и помогнем.
Днес съм по-спокойна, благодаря отново за навременната помощ , която указваш. Heart Eyes
За нищо миличка, нали тази бременност трябва да продължи докрай и да си имаш здраво и силно бебе.
Дори да има някъде и малък риск, не го спестявам - по-добре аз да греша, отколкото бебчо да пострада.
Една консултация със специалист, не би навредила на никого, а и ти ще си по-спокойна.
Лека, спокойна и безпроблемна бременност до края Hug

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 13:54 от denis.

# 332
  • Мнения: 703
Здравейте,
Искам да попитам при изследване на Прогестерон на 3-ден на месечния цикъл може ли да се установи дали ще има овулация?Резултата ми предния месец беше 0,226 (3ден МЦ изследван 2 часа след сън ) , а този месец е 1,75 (на 2-ри ден) ,но изследван веднага почти след събуждане.
Здравей!
Не, по Прогестерон на 3 ден от МЦ, не може да се прецени, дали ще има О. или не. Той показва как ще се преобразува МЛигавица , дали ще е подходяща/годна за имплантация.
Дай рефер. граници на Прогестерона  за ФФ.


Здравей, Денис,

Скрит текст:
тъй като съм в процес на хормонални изследвания /имам известни разстройство в и без това 35-40 дневния ми цикъл/ ще помоля за твоето мнение по отношение на показателите до момента.

Объркана съм по отношение на прогестерона и ДHЕА -S - в лаб-та не са дадени реф ст-сти , а в нета има различни мерни единици и съвсем се обърках,наистина:

Прогестерон, на 21-22 ден от цикъла-48,95 nmol/L,
DHEAS - 94,05 mg/dL  ( това "m" в изследването е едно такова странно, май е със значение "микро"   newsm78 )- ниски ли са, високи ли са нивата на хормоните, не знам..

Останалите хормони ще ги правя на 3-5 ден, предстоят,

TSH    3.56   mU/l   0.27   4.2   
ТАТ + МАТ
ТАТ    19.17   IU/ml   0   115   
MAT    26.62   IU/ml   0   60

Благодаря предварително,   bouquet
Здравей!
Прогестеронът показва, че е имало О., но може да е и по-висок. Може да не е изследван точно на 7-ми ден след О.
ДХЕА - ако е микрограм//dL  трябва да е около 400, но по-добре се обади в лабораторията и поискай рефер. граници, защото за всяка лаборатория може да са различни.
ТСХ е висок, трябва да падне под 2.0. Нямаш Хашимото.


Здравей Денис,
Благодаря за напътствията (за пореден път),
Скрит текст:
тази сутрин минах през ендокринолог, прегледа ме и на ехограф,
много подробно ми обясни за бременността и щитовидната жлеза,
изписа ми минималната доза еутриокс, за да поддържаме оптимално ниво на Хормона и ще ме следи всеки месец
Каза, че не съм закъсняла с прегледа (това, от което се боях), щитовидната жлеза е работила нормално преди бременността сега просто ще и помогнем.
Днес съм по-спокойна, благодаря отново за навременната помощ , която указваш. Heart Eyes
За нищо миличка, нали тази бременност трябва да продължи докрай и да си имаш здраво и силно бебе.
Дори да има някъде и малък риск, не го спестявам - по-добре аз да греша, отколкото бебчо да пострада.
Една консултация със специалист, не би навредила на никого, а и ти ще си по-спокойна.
Лека, спокойна и безпроблемна бременност до края Hug

Предният месец Прогестерона ми беше Progesteron   0.226   ng/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.20   1.50
А този месец е Progesterone¹      1.45   nmol/L
Progesteron
Фоликуларна фаза ( 0.18 – 2.84 )

# 333
  • София
  • Мнения: 35 931
Предният месец Прогестерона ми беше Progesteron   0.226   ng/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.20   1.50
А този месец е Progesterone¹      1.45   nmol/L
Progesteron
Фоликуларна фаза ( 0.18 – 2.84 )
Супер е.
Това са различни мерни единици и не може да ги сравняваш, без да ги преобразуваш в една, а и имат различни рефер. граници.
1.45   nmol/L е 0,46 ng/mL
На 3 ден от МЦ, Прогестеронът трябва да е до 1,0, най-много 1,5 ng/mL

# 334
  • Мнения: 703
Предният месец Прогестерона ми беше Progesteron   0.226   ng/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.20   1.50
А този месец е Progesterone¹      1.45   nmol/L
Progesteron
Фоликуларна фаза ( 0.18 – 2.84 )
Супер е.
Това са различни мерни единици и не може да ги сравняваш, без да ги преобразуваш в една, а и имат различни рефер. граници.
1.45   nmol/L е 0,46 ng/mL
На 3 ден от МЦ, Прогестеронът трябва да е до 1,0, най-много 1,5 ng/mL

Благодаря Денис !

