Октомврийски бебета 2018

  • 61 233
  • 758
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 224
Благодаря. За резултата се отнася, ясно.

# 226
  • Мнения: 126
И на мен днес ми излезнаха резултатите от цитонамазката и съм 2 група, док. каза, че е напълно нормална. Вчера малката стана на 3 месеца и днес бяхме на консултация и ваксина. Въпреки, че аз съм леко хремава и ги предупредих, но те казаха само да ходя с маска в къщи, което и правя. Сега се чудя дали не трябваше да ги отложа...   Иначе е качила точно 1кг. Вече е 6.500, 60см.

А иначе с твърдото ако се оправихме, просто спрях антирефлуксната храна и си минах на нормална. Вече не повръща чак  толкова, дано да го израства малко по малко. Сега ака по 2-3 пъти на ден, докато с антирефлуксната по веднъж за 24 часа.

Против подсичане какво ползвате? Аз използвах мустела, но минах на бочко и имам чувството, че е леко зачервено дупето. Сменям памперса на всяко хранене, което е през 3 часа и мия под чешмата, не ползвам мокри кърпи и въпреки това...  А имам позната, която даже не мажеше дупето на бебето след всяка смяна на памперса, само след душ и не се е подсичало детето. Явно си е до кожа.

# 227
  • София
  • Мнения: 6 726
Благодаря за отговорите днес ни биха шествалентната и в четвъртак в другото краче мен ме притесняваше това ,че предния път нашата лична каза че ще и бие и още една ваксина ,но не се уточни каква и аз съмя разбрала погрешно извинявам се ,че ви занимавах ...
Сегааа имам друго нещо днес си получих резултатите от цитонамазката ПАП 2 (Противовъзпалително лечение и контролна цитонамазка)
някоя от вас с подобно нещо ... айде аз четох ,че е нормално да съм вече ПАП 2 заради раждането ама това възпаление ......
Че аз и преди раждането си бях втора група...Не е възпаление според мен е нормално да си втора група.

# 228
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Нели, нашата лекарка отлага ако има някой болен. Стискам палци да няма проблеми, вярвам, че ще е ок всичко.

Аз не мажа дупето при всяка смяна, само ако се подсече, нямаме проблеми.

# 229
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Нели, нашата лекарка отлага ако има някой болен. Стискам палци да няма проблеми, вярвам, че ще е ок всичко.

Аз не мажа дупето при всяка смяна, само ако се подсече, нямаме проблеми.

И аз така. Само след баня всъщност със Себамед, че е по малко цинка. И със Судо, ако се подсече. Да чукна на дърво, само след родилното беше подсечен.

# 230
  • Мнения: 2 224
Нели, при нас пък малката беше с хрема и въпреки това й сложиха ваксините. Педиатърът каза, че не е проблем. Там, където слагат ваксините — също. Нямаше никакви усложнения, всичко си е ок. Относно кремовете: по—голямата ми дъщеря много рядко се е подсичала и от крема на МУСТЕЛА винаги се е оправяла. Малката пък имаше сериозно възпалено дупе първия месец понеже беше с разстройство — акане по 7—8 пъти на ден. Бях писала в темата. Тогава педиатърът ни изписа някакво лекарство, много противно, червено и боядисващо всичко, но каза че в случая Мустелата няма да помогне. Дупето й беше станало на ранички направо. При вас обаче случаят не е такъв, затова мнението ми е, че крема на Мустела е много добър. С Бочко не съм запозната. Другото — още когато първата ми дъщеря беше бебе ми казаха, че дупето не се маже на всяка смяна на памперса, а само когато има проблем. Също внимавай, когато я миеш да я подсушаваш добре, не трябва да остава влага.

Блонди Анна, имам въпрос към теб, тъй като ти имаш дете на възрастта на по—голямата. Докато кърмиш, сина ти с какво се занимава? При мен обедното хранене на бебето е кошмар. Голямата й сестра не ни оставя на спокойствие — тича, скача покрай нас (днес дори я удари по главата без да иска), закача ме, закача нея, иска да си играем. Ако не й обърна внимание почва да пищи, да се тръшка. Или й давам някаква бисквита/играчка да й отвлека вниманието, пускам ТВ и пак не става. Мисля, че ревнува освен че по природа е супер енергична и не се спира. Това е и една от причините да не искам да кърмя. Вижда ми се невъзможно. При другите хранения на бебето голямата спи, но обедното ми е винаги голям стрес. Предполагам, че твоят син просто е по—кротък, но все пак ми е любопитно.

# 231
  • Мнения: 44
Мами, искам да попитам тези от вас които хранят изцяло  с АМ по колко  вода и колко лъжички АМ разбирате. Моят юнак е на 3 месеца е разтварям 4лъжички в 130мл вода,но усещам че вече  не му стига?

# 232
  • Мнения: 2 224
6 лъжички в 180 мл вода. Понякога изяжда всичко, друг път оставя между 20-50 мл. Вода отделно не давам. Увеличи дозата щом виждаш, че си изяжда всичко.

# 233
  • Мнения: 44
6 лъжички в 180 мл вода. Понякога изяжда всичко, друг път оставя между 20-50 мл. Вода отделно не давам. Увеличи дозата щом виждаш, че си изяжда всичко.
А по колко пъти се храни за 24 часа?

# 234
# 235
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850

Същата схема и при нас. 5 пъти по 180 с 6 лъжички. Понякога не ги изяжда.

# 236
  • Мнения: 304
За въпроса за подсичането, като ми я дадоха от родилното беше супер разранена, направо беше обелена кожата. Пробвах няколко крема и ми помогна накрая бепантен. Сега като раните минаха и мажем само превантивно с един по евтин, но ми харесва че е мазничък - галафарм.
Малката почна много сладко да гука , имам чувството че цели стихчета се опитва да рецитира  и много ни радва Simple Smile
Почна и много да успява самичка да се занимава  без да трябва специално да и обръщаш 100% внимание, разглежда си много задълбочено играчките Simple Smile

# 237
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Анастасия, през деня кърмя в детската, баткото си играе, и няма никакъв проблем. Той се заиграва сам много добре, стига му да има публика и да си говорим нещо. На обяд ги храня един след друг, и после ги приспивам.

# 238
  • Мнения: 813
 Имаме много странен проблем - краченцата ни много често са хем студени към пръстчетата, хем изпотени. Никъде другаде не се изпотява. Слагам му нормални чорапи, нито от най-дебелите, нито от най-тънките. Вкъщи е 22-24°. Не знам какво да го правя. Бузките му пък, са направо червени и топли, почти винаги.

# 239
  • София
  • Мнения: 458
Мами, искам да попитам тези от вас които хранят изцяло  с АМ по колко  вода и колко лъжички АМ разбирате. Моят юнак е на 3 месеца е разтварям 4лъжички в 130мл вода,но усещам че вече  не му стига?
3 и 4 месец ( т.е. И в момента) давам по 200 мл мляко - 6 лъжички с 180 мл май беше вода( както го пише на кутията)
От 5 месец дозата е 235 мл. 5 месеца прави на 21-ви. Аз от миналата седмица му правя на някои от яденетата, защото се сърди, че не му стига Simple Smile
П.С. Малко глупости съм писала. На 21-ви подкарва 5- ти месец Simple Smile

Последна редакция: чт, 17 яну 2019, 10:19 от t_anito

Общи условия

Активация на акаунт