Октомврийски бебета 2018

  • 61 169
  • 758
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 108
t_anito, и вас ли ви гепи този вирус Sad На нашата мома не ѝ правиха снимка, на първия преглед педиатъра ме накара да я кърмя за да може да я преслуша добре. Изписаха ли му сироп за кашлицата? Малката е с антибиотик, сироп за кашлица, капки Коларгол и от вчера с две противоалергични защото като започне да кашля няма спирка и е пресипнала. В понеделник трябва да я заведем пак, дано се оправи до тогава.
Съншайн Hug с баткото поне знаем как да действаме, обаче с малката се видяхме в чудо, въпреки че бяхме постоянно на телефона с педиатъра. Определено беше още по-стресиращо че са празници и има само дежурни лекари и не знаеш ако се наложи в каква навалица от болни ще попаднеш. В нашия град буквално е епидемия, всички са болни, детските отделения са пълни. Педиатърът ни каза че има много бебенца до 5 месеца болнички като нашата дребосъчка.
И ние сме само на кърма и се надявам неспането и стреса да не се отразят на количествата... Педиатърът постоянно се ядосва че го докарахме до бронхит с родено голямо доносено бебе изцяло на кърма, смятайте колко е заразен и гаден този вирус Sad
Витамини давам саво вит Д, аз пия Пренатал и кърмя...

# 106
  • София
  • Мнения: 458
t_anito, и вас ли ви гепи този вирус Sad На нашата мома не ѝ правиха снимка, на първия преглед педиатъра ме накара да я кърмя за да може да я преслуша добре. Изписаха ли му сироп за кашлицата? Малката е с антибиотик, сироп за кашлица, капки Коларгол и от вчера с две противоалергични защото като започне да кашля няма спирка и е пресипнала. В понеделник трябва да я заведем пак, дано се оправи до тогава.
Съншайн Hug с баткото поне знаем как да действаме, обаче с малката се видяхме в чудо, въпреки че бяхме постоянно на телефона с педиатъра. Определено беше още по-стресиращо че са празници и има само дежурни лекари и не знаеш ако се наложи в каква навалица от болни ще попаднеш. В нашия град буквално е епидемия, всички са болни, детските отделения са пълни. Педиатърът ни каза че има много бебенца до 5 месеца болнички като нашата дребосъчка.
И ние сме само на кърма и се надявам неспането и стреса да не се отразят на количествата... Педиатърът постоянно се ядосва че го докарахме до бронхит с родено голямо доносено бебе изцяло на кърма, смятайте колко е заразен и гаден този вирус Sad
Витамини давам саво вит Д, аз пия Пренатал и кърмя...
Ами предполагам че е вирус. Всичко почна в нощта след ваксината. Първо сополите, след което вдигна температурата. Педиатърката ни я нямаше по празниците ( на 31- ви и на 2- ри) предпочетох да не ходим в дежурния кабинет в бърза помощ, защото не се знае колко щяхме да чакаме и на какъв доктор ще попаднем. Донякъде се обвинявам, че се забавихме. На 2- ри вече отидохме при лекарка която замества нашата и тя ни прати за второ мнение при друг педиатър- възрастна докторка, но останах изключително доволна. Тя ни прати на снимка след като го преслуша, а на разчетната пишеше едва ли не пневмония. Тя разгледа снимката и каза че не се е стигнало до пневмония, но бронхитът си беше сериозен. Изписа му антибиотик и капки Синекод и Фенистил. Био гая- тя така или иначе си му я давам и пръскам солена вода в носа. Днес вече видимо е по добре, носът е чист и се доокашля.
В предишния си пост бях писала, че няма мераци да се обръща от гръб по корем. Ами днес беше сефтето Simple Smile За малко да падне, защото го оставих за половин минута да го наглежда баща му, но той още по- малко от мен го очакваше. Тъкмо на три месеца и половина.
Така, че бъдете бдителни!

# 107
  • Варна
  • Мнения: 317
 Танито  така както го описваш ми прилича на реакция от Симфлорикса. След пневмоковата ваксина много деца започват да боледуват точно от пневмонии и отити, а уж трябва да пази точно срещу това. В такива ситуации се подава сигнал в ИАЛ, има електроннна онлайн форма. Реакция са също сънливостта и загубата на апетит даже, описани са в листовката. Като такива същп следва да се съобщят, за да има база данни за страничните реакции. За съжаление нито лекарите , нито родителите обръщат внимание на това, а е добре поне листовките да се четат преди всяко едно лекарство /ваксина за информация. Тя е доста полезна.

# 108
  • София
  • Мнения: 458
Възможно ли е наистина да е от нея? Не се бях замислила. Тази му беше втората. Първият път му сложиха нея+Ротарикс, а този път му сложиха трите накуп. След първата нямаше никакви странични ефекти. Сега поспива повече, но аз го отдавах на болестта, иначе е жизнен, закача се , усмихва се. Относно яденето, не е спирал- яде си както обикновено, единствено вчера следобед ми отказа едно ядене и яде около 3 часа след това.
Иначе докторката ми обясняваше, че температурата е реакция от ваксината, но другото нямало общо. А както казах първо бяха сополите и след това температурата

П.с. Всъщност поспаливостта му започна след започване на лечението. Преди това си беше както обикновено . Дори на нова година след 15 ч до новата година му се събираше общо около час-час и половина сън. Посрещна новата година че и след това не искаше да заспива