Пролактина добре ли за 3-ти ден от МЦ или е висок?  Prolactin           455.800   mlU/ml      
          (не бременни), за пол:Жена, възраст:Всяка      mlU/ml   102.00   496.00

# 335
  • Мнения: 10 256
Denis,
Вчера правих изследвания на LH, FSH и Estradiol. Просто информативно, без конкретен кой знае какъв проблем. От кога се каня и все нещо ни ми се връзва, я лаборатория не работи, я пътувам и т.н.  Само да припомня че съм на 43г. Все още имам цикъл, който все още е на 26 дни по часовник, но с по-кратка продължителност (от 7 дена обилен, съм на  3-4 дена нормален, което не е характерно; не че се оплаквам, даже много ми харесва така, само констатирам). Вземам си всички суплементи за които говорихме и на три месеца правя почивка по един месец и така ще си ги въртя, пък дано си запазя по-дълго младежкото излъчване и дух 😊. Мислиш ли, че има нужда да предприема още нещо освен суплементите? Спортувам, храня се здравословно, не съм с наднормено тегло, енергия имам за целия свят. Чета за допълнителен прием на хормони, но не мисля че съм готова за това, а и дали си струва.

Та ето и резултатите. Правени са на трети ден от цикъла:
LH                       8.5 mIU/mL                          ref. follicular phase 2.4-12.6
FSH                   17.3 mIU/mL                         ref. follicular phase 3.5-12.5
Estradiol          27.2pg/mL                             ref. follicular phase 12.5-166.0

Не знам дали има значение по кое време на дена са правени, защото ги правих в 5 вечерта след работа и не на празен стомах. От лабораторията ми казаха, че няма значение. Дано са коректни резултатите. Благодаря ти!!!

# 336
  • Мнения: 1 472
Денис, аз продължавам ,
Излезе ми изследването за НК клетки:
Популация NK клетки 14.65% (9-15)
Общи Т-лимфоцити 67.20% (67-76)
Ly   27.98%  (17-48)
Mo 4.18%  (4-10)
Gr  63.52%  (43-76)

Доц.Конова ми е написала указания : при NK клетки над 15% вливание на р-р:
10ml intralipid 20% + 40ml 0.9%Nacl

Сега като съм на ръба на горната граница, но не съм я минала редно ли е да направя вливането за мое спокойствие (може ли да навреди)...знам, че е малко встрани от хормоните, които се разискват тук, но ценя мнението ти
(Имам час при доц.Конова, но следващата седмица)

# 337
  • София
  • Мнения: 35 931
Скрит текст:
Предният месец Прогестерона ми беше Progesteron   0.226   ng/ml      
          фоликулярна фаза, за пол:Жена, възраст:Всяка      ng/ml   0.20   1.50
А този месец е Progesterone¹      1.45   nmol/L
Progesteron
Фоликуларна фаза ( 0.18 – 2.84 )
Супер е.
Това са различни мерни единици и не може да ги сравняваш, без да ги преобразуваш в една, а и имат различни рефер. граници.
1.45   nmol/L е 0,46 ng/mL
На 3 ден от МЦ, Прогестеронът трябва да е до 1,0, най-много 1,5 ng/mL

Благодаря Денис !

Пролактина добре ли за 3-ти ден от МЦ или е висок?  Prolactin           455.800   mlU/ml      
          (не бременни), за пол:Жена, възраст:Всяка      mlU/ml   102.00   496.00
Пролактинът е висок. Трябва да е около 200-250.
Консултирай се с Ендокринолог. Желателно е да го провериш и в дните от О. до 7-ми ден след нея.


