Октомврийски бебета 2018

  • 61 234
  • 758
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 630
Коластра пия аз, защото ще ми е малко трудно да пия майчино мляко Joy
Kate82, не съм влизала в детайли от къде е коластрата, Биозин през бременността ми изписваше АГ защото много боледувах. Сега като се бяха разболяли децата първото нещо което педиатъра ми каза е да започна да пия Биозин мама и да кърмя колкото се може повече. Все пак това е хранителна добавка, а не имуномодулатор, не прави чудеса, идеята е да помогне на организма без да го разбърква...

Ето да прочетеш - имуномодулатор е.
https://apteka.framar.bg/30012883/биозин-табл-400-мг-30

На мен ми е наистина интересно откъде е тая коластра.. масово се пие този Биозин, но аз не бих го дала.

# 286
  • София
  • Мнения: 97
Да ви се оплача малко и аз от нашите проблеми. От два три дни само ми пищи. Не е рев. Просто едни писъци без причина. Отделно се научи да си маха бибата сама и после като не може да си я върне в устата пак пищи. Не знам някакъв период ли е, какво е. Случвало ли ви се е? А доскоро си беше съвсем тихо и спокойно бебе

# 287
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Същата работа Grinning Ние решихме, че може и зъбите да почват да го мъчат.
Ама главата ми е стерео стая днес.

# 288
  • Мнения: 5 108

Ето да прочетеш - имуномодулатор е.
https://apteka.framar.bg/30012883/биозин-табл-400-мг-30

На мен ми е наистина интересно откъде е тая коластра.. масово се пие този Биозин, но аз не бих го дала.
Благодаря, листовката на Биозин мама съм я чела много пъти Joy Не го давам на никого, пия го аз Simple Smile
Ти чете ли я листовката? Онова с големите букви в началото е важно -  "ХРАНИТЕЛНА ДОБАВКА! НЕ Е ЛЕКАРСТВЕН ПРОДУКТ!"
Имуномодулатор е Изопринозин, например... Имунобор, Биозин, Имуно бимби, Самбумил и др. подобни не са имуномодулатори, а хранителни добавки като мултивитамините... Да не се бърка имуностимулатор с имуномодулатор...
Коластрата е от животински произход, естествено, но дали е от крава или коза, не мога да ти кажа. Ако не друго, ще подобри храносмилането и усвояването на веществата, с което ще благоприятства имунитета. Аз не вярвам че имуностимулаторите правят чудеса, просто удрят едно рамо на организма...

# 289
  • Мнения: 630
няма да споря, то го пише дали стимулира или модулира:

Състав за 1 таблетка:
Лактоферин - 30 мг;
Коластра - 200 мг;
Арабиногалактан - 50 мг;
Инозитол - 20 мг;
Ехинацея - 100 мг;
Цинк (цинков глюконат) - 5 мг.

...
Арабиногалактанът се смята за биологичен агент модифициращ имунния отговор, т.е. имуномодулатор.

//
Не прочетох да пише Мама, има и дозировка за дечица в листовката.
Дали пише, че е хранителна добавка или лекарство за мен лично не е определящо дали и колко дълго да приемам/давам даден продукт.

Мое мнение, реших да напиша, ако не си обърнала внимание Simple Smile

# 290
  • Мнения: 5 108
Съществува Биозин мама, който е различен продукт. Говорим за различни неща.
Иначе може да прочетеш и че обикновен вит Ц и пробиотиците са имуномодулатори... Все пак говорим за хранителни добавки...
П. П. Ако коластрата в Биозин е имуномодулатор, то и кърмата ми ще трябва да е такъв, но всички знаем че не е Simple Smile

# 291
  • Мнения: 813
 Малко по-назад говорихте за косата, аз нямах с какво да се включа, но ето сега Confused не се бях боядисвала от доста време и сега като се боядисах започна и при мен голямото скубане Cry аз пия Pregnacare за кърмещи мами, обаче имат някакво забавяне с доставката и ги прекъснах, не знам дали не е от това. На бебчо нищо не давам освен Вит. Д.
 А той не спира да ме изненадва. Преди няколко дни се обърна от гръб по корем (3м.1с.), смее се с глас, когато го вдигна над главата ми, му става много забавно от високото. По-интересното за мен обаче е, както стои и си играе, или докато му пея, изведнъж издава едни радостни викове, чак и аз, и той се изненадваме Grinning и се опитва да ми припява на бебешки Grinning

# 292
  • Мнения: 126
И аз се включвам вече с косопад. От една седмица насам започна ударно да пада. Ако продължава така ще съм без коса след месец.

# 293
  • Мнения: 304
Момичета нещо не ме пускат тия хормони откакто съм родила,  само се ядосвам. Мислех си, че е от напрежение заради магистратурата, обаче вече я завърших и продължавам да се нервирам за дребни неща, което за мен не е характерно. Свекървата като ми подари поредните бебешки дрешки които никога няма да сложа и ще се чудя къде да ги побирам вече беше голям зор да се овладея. Обикновено се овладявам за секунди и всякакво раздразнение ми изчезва. Даже май не и казах дори благодаря, помня само как си представях, че ги изгарям Grinning

# 294
  • Sofia
  • Мнения: 263
Напълно те разбирам с хормоните, тъкмо си помислих, че вече ги владея и пак започнах да се изнервям от всичко и всеки. А днес цял ден съм като пребита нямам желание за нищо, всяка събота и неделя посрещам и изпращам гости, едни идват, други си тръгват, хем е грипаво време, хем хората пристигат, емоционално изхабена съм.

# 295
  • Мнения: 304
То пък и с тия гости, да готвиш, да миеш чинии, да им обръщаш внимание. Всеки да ти дава непоискан акъл, да усещаш упреци отвсякъде за всяко нещо дето правиш различно от тях. Нормално да се изтощи емоционално човек, дори може би хормоните нямат общо.
Дано поне не се разболеете. Аз съм ги уговорила да идват на малки групички вместо да правя големи семейни сбирки. Засега действа стратегията и поне сме здрави Simple Smile

# 296
  • Мнения: 630
Защо ви идват толкова гости??
При нас пък всеки си седи дОма заради грипната епидемия и дори като предложа да дойдат, всеки ми казва - да мине епидемията.. Simple Smile

# 297
  • Sofia
  • Мнения: 263
Е айде де?! Всеки казва аз не съм болен и пристига или директно звъни пред къщата съм, отвори ми. Така е от както се преместихме, не само заради бебето. Ако няма никой в нас събота или неделя може би трябва да сме умрели... много обичам хората и социалните контактни, но вече 8 месеца ми идват в повече. Силно си се замислям да си се върна в панелката, тям поне беше спокойно....

# 298
  • Мнения: 630
Малинка, въведи ти малко ред, не може така.. с бебе си все пак

# 299
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Явно съм социопат аз, ма няма никакъв шанс някой да се покани, особено както сме с бебе. Свекървата, дето е на 5мин,идва след предварителна покана и заявка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт