Октомврийски бебета 2018

  • 61 147
  • 758
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 988
Според листовката на ваксината,диарията е една от честите нежелателни реакции.

# 406
  • София
  • Мнения: 97
Да. И при нас се разстройваше за два три дни. Ще мине.

# 407
  • Мнения: 630
Какво означава разстройство при бебета? Акат твърде често ли?

# 408
  • Мнения: 241
Имам питане : вашите бебчета какви звуци издават.Успяват ли да имитират някои от вашите или си джумолят на техния език ?
Моята мома в началото на януари започна да издава много звуци , но трудно можех да ги определя , а сега е доста по-малко, семпло ограничено , но сякаш на моменти ни гледа внимателно като и говорим и последните дни нещо си излиза от режима на сън и храна.

# 409
  • Мнения: 316
Преди много гукаше и повтаряне, а сега не. Може да е период. Сега издава едни странни звуци, като на делфинче, така изразява радост. От както си откри краката, голяма игра, вдига ги, пипа ги, дърпа чорапите..

# 410
  • Sofia
  • Мнения: 263
Моята до сега пееше с един монотонен, сладък звук, случвало се е и да повтаря звуци. От няколко дни се научи и да крещи и май си се кефи на собствения глас, много са ми мили всичко звуци излизащи от нея Grinning

# 411
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Нищо мило не намирам в пищенето аз Grinning Направо ми размества чакрите с някои децибели.
Иначе и той преди много гукаше с всякакви звуци, сега се смее, пищи и като цяло доста ограничи разнообразието на звуци, но много слуша като си говорим ние.
Краката са откритието на седмицата Grinning

# 412
  • Мнения: 126
И моята мома преди гукаше а сега пищи и цвили като конче 😂 надува ми главата ама мн й се радваме. Решихме да вземем ерго раница на Stokke. Тъй като нови са по 300лв а аз не съм сигурна, че малката ще й хареса да седи в нея, реших да взема втора употреба от олх. Само за 100лв и е мн запазена и свежа, няма следи от употреба. Обаче с таткото решихме и двамата да си хвърлим дипломите... не можем и не можем да го сложим това нещо. Като военна екипировка е. Изпрана е, като изсъхне ще гледаме клипче в ютуб и ще пробваме пак. Предимството като се купи от магазин е, че там на място ти обесняват как се слага предполагам

# 413
  • Мнения: 59
Нещо, което ми беше полезно при захранването на баткото... мисля и сега да спазвам тази схема Simple Smile

http://zacheto.blog.bg/lichni-dnevnici/2013/10/15/zahranvane-po- … meso-riba.1192887

# 414
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Здравейте мамчета имам две въпросчета :
1. Вашите бебчета много ли плачат при поставянето на ваксините,защото на нас вчера за пръв път ни сложиха двете в един ден и едвам се успокоихме ... сигурно 30мин. неможах да я успокоя 😭...
2. Гледах имунизационния календар за 2019г. в които влизаме и ние и ще се правят ваксини до 4-ти месец к след това на 7-ми месец проверка на БЦЖ ?
Вашите ЛЛ казали ли са ви нещо подобно ,защото явно нашата е много задръстена и ако не питам нещо ...нищичко не ми казва ...

# 415
  • Мнения: 813
Здравейте мамчета имам две въпросчета :
1. Вашите бебчета много ли плачат при поставянето на ваксините,защото на нас вчера за пръв път ни сложиха двете в един ден и едвам се успокоихме ... сигурно 30мин. неможах да я успокоя 😭...
2. Гледах имунизационния календар за 2019г. в които влизаме и ние и ще се правят ваксини до 4-ти месец к след това на 7-ми месец проверка на БЦЖ ?
Вашите ЛЛ казали ли са ви нещо подобно ,защото явно нашата е много задръстена и ако не питам нещо ...нищичко не ми казва ...
И Траян много плака. Той попринцип си е много гласовит, ама тогава направо се дереше. Но като му сложиха лепенката веднага го залюлях и му шшш-ках и се успокои много бързо.
 А аз да питам за белега или реакцията от БЦЖ - вече трябва ли да го има, защото ние нямаме абсолютно нищо. Май, май, ще имаме още едно бодене Confused
 И нашата педиатърка е същата като вашата и аз не съм много наясно. Знам, че 1 месец след тези ваксини ще имаме още една реваксинация със същите две. За по-нататък не знам.