Denis,
Вчера правих изследвания на LH, FSH и Estradiol.
Скрит текст:
Просто информативно, без конкретен кой знае какъв проблем. От кога се каня и все нещо ни ми се връзва, я лаборатория не работи, я пътувам и т.н.  Само да припомня че съм на 43г. Все още имам цикъл, който все още е на 26 дни по часовник, но с по-кратка продължителност (от 7 дена обилен, съм на  3-4 дена нормален, което не е характерно; не че се оплаквам, даже много ми харесва така, само констатирам). Вземам си всички суплементи за които говорихме и на три месеца правя почивка по един месец и така ще си ги въртя, пък дано си запазя по-дълго младежкото излъчване и дух 😊. Мислиш ли, че има нужда да предприема още нещо освен суплементите? Спортувам, храня се здравословно, не съм с наднормено тегло, енергия имам за целия свят. Чета за допълнителен прием на хормони, но не мисля че съм готова за това, а и дали си струва.

Та ето и резултатите. Правени са на трети ден от цикъла:
LH                       8.5 mIU/mL                          ref. follicular phase 2.4-12.6
FSH                   17.3 mIU/mL                         ref. follicular phase 3.5-12.5
Estradiol          27.2pg/mL                             ref. follicular phase 12.5-166.0

Не знам дали има значение по кое време на дена са правени, защото ги правих в 5 вечерта след работа и не на празен стомах. От лабораторията ми казаха, че няма значение. Дано са коректни резултатите. Благодаря ти!!!
Според мен, са добре за годините.
Това, че М. вече не е обилна, а нормална, е много добре - показва по-добър хормонален баланс, а не с превес на естрогените / което е опасно/. Дори само това да си постигнала, изобщо не е малко  Peace
Докато успяваш да забавиш процеса на пременопауза и се чувстваш добре, не е нужно да приемаш нищо повече.


Денис, аз продължавам ,
Излезе ми изследването за НК клетки:
Популация NK клетки 14.65% (9-15)
Общи Т-лимфоцити 67.20% (67-76)
Ly   27.98%  (17-48)
Mo 4.18%  (4-10)
Gr  63.52%  (43-76)

Доц.Конова ми е написала указания : при NK клетки над 15% вливание на р-р:
10ml intralipid 20% + 40ml 0.9%Nacl

Сега като съм на ръба на горната граница, но не съм я минала редно ли е да направя вливането за мое спокойствие (може ли да навреди)...знам, че е малко встрани от хормоните, които се разискват тук, но ценя мнението ти
(Имам час при доц.Конова, но следващата седмица)
Трябва да обсъдиш това с д-р Конова.
На твое място бих направила вливането, това са антитела и не знаеш кога и с колко ще скочат, а твоите са на горна граница.
И да вметна, може да ти е от полза:
Естествени инхибитори  /потискат/ на NK клетките са: ФК, по-високите нива на естрогените / при бременност се повишават/, Омега 3- DHA , която задължително приемат всички бременни.

Последна редакция: чт, 21 фев 2019, 20:04 от denis.

# 338
  • Мнения: 1 472
Благодаря Денис, за сега не са ми изписали никакви витамини, освен вит.Д и то защото аз попитах (казват след 3месец), това също съм искала да те питам (но може би в др.форум)
Пия фолиева и аспирин редувам с фраксипарин, до колкото разбирам този разтвор няма да ми навреди, така че по-скоро да я направя тази вливка, няма какво да се чудя и да се притеснявам (след 5дни чак ще съм при имунолог), но ще го изговоря с АГ-то.
Благодаря за пореден път !!!

# 339
  • Мнения: 604
Здравейте мили дами,

пуснах си прогестерон 7 дена след овулацията, поради неправилно кървене по няколко дена преди цикъл с очакването, че ще е много нисък, но резултата ме изненада:

Резултат: 19.60 ng/ml

 фол.ф. <0.1-0.3;
 лут.ф. 1.2-15.9
постмен. <0.1-0.2

Проблемно ли е, че над горната граница? Попринцип знам, че е хубаво да е висок, но тогава пък защо има горна граница.. Като цяло съм объркана. Обмислям да си пусна и другите хормони, да видим там какво е положението.

# 340
  • Мнения: 3 096
Денис, може ли коментар...21-ви ден oт цикъла, изследвах прогестерон - излезе 117 nmol/l. Извън референтните за ЛФ...

