Проблем с акането при кърмаче

  • 1 037
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравеите мами имаме  проблем с акането бебка е на 27 дни изцяло на кърма и от два дни не е акала

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 13:27 от AnMary

# 1
  • Мнения: 209
Много е малко бебенцето и не знам какво да ви посъветвам. Говорихте ли с педиатър? Има едни клизмички с мед, които са за изхождане, но не знам дали са подходящи за толкова малко бебе. Ако е само за веднъж пробвайте да го изходите с термометър

# 2
  • Мнения: 3 608
Здравеите мами имаме  проблем с акането бебка е на 27 дни изцяло на кърма и от два дни не е акала
Яжте плодове зависи с какво се храните.

# 3
  • Мнения: 25 732
Здравеите мами имаме  проблем с акането бебка е на 27 дни изцяло на кърма и от два дни не е акала
Дъщеря ми беше така, докато беше на кърма. Просто усвояват всичко и е възможно да не ходи по нужда всеки ден. Ако минат 3 дни се консултирайте с педиатър, но не бързайте с клизми. Може масаж на коремчето и гимнатика "каране на колело" с крачета.

# 4
  • Мнения: 1 001
Ако детето наддава добре, това че не ака всеки ден не е проблем. Усвоява се всичко и може да няма изхождане 14 дена. При нас се е случвало 10 дена без да ака. Никога не съм използвала кликми (дори не знам дали при нас продават в аптеките за деца), а пък с термометър - абсурд.

# 5
  • Мнения: 3 608
10дни не са малко мисля  след7 или 8ми ден се водеше запек ако не греша ,и аз съм против клизма.

# 6
  • Мнения: 1 001
Запек е ако акото излиза на барабонки, коремът е твърд и болезнен. После като се изака, беше кремообразно. След този случай, акането се разреди през 3-4-5 дена. Но си е в рамките на нормалното. Щом имаше еди-колко си обилно напишкани памперса, значи поема достатъчно кърма.

# 7
  • Мнения: 25 732
Въпреки всичко за майката е стресиращо, след 3тия ден, започват едни драми, че се започва ядене на сливи, и други подрискващи храни...

# 8
  • Мнения: 1 001
Стресиращо е ако майката се вкарва във филми. Чудя се за какво се прилагат клизми, термометри и прочие, ако детето няма оплаквания? Ако не го боли коремът, не плаче, значи всичко е под контрол. Ама като някой е казал, че е запек, и майката почва да се шашка само.

Общи условия

Активация на акаунт