# 416
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
 И Траян много плака. Той попринцип си е много гласовит, ама тогава направо се дереше. Но като му сложиха лепенката веднага го залюлях и му шшш-ках и се успокои много бързо.
 А аз да питам за белега или реакцията от БЦЖ - вече трябва ли да го има, защото ние нямаме абсолютно нищо. Май, май, ще имаме още едно бодене Confused
 И нашата педиатърка е същата като вашата и аз не съм много наясно. Знам, че 1 месец след тези ваксини ще имаме още една реваксинация със същите две. За по-нататък не знам.
[/quote]

и ние все още нямаме белек или нещо си от БЦЖ .. аз даже вчера се наложи да се скарам с ЛЛ ,защото набоде я сложи и два памука и ми каза натискай ги ,аз памук ли да натиакам ,бебе ли да успокоявам тя даже лепенка не иска да ми даде да и сложа на памучетата и накрая издивях и и казах ,че следващия път ще си нося аз ...щом ви се свиди един левкопласт ... 😡😡като се сетя ,започвам да се ядосвам отново на детето крачето цялото стана в кръв направо с изиненение цях да и зашлевя един ... С ИЗВИНЕНИЕ ...

# 417
  • Мнения: 59
И Кати плака доста, но бързо се успокои и след това не е имала нито температура нито някакво друго неразположение... малко и се подуха крачетата на мястото на убождането и правих студен компрес с реванол. От БЦЖ- то има червена точка... не е рана или белег, но ясно личи къде е боцкана. Нашата ЛЛ ни каза, че след ваксината, която сега ни предстой ( на 4м) ще се боцкаме на 1 годинка.
Обръщат ли се вече Вашите бебчета. Кати е на 4м, 7900гр и 67 см... още не се е обърнала, а не прави и опити... започвам леко да се притеснявам, някъде четох , че до 5-ят месец трябва да се обръщат бебчетата от корем по гръб и обратно ...

# 418
  • Мнения: 5 108
Нашата дребосъчка плака умерено, после до колата си я гушках Blush
Температура вдигна през нощта след ваксината 37.5 и през следващия ден ѝ беше 37.3-37.4, но на нея се случва без нищо да ѝ стига до 37.3
Съветвам ви да си носите куул патч при следващите ваксини и да лепвате по половинка още в кабинета.
Малката 1 към 1 с брат си - обърна се на 3 месеца и половина, сега почти на 4 месеца почти всеки път като ѝ сменям памперса тръгва да се обръща. Дърпа висящи играчки, но не държи още много успешно.
Обаче си смуче палеца и това ме влудява, а залъгалка не иска. И баткото беше отказал залъгалката на 3 месеца и имаше период на смучене на палец, но ми се струва че не беше толкова настоятелен. Помня че имаше една гумена играчка която дъвчеше, може би трябва да намеря същата и за малката.

# 419
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
малката тежи 6,200кг. и е 63см. на 3-ти март ще накравим 4 месеца и вече свободно си държиме главичката изправена, върти ме се на ляво и на дясно ,но нямаме още сила за повече хихи Simple Smile ,а за играчки имаме си няколко любими и само си ги подмятаме каквото докопаме веднага е хванато и завряно в устата и от няколко дни си хващаме биберона вадиме го и после пак си го слагаме в устата.
Мамчета да ви питам вашите бебоци правят ли напъни да сядат на дупе ,защото ние фо правиме ама аз не и позволявам се пак сме още много малки ама гокато я нося я държа седнала за някакви секунди и много се кефи

Общи условия

Активация на акаунт