Реваксинация с Пентаксим след курс с Хексацима - удачно ли е?

  • 869
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 312
Здравейте, мами! Предстои реимунизация след навършванена 1 г. и педито иска да сложи Пентаксим, след като предишните няколко имунизации бяха с Хексацима. Обяснението - шестата валентност (хепатит) не била нужна да се слага още, затова предлага 5-валентна ваксина. Аз обаче съм притеснена, защото съм чела, че Пентаксим дава повече странични ефекти, докато Хексацима досега понася добре на детето. Има ли сред вас подобен каузс и какви наблюдения имате/как сте постъпвали? Благодаря!

П.П. Ако въпросът е по-удачен за друга тема, моля модератор да я премести и се извинявам.

# 1
  • Мнения: X
Здравейте, мами! Предстои реимунизация след навършванена 1 г. и педито иска да сложи Пентаксим, след като предишните няколко имунизации бяха с Хексацима. Обяснението - шестата валентност (хепатит) не била нужна да се слага още, затова предлага 5-валентна ваксина. Аз обаче съм притеснена, защото съм чела, че Пентаксим дава повече странични ефекти, докато Хексацима досега понася добре на детето. Има ли сред вас подобен каузс и какви наблюдения имате/как сте постъпвали? Благодаря!

П.П. Ако въпросът е по-удачен за друга тема, моля модератор да я премести и се извинявам.
Защо да не е удачно? Вижте имунизационния календар на България. Там е посочено, че реимунизацията против полиомиелит, дифтерия, тетанус, коклюш, хемофилус инфлуенце тип Б се прави с Пентаксим, независичо от това, че 2,3,4 месец е поставяна Хексацима.

Последна редакция: чт, 20 дек 2018, 22:23 от Анонимен

# 2
  • Мнения: 9 276
Разбира се, че е удачно, на моите близнаци точно така ги поставиха. Хепатит B са нужни само 3 дози за дълготраен имунитет, като първата доза се слага още в родилното. Това че Пентаксим дава повече реакции от Хексацима не ми звучи сериозно и достоверно, а по-скоро е ЕЖК.

Общи условия

Активация на акаунт