Октомврийски бебета 2018

  • 61 240
  • 758
  •   1
Отговори
# 195
  • Sofia
  • Мнения: 263
Добро утро мамчета какви аспираторчета използвате за носле Simple Smile
Аз електрическия на AGU baby, доволна съм!

# 196
  • Мнения: 126
И аз електрическия на AGU, доволна съм и аз. Обаче ни се развали термометъра на Авент и взех този на AGU, който мери на челото и ухото. Само че дава доста голяма разлика между ухото и челото. 36.5 на челото и 37.3 в ухото. Чудя се да го връщам ли и какъв да взема. Струваше 80лв, готова съм и 180 да дам само да знам, че ще мери точно. Знам, че малка разлика е нормално да има, но чак толкова.

# 197
  • Мнения: 5 108
Помпичка имаме на Нук, такава която се стиска. На бебето нищо не успявам да изкарам с нея. Баткото има същата, като бебе и на него нищо не изкарваше, като тръгна ва ясла обаче започна да върши страхотна работа. Аз се притеснявам да използвам по-мощни помпички, капилярчетата на нослетата са им много нежни.
Термометър имаме електронен на Quiko най-обикновен и стъклен Гератерм класик. Установихме че електронния измерва с 0.5 градуса по-малко. Когато нещо ме съмнява меря и на баткото и на бебето със стъкления под мишниците и държа доста (8-10 минути). Не вярвам на електронни термометри, особено безконтактни или за чело. И аз съм готова и 200 лв да дам за електронен ако е точен, но поне аз не съм попаднала на отзиви за такъв.

# 198
  • Мнения: 813
 И аз съм със стъклен и със най-обикновен електронен от аптеката, струваше 4.80лв, нямаше марка. Двата вида термометри ми мерят винаги еднакви стойности и спрях да меря със стъкления.
 Аспиратора също ми е най-обикновен, ръчен, първо слагам морска вода и след 5 мин. стискам, за да излезне, каквото има Grinning

# 199
  • Мнения: 5 108
Бебето като имаше сополки пръсках със Стеримар бейби, но нищо не излизаше с помпичката. Обаче кихаше от струйката на спрейчето и така изкарваше сополки. Проблемът е че дори от струйката на спрейчето ѝ се раздразниха капилярчетата и кървеше малко нослето като кихне.
Ежедневната грижа за нослето е както почиствах на баткото като беше бебе - капвам физиологичен разтвор на една клечка за уши и много внимателно почиствам.

# 200
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Аз си мисля, че като се мери вътрешно - в уста, дупе, уши се вади 0.5, тъй като това се води базална Т.

# 201
  • Мнения: 2 224
Аз си мисля, че като се мери вътрешно - в уста, дупе, уши се вади 0.5, тъй като това се води базална Т.

Да, така е.

# 202
  • Мнения: 317
Помпичка имаме на Нук, такава която се стиска. На бебето нищо не успявам да изкарам с нея. Баткото има същата, като бебе и на него нищо не изкарваше, като тръгна ва ясла обаче започна да върши страхотна работа. Аз се притеснявам да използвам по-мощни помпички, капилярчетата на нослетата са им много нежни.
Термометър имаме електронен на Quiko най-обикновен и стъклен Гератерм класик. Установихме че електронния измерва с 0.5 градуса по-малко. Когато нещо ме съмнява меря и на баткото и на бебето със стъкления под мишниците и държа доста (8-10 минути). Не вярвам на електронни термометри, особено безконтактни или за чело. И аз съм готова и 200 лв да дам за електронен ако е точен, но поне аз не съм попаднала на отзиви за такъв.
И аз съм с такава и се ядосвам, че не върши работа. Той самия накрайник е много дебел и не може да влезе в ноздрата. И сега само с физиологичен и клечка за ухо. С каката ползвах една обикновена на Камера, но я изхвърли, че някой беше казал да не са с еднакви, даже и за него нов термометър купих, луда работа. Тази на Камера е с тънък накрайник, що нещо съм събрала, не съм си представял дори, че от едно такова малко носле може да излезе. Много ми хвалят прахосмукачките за нос, но засега ще се въздържа от покупки.

# 203
  • Мнения: 5 108
Мен изрично ме бяха посъветвали да взема Нук заради по-дебелия и заоблен накрайник, за да не разранява нослето.

# 204
  • София
  • Мнения: 458
Помпичка имаме на Нук, такава която се стиска. На бебето нищо не успявам да изкарам с нея. Баткото има същата, като бебе и на него нищо не изкарваше, като тръгна ва ясла обаче започна да върши страхотна работа. Аз се притеснявам да използвам по-мощни помпички, капилярчетата на нослетата са им много нежни.
Термометър имаме електронен на Quiko най-обикновен и стъклен Гератерм класик. Установихме че електронния измерва с 0.5 градуса по-малко. Когато нещо ме съмнява меря и на баткото и на бебето със стъкления под мишниците и държа доста (8-10 минути). Не вярвам на електронни термометри, особено безконтактни или за чело. И аз съм готова и 200 лв да дам за електронен ако е точен, но поне аз не съм попаднала на отзиви за такъв.
И аз съм с такава и се ядосвам, че не върши работа. Той самия накрайник е много дебел и не може да влезе в ноздрата. И сега само с физиологичен и клечка за ухо. С каката ползвах една обикновена на Камера, но я изхвърли, че някой беше казал да не са с еднакви, даже и за него нов термометър купих, луда работа. Тази на Камера е с тънък накрайник, що нещо съм събрала, не съм си представял дори, че от едно такова малко носле може да излезе. Много ми хвалят прахосмукачките за нос, но засега ще се въздържа от покупки.
Накрайникът няма нужда да влиза в ноздрата- трябва само да уплътни хубаво за да може да стане вакуум. Също така аз запушвам и другата ноздра, а самата помпичка я доближавам вече стисната към ноздрата и пускам когато смятам че е уплътнила добре.
За ежедневно почистване ползвам такъв на Нук след капване на физиологичен разтвор.
Иначе като беше болен и със запушен нос прибягнах до този за прахосмукачка

# 205
  • София
  • Мнения: 6 726
Хайде при официално зъбите започват! Още има колики де ама това е друг проблем...Ще взимам Дентокидс то се е видяло и гризалка. Колкото до моя косопад не вярвам, че нещо ще помогне.

# 206
  • Мнения: 128
Колко тежат вашите бебенца ние сме на 3м...и 13дена и е 5500кг и 56см според мера щата я сестра(но вкъщи я мерихме и 58)

# 207
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Ема е на 3 м и 17 дни и тежи около 5 кг, около 62, 63 см. Роди се 2700, 48 см.

# 208
  • Мнения: 126
Ние след 2 дни ставаме на 3 месеца и сме на консултация и ще пиша колко сме порастнали. Аз да питам дали е нормално акото на бебе да е твърдо оформено като на голям човек ако мога така да го опиша. Малката реши да се изака докато я къпя и първото ако беше твърдо после си беше нормално кашаво. Извинявам се за описанието ама то нищо бебешко не е гадно 💩 Ще питам и док, но случвало ли ви се е? Изцяло на АМ сме, като от две седмици давам антирефлуксно на Хипп.

# 209
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Дребен беше с такова ако от HIPP, симптом си е на запек.
Иначе той много дръпнаьв ръст последния месец, 3 месеца и 2 седмици е 66см, 6.650кг.Blush

Общи условия

Активация на акаунт