Октомврийски бебета 2018

  • 61 254
  • 758
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 317
Ние вчера станахме на три месеца и ядем по 130 грама на 4 часа. Не знам дали му стига, но не мисля да увеличавам. Щом не плаче, не се събужда и наддава няма смисъл да му разширявам стомаха. По кутия трябва да яде 170, 150 вода и 5 лъжици мляко. До колкото помня с каката не се гледа кутията а месеците като на всеки следващ увеличаваш.

# 241
  • Мнения: 2 224
Мерси за отговора Блонди Анна. Ами моята е ревнива и явно се дразни когато храня сестра й. Гушка я, целува я, но като ме види с нея на ръце почва да ме закача и ако не й обърна внимание - ела да гледаш (и си запуши ушите). Поне с приспиването нямам проблеми. Слагам ги и заспиват, никой не приспивам. И бебето така го свикнах. Просто я оставям и до там.

Бърз отчет от прегледа днес: всичко е наред и расте доста - 63 см, 6.200 кг. Общо 15 см и почти 3 кг от раждането. Относно храненето каза, че 5х180 е доста и мога да намаля поне едно от храненията. Тя обаче така и така понякога изяжда всичко, а друг път оставя така че средно сигурно яде по 5х150 (горе-долу).

# 242
  • Мнения: 45
Добро утро! Следя ви всеки ден, но съм писала само веднъж. Бих искала да се включа вече активно в групата. Имам един въпрос и ще съм много благодарна ако ми дадете някакви насоки и съвети. На 12-ти навършихме 3 месеца, да се отчета и аз, Александър на предната консултация беше 6,600 кг. , 60 см. , този месец все още не сме ходили на консултация, тъй като в Бургас е обявена грипна епидемия. Заспива към 21-22 часа и се събужда сутринта към 5-6, но две вечери се събужда с рев и нищо не помага, знам, че е рано за зъбки, но това е единственото нещо за което се сещам. На баща му първия зъб е излязъл когато е бил на 4 месеца, възможно ли е да от това? Първо детенце ни е и не съм толкова опитна колкото някои от Вас.

# 243
  • София
  • Мнения: 6 726
Добро утро! Следя ви всеки ден, но съм писала само веднъж. Бих искала да се включа вече активно в групата. Имам един въпрос и ще съм много благодарна ако ми дадете някакви насоки и съвети. На 12-ти навършихме 3 месеца, да се отчета и аз, Александър на предната консултация беше 6,600 кг. , 60 см. , този месец все още не сме ходили на консултация, тъй като в Бургас е обявена грипна епидемия. Заспива към 21-22 часа и се събужда сутринта към 5-6, но две вечери се събужда с рев и нищо не помага, знам, че е рано за зъбки, но това е единственото нещо за което се сещам. На баща му първия зъб е излязъл когато е бил на 4 месеца, възможно ли е да от това? Първо детенце ни е и не съм толкова опитна колкото някои от Вас.
Колики? Защото от зъби не ми се буди така въпреки, че при дъщеря ми започнаха мъките със зъбите. Тя също е на 3 месеца Simple Smile

# 244
  • Мнения: 44
Мами, имате ли представи  кога ще преведат първото майчинство и на коя дата  превеждат по принцип?

# 245
  • Мнения: 304
Аз още се водя в третия болничен, който е от педиатъра и ми го изплащат в средата на месеца. Трябва да проуча като изтече какво и къде да подавам Thinking

# 246
  • Мнения: 59
Когато приключи последният болничен се подава Декларация за платен отпуск 1 година при работодателя. Парите се изплащат до 5- то число на следващият месец т. е. ако Декларацията е от Януари от 1-ви до 5- ти Февруари се изплаща. Мисля, че така беше... освен ако нещо се е променило, но се съмнявам.

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 263
Аз съм все още в последния болничен до 25.01, получих превод последно края на декември, незнам дали имам да получавам още пари, така и ме домързя да взема този ПИК код. През седмицата ще се разходя до работата да подам декларация за майчинството.

# 248
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Майчинството се изплаща всеки първи вторник или четвъртък от месеца. Парите за януари ще бъдат изплатени на 05.02.

# 249
  • Sofia
  • Мнения: 263
Момичета, възможно ли е бебето да отказва определен тип биберони? Да я дразнят нещо? От няколко дни щом дойде време за хранене, тя е гладна, но допирайки биберона до устата започва да плаче и да я бута с език, така около 4-5 Мин и после започва. Незнам на какво може да се дължи това.... Вие с каква марка шишета сте?

# 250
  • Мнения: 317
Момичета, възможно ли е бебето да отказва определен тип биберони? Да я дразнят нещо? От няколко дни щом дойде време за хранене, тя е гладна, но допирайки биберона до устата започва да плаче и да я бута с език, така около 4-5 Мин и после започва. Незнам на какво може да се дължи това.... Вие с каква марка шишета сте?
Да, ако е нова. Моят когато му сменя биберона само я държи в устата без да дърпа, може и да го мързи. Аз ползвам на Нук каучукови, а те много бързо се износват и се налага честа смяна. Реве, мънка, защото старата като омекне по-лесно пуска,а новата е твърда в началото.

# 251
  • Мнения: 2 224
Малинка, и моята дъщеря понякога прави така, но при нас едва ли е от биберона, защото винаги сме били с Авент и не съм сменяла. По-често прави така, когато вече не е гладна, по-рядко в началото.

# 252
  • София
  • Мнения: 6 726
Дъщеря ни отказва бибите на НУК. Едно време на Авент отказваше ама сега си свикна..

# 253
  • Мнения: 5 108
За биберони за шише нямам опит с толкова малко бебе. Залъгалките синът ни ги отказа на 3 месеца, директно ги изстрелваше като му давахме. Сега бебето май е на същия път, в къщи изобщо не приема залъгалка. Държа ги стерилезирани да имам за разходка, ако се наложи да не плаче навън в студа.
Мен много ме зарадва баткото като ги отказа толкова рано, сега и с малката ако е така ще е супер.

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 263
На мен най-удобни ми бяха шишетата на Чико, но тя точно тях не иска вече, тези на Томи типи също, сега пие само от авентските и едно на Медела. Залъгалките не ги подбира, но и на тях нещо не им се кефи, за това не й давам много, много. Имам лоши спомени от брат ми колко трудно го разделихме с тая залъгалка.

Общи условия

Активация на акаунт