# 109
  • Мнения: 5 108
Не може да се каже категорично. Факт е обаче че в момента има ужасен вирус, който протича точно както описваш. При нас абсолютно идентично при баткото, малката и таткото. Единствената разлика е че баткото и таткото като по-големи не направиха усложнение бронхит както малката. Иначе на нея още никакви ваксини не сме слагали сред родилното, трябваше на 27.12 да ѝ сложим първите две плюс Ротарикс, но аз поисках да е в първите дни на януари да не е баш между празниците. Добре че така направихме, защото на 28.12 баткото вдигна температура и щеше да стане още по-страшно положението. Така че при нашата дребосъчка няма как да е от Синфлорикс, още не ѝ е слаган. Честно да ви кажа най-много се притеснявах да не се разболее преди да ѝ сложат ваксините и то точно така стана Sad

# 110
  • Мнения: 988
Ах,колко малък е светът!Извинявам се предварително,че този път поста ми не е точно по темата. Не разбирам защо някои хора си мислят,че са просветени,а останалите са просто "стадо","заблудени родители". Вярвам, че всяка една от нас е загрижена за своята рожба и прави всичко възможно за нейното добро. Всеки има право на избор и нека уважаваме избора на другите,независимо дали сме съгласни с него или не. Ако пък има такива които толкова много държат да ни "просветлят" по даден въпрос нека го направят тук, така бихме научили поне нещо, а не да цитират коментари от темата в затворени фейсбук групи опитвайки се да докажат колко много "заблудени родители" има.
Хубав неделен ден от мен!😊

# 111
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Съншайн, това последното не го разбрах, някой коментира темата от бгмама някъде във фейсбук ли? То тогава става дума за нейн член, надали е някой външен. Хубаво е да се назовават тези неща директно, и хората с никовете им, за да няма неясноти.

# 112
  • Мнения: 988
Точно така,става въпрос за активен потребител, който коментира и споделя скийншот с пост на друг потребител от темата за октомврийските бебета на бгмама в затворена фейсбук група.Умишлено избягвам назоваването на никове и имена,дамата ще се разпознае по споделеното от мен.Нямам желание да коментирам повече постъпката на въпросната потребителка,просто ми се стори малко лицемерно и затова реших да споделя.
Бих се радвала да продължим по темата която ни е събрала и да споделяме само хубави емоции. 😊

# 113
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
И аз нещо последното не го разбрах хич Grinning Явно за група дет не съм в нея.

За предния въпрос - давам Биозин kids щото сме много доволни за сега от тозу за големи. Пък и покрай тези бронхитни

Последна редакция: нд, 06 яну 2019, 20:53 от Вълшебство

# 114
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Съншайн, благодаря за личното съобщение 😊 Аз затово абсолютно нищо лично не пиша тук, а предпочитам фейсбук групата. Тук нито знаеш кой стои зад ника, нито кой чете, а във фейсбук вече доста добре се познаваме и е някак спокойно.

Не се ядосвай, хората, които са против ваксините (деликатно избягвам да ги нарека антиваксърите) са доста гръмки и крайни в изказванията си, те не признават друго освен своята гледна точка. В подобни групи намират съмишленици и изливат доста жлъч срещу “заблудените”, които ваксинираме децата си. Няма смисъл да се води спор на тази тема.

# 115
  • Мнения: 630
Коя е групата във ФБ и как можем да се включим?

# 116
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Kate82, групата е тайна, дълго време беше на начална страница кой добавя в нея, но взехме решение, когато всички родихме да не приемаме нови членове, като предварително си обявихме и в темата тук, че в даден момент ще затворим фейсбук групата за нови членове, за да си знаят всички ако някой иска да се включи, да го направи своевременно.

# 117
  • София
  • Мнения: 458
От същата тази група в която бях през цялата бременност( предполагам че е тя) бях отстранена по незнайни за мен причини. Не, че нещо, ама ми беше полезно да си “сверявам часовника” с хора дето сме на едно дередже

# 118
  • Мнения: 630
Kate82, групата е тайна, дълго време беше на начална страница кой добавя в нея, но взехме решение, когато всички родихме да не приемаме нови членове, като предварително си обявихме и в темата тук, че в даден момент ще затворим фейсбук групата за нови членове, за да си знаят всички ако някой иска да се включи, да го направи своевременно.

ясно Simple Smile никак не съм разбрала дори, но не е толкова важно. Тази тема на мен ми стига.

# 119
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Има много октомврийски групи реално във фейсбук, не знам дали е същата аз говоря конкретно за обявената тук в предишните теми, с посочените админи на първа страница. Имаше предварителто обръщение от админ, че след като родим групата ще се затвори, и ако има членове с 0 активност ще бъдат премахнати. Не знам дали в нея си била, има още една, в която наскоро също триха членове. Едната е към 180 човека, другата (нашата) към 60. Премахването на хора, които никога не са писали е с цел сигурност, защото качваме наши снимки, на децата ни, и не е комфортно да не знаеш кой стои насреща и с какви намерения. Пресен пример е това, което Съншайн спомена, за изнесения скрийншот от тази тема с подигравателни коментари. Това искахме да избегнем, като същевременно обявихме предварително, че ще е така в темите назад. В крайна сметка ако някой е в групата но никога не е писал, то явно тя не му допада 😉 Та идеята ми е, че още от началото се обяви групата, после се написа общото решение за правилата и всеки, който е искал е можел да се включи.


 
От същата тази група в която бях през цялата бременност( предполагам че е тя) бях отстранена по незнайни за мен причини. Не, че нещо, ама ми беше полезно да си “сверявам часовника” с хора дето сме на едно дередже

Общи условия

Активация на акаунт