Октомврийски бебета 2018

  • 61 166
  • 758
  •   1
Отговори
# 165
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ема имаше повече коса при раждането, отколкото сега, не беше много, но беше повече. Няма плешиво петно на тила, просто е по-мъничко сега и тепърва я виждам, че пак расте. Доколкото знам е нормално

# 166
  • Мнения: 988
Нашата мадама си се роди с прическа.😊На самото раждане акушерката ми каза,че имала доста косичка,аз не повярвах докато не я видях.Оредяването е нормално,част от косата пада,ще израсте нова.

# 167
  • София
  • Мнения: 97
Ние имахме много коса при раждането. Много се изненадах като я видях. Сега няма нищо общо. Доста оредя. Особено там, където си търка главата. Но с времето знам, че ще порасне нова коса.

# 168
  • Мнения: 304
Ние се родихме със страхотна прическа - представете си пънк - по средата вирнато нагоре на бодлички, много нависоко, отстрани пак си има косичка, но късичка. Все още сме си с тая прическа. Нагоре е толкова високо косата, че си представете височината е колкото от устата до между веждите.
Страшно много ми харесва Simple Smile Ние и двамата с таткото имаме много коса. Моята е права и дълга до дупето, а неговата е къдрава и вирната нагоре и той така посредата има повече.
Най-отзад ни опада обаче едно кръгло петно, където си лежим.
Майка ми казва, че детето щяло да се срамува от косата си като си види снимките и да ни обвинява, че сме го оставили тъй Grinning. И като взе да го зализва - същински Хитлер го направи, та аз и отвърнах, че по скоро от хитлерската прическа ще го е срам Grinning

# 169
  • Мнения: 5 108
Съншайн, поръчах си раничка, която не се продава в България - Baby björn. Освен че имам отзиви за раничката от приятели, гледах и оценката тук http://www.madeformums.com/reviews-and-shopping/10-of-the-best-b … arriers/5453.html
Пише си от новородено без допълнителни вложки. Като пристигне ще я пробвам, нашата мома си се роди с размери на едномесечно, та си е голяма и не виждах смисъл да купувам слинг.

Нормално е да им окапе малко косичката. Баткото се роди с доста коса и направо беше оплешивял отпред. Сега има много хубава коса, пу-пу.
Малката се роди с по-малко коса, но виждам по калъфката която ѝ слагам в кошарата, че има доста косъмчета.
В този ред на мисли как сте с косите? Помня че с баткото като почна на него да му се сменя косата и моята започна жестоко да капе. Сега ми се струва че започва същата работа Sad

# 170
  • София
  • Мнения: 458
И малкият се роди с много коса, която беше и тъмна. Сега почна да изсветлява и пада на петна, не само отзад където лежи. Постоянно намирам коса в леглото и по шезлонга. Струва ми се че новата е русолява. И двамата с баща му сме били руси като малки, та ще видим

# 171
  • Sofia
  • Мнения: 263
Ние даже и плешиво петно си имаме отзад, роди се с не много коса, беше й тъммичка, сега доста изсветля, пък ще видим каква ще стане, баща й е бил бяло рус като малък и без това му е свалила главата та няма да се изненадам.
При мен до преди една седмица косата ми беше идиална, изведнъж започна да капе много, направо ме е страх като я реша, знам, че до някъде е нормално, но пак ми е притеснено. Вие пиете ли някакви витамини?

# 172
  • Мнения: 5 108
И при мен така, беше супер и като я измих последно свалих една шепа буквално. И предния път беше така, накрая я отрязах за да не виждам колко много коса пада.
Както предния път, така и сега, пия витамини от първия ден в къщи след раждането. Първо изпих една опаковка Прегнакеър с омега 3, сега пия Пренатал. Косопада не е от липса на витамини, хормонално е. Витамините ги пия заради кърменето.

# 173
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Косопада е хормонален, би трябвало да не продължи повече от няколко месеца.

При мен както и с баткото започна на втория месец. Обикновено не започва веднага след раждането, а известно време след това, когато бременните хормони се поизчистят. Сега, сравнено с предния път  сякаш е повече, особено при къпане пада доста. Заредила съм се с какво ли не, макар до знам, че нещо надали ще помогне, докато не се наместят хормоните.

# 174
  • Мнения: 126
И нашето къпане е около 10 мин. Легенчето ни е със стойка, много е удобно. Ползвам ето този хамак и все още не пълня легенчето с вода. Стойката и хамака го препоръчват до 6 месец, така че до тогава няма да пълня. След това вече ще е и по-топло и ще я оставям да се плиска по-дълго.

Косата й окапа и вече расте нова, прилича на чичко тревичко. Отзад си има плешиво петно където се търка повече главичката.

# 175
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Шегуваме се, че дребен е отпред- късо, отзад-плешиво, отдолу-модерно Grinning
Има си плешо петно, а към тила са му най-дългите косъмчета.
Моята пада много, взех си Мерц последно. Ма ме съмнява да помогне. Много е кофти, гигантски топки коса свалям като реша.

# 176
  • София
  • Мнения: 458
И моята коса пада както преди, а миенето се налага да е през ден. По време на бременността не мога да кажа, че е била кой знае колко хубава, но беше една идея по- суха и можех да я мия дори през 3-4 дни. За кожата на лицето ми мога да кажа, че беше супер! Една пъпка не ми е излязла през цялото време. Сега обаче хормоните се донаместват и си усещам лицето мазно и май започвам да пъпчасвам.
И за килограмите мога да се “похваля”, че малко по малко вървят надолу. Остават ми още 6 за да върна теглото при забременяването.

# 177
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Здравейте и аз се записвам моята принцеса се роди на 31.10 хихи и ние се родихме с пънкарска прическа ама тоо ето от къде са били жестоките киселини мамчета имам въпрос днес ходихме на дерматолог понеже личния лекар на малката искаше да се застрахова понеже се оказа ,че имаме атопичен дерматит на бузките и отказа да ни бие ваксината ,а и другоо като ви чета вие май сте минали вече първата ваксина ,защото на нас все още не ние бита понеже личния лекар каза ,че чак на втория месец се биела на бебетата родени октомври месец ...
И да ви питам още нещичко аз не кърмя от да кажем 15 ноември околоо 42,3 дни имах зацапванее на вас г/д след колко време ви се възтанови МЦ

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 263
Ние също сме родени втората половина на октомври (ако има значение) и ни поставиха ваксините на 2 месец.
А МЦ ми дойде точно на 66 ден след раждането, не съм кърмила.

# 179
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Ние също сме родени втората половина на октомври (ако има значение) и ни поставиха ваксините на 2 месец.
А МЦ ми дойде точно на 66 ден след раждането, не съм кърмила.

ох олекна ми ,че не сме единствените за ваксината макар ,че ми е малко странно това което са измислили чак на втория да е

Общи условия

Активация на акаунт