# 341
  • София
  • Мнения: 35 931
Благодаря Денис, за сега не са ми изписали никакви витамини, освен вит.Д и то защото аз попитах (казват след 3месец), това също съм искала да те питам (но може би в др.форум)
Пия фолиева и аспирин редувам с фраксипарин, до колкото разбирам този разтвор няма да ми навреди, така че по-скоро да я направя тази вливка, няма какво да се чудя и да се притеснявам (след 5дни чак ще съм при имунолог), но ще го изговоря с АГ-то.
Благодаря за пореден път !!!
При бременност, може да се приемат МВ за бременни / за предпочитане органични/, Омега 3 - DHA, ФК, ПроБ, Коластра, Магнезий ... за всичко друго, след консултация с лекар.


Здравейте мили дами,

пуснах си прогестерон 7 дена след овулацията, поради неправилно кървене по няколко дена преди цикъл с очакването, че ще е много нисък, но резултата ме изненада:

Резултат: 19.60 ng/ml

 фол.ф. <0.1-0.3;
 лут.ф. 1.2-15.9
постмен. <0.1-0.2

Проблемно ли е, че над горната граница? Попринцип знам, че е хубаво да е висок, но тогава пък защо има горна граница.. Като цяло съм объркана. Обмислям да си пусна и другите хормони, да видим там какво е положението.
Супер е.  Peace
Ако няма бременност - търси друга причина за инвънменструалното кървене / миома, полип, раничка .../


Денис, може ли коментар...21-ви ден oт цикъла, изследвах прогестерон - излезе 117 nmol/l. Извън референтните за ЛФ...
Супер е.
След 12 ден след О. може да изследваш ЧХГ и Прогестерон ... може и да е станало  Peace

# 342
  • Мнения: 535
Здравейте,
Пуснах си изследвания в трети ден на МЦ, като цяо всичко е в нормата , освен тестостерона
Testosterone 0.09nmol/L 0.29 - 1.67.
В понеделник ще пускам и за щитовидна жлеза, но ниският тестостерон си ме притеснява, тъй като си е доста под нормата , а не намерих тема с такъв проблем.
Ако някой сподели мнение, ще съм благодарна.
П.П От 8 месеца правим опити за бебе и вече от всичко се филмирам  Grinning

# 343
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Здравей Денис,
Бях писала за жена на 34 години без овулация с лутеинова киста. Вече има овулация, но е решила да пусне хормони на 2-ри ден от цикъла. Тоя месец пък по случайност цикълът ѝ е много слаб, досега не е имала такъв. Иначе овулацията е на 14-15 ден вече два месеца подред, а лутеалната фаза е 14 дни. Цели забременяване.

Ето и хормоните точно на втори ден от цикъла:
Фсх 6.6
Лх 6.2
Е2 53.5 - (46-607)
Пролактин 394 (102-496).

Мерси предварително!


Денис, ти ми беше отговорила за изследванията на тази жена, но имам нова питанка.
Днес е 14-ти ден от същия този цикъл, още не е настъпила овулация според БТ и тестовете. След което днес е отишла на преглед, за да се види какво е положението - има фоликул с размери 2,1 см, лекарката е казала да правят опити уикенда и понеделник да отиде, за да види дали овулацията е минала и какво е станало с фоликула явно.
Но другото е, че онази лутеинова киста, която стопираше овулацията месеци наред още си седи на другия яйчник. Жената беше пила Оргаметрил 7 дни.
Тази лекарка обаче е написала в листчето, че кистата е фоликуларна... казала е, че ако не стане с медикаменти, кистата ще трябва да се пунктира.
Но ако не пречи на хормоните и не изчезва, може да не се пипа.
Аз не бях чувала досега за пунктиране на фоликуларна киста, дори за лутеинова не бях, само за ЕМ киста.
Правят ли наистина пункции на фоликуларни кисти?
А фоликулът на другия яйчник с добри размери ли е за пукане? Всъщност на какви размери се пукат горе-долу при овулация?
Лигавицта ѝ е била 9.3 мм.

Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 21:58 от ZuluLulu

# 344
  • Мнения: 4 872
Здравей, denis.
Ето моите изследвания, правени на 19 ден от цикъла,по препоръка на лекаря.



Изписан ми е Дуфастон за 10 дни 2х2 за три месеца.

Благодаря предварително!
Flowers Bouquet

Последна редакция: сб, 23 фев 2019, 13:29 от Marsia_K

Общи условия

Активация на акаунт