Октомврийски бебета 2018

  • 60 819
  • 758
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 126
И аз сега съм в процес на търсене и купуване. Ново столче за кола може би 9-18кг или 9-36, но 36кг дете не мога да си го представя в столче. Уреда на авент видях че има 2в1 и 4в1, сега още повече се обърках с това захранване. Също слинг иска мъжа ми и съм го оставила той да си хареса. И стол за хранене.
Вълшебство, този втория от mothercare мн добре изглежда, може и аз да се възползвам.  Като на мен критерий за сега ми е само регулирането на височината. И трите ни маси са с различна височина и да пасва на всяка.

# 361
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
И аз сега съм в процес на търсене и купуване. Ново столче за кола може би 9-18кг или 9-36, но 36кг дете не мога да си го представя в столче. Уреда на авент видях че има 2в1 и 4в1, сега още повече се обърках с това захранване. Също слинг иска мъжа ми и съм го оставила той да си хареса. И стол за хранене.
Вълшебство, този втория от mothercare мн добре изглежда, може и аз да се възползвам.  Като на мен критерий за сега ми е само регулирането на височината. И трите ни маси са с различна височина и да пасва на всяка.

Ние това поръчахме Britax Römer FIRST CLASS PLUS Group 0+/1 (Birth-18kg) Car Seat - Cosmos Black https://www.amazon.co.uk/dp/B0162253JW/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_WLxwCbY6AVXDP
Тук е към 500лв. Има доста добри варианти на Britax в Amazon.

На тоз етап по-скоро ергономична раница търсете. Аз слингът тъкмо го продадох Grinning
Уредът - мисля че 4 в 1 е + затопляне и размразяване. Аз май към алтернативни марки се насочвам и second hand.

# 362
  • София
  • Мнения: 288
Вълшебство,
Можеш ли да споделиш, дали има различни позиции на гръбчето това столчето за кола.
Раницата от Англия ли я поръча?Хвърлила съм око на Ergobaby.
Ако на тази възраст ще купувате слинг, нека да е тъкан или май тай.
Аз още нося в еластичния, но чакам още месец и я слагам в раница. Тя и без това “дръпна” килограм и половина и доста се съкрати времето за употребата му.

# 363
  • Мнения: 304
И аз още нося в еластичния слинг, добре си се чувстваме в него, нищо че сме 6 кила. Разхождаме се по два три часа. Жалко, че няма друга бебеносеща мама в моя район. По градинките са само с колички и седят през цялото време на пейката и си гледат телефоните Grinning. За по натам съм си харесала мей тай от марката P. S. Обичам те, за да подкрепя българското Simple Smile

# 364
  • Мнения: 5 105
То това че седят и си гледат телефоните не е защото са с колички или защото не "бебеносят" (хич не я харесвам тази дума Smile). Просто са си такива и обичат са си седят на пейка докато бебето спи. Аз с баткото използвах само количка, какъв километраж съм навъртяла само аз си знам, такива разходки с раница да го нося 8 кила и нагоре бонус е невъзможно.. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 365
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Има, 5 позиции, ако не се лъжа.
Ето го иначе в Бг http://kasida.bg/product/49455/stolche-za-kola-0-18-kg-britax-ro … us-flame-red.html

Раницата ми е Исара. Подарък от приятелки.

# 366
  • Мнения: 2 223
То това че седят и си гледат телефоните не е защото са с колички или защото не "бебеносят" (хич не я харесвам тази дума Smile). Просто са си такива и обичат са си седят на пейка докато бебето спи. Аз с баткото използвах само количка, какъв километраж съм навъртяла само аз си знам, такива разходки с раница да го нося 8 кила и нагоре бонус е невъзможно.. Stuck Out Tongue Winking Eye

И аз това исках да напиша. Не количката е проблемът. Аз например, както имам проблеми с гърба, абсурд да «бебенося».

# 367
  • Мнения: 5 105
И ние с мъжа ми не сме много добре с гърбовете и кръстовете, особено той направо е доста зле. Купихме си ергономична раница за облекчение покрай баткото и защото колата ни е с малък багажник (за случаите когато няма да можем да вземем количка), както и евентуално да мога да кърмя навън по-лесно в раницата. Още не съм я пробвала навън, само съм я слагала в къщи за 5 минути да видя как става. Количката винаги ми е за предпочитане. Simple Smile
Изобщо за мен носенето на бебето в нещо не е за предпочитане пред количката. Нашата количка е с големи кошове и вътре дребната спи царски, и баткото беше така. И багажникът е голям, което е огромно облекчение като пазарувам. Не си представям малката както сега гони скромно 7 кг на 3 месеца, да я нося в раницата, да нося дамска чанта и по една пълна торба във всяка ръка... Като добавя и баткото който за сега е винаги с мен става съвсем невъзможна мисия без количка. От друга страна раницата би трябвало да ми е много от полза като тръгне пак на ясла баткото да го водя и прибирам.

# 368
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Винаги съм разбирала раницата и слинга като необходимост т. е. детето не иска количка; детето иска само на ръце; пресечен терен; бързо ходене до някъде и т. н. Модата на носенето като самоцел не я разбирам. Ортопедът, при който бяхме, препоръча ако може да не го нося.. заради кръста на майката, не заради противопоказания на детето Grinning
Та като може в количката, доброволно на гърба и кръста 7+ кила не слагам Grinning
Това е личното ми мнение де, не искам никой да засегна.

# 369
  • София
  • Мнения: 288
Много точно казано “самоцел”.
Според мен количката не изключва ползването на слинг/ раница. И двете имат плюсове и минуси.
А и всички си носим бебенцата на ръце, гушкаме ги, целуваме ги, спим си с тях и т.н.
Излиза, че като не сме “изключително бебеносещи” по цял ден си държим децата далеч от нас плачещи.
Едва ли не количката е нарочен за нещо вредно.
И още нещо да добавя- не са ни виновни количките за неудобствата, а терените.
П.С. Извинявам се, че така нахлувам в темата, но това е някаква мода напоследък, която като всичко друго залита към крайности.

# 370
  • Мнения: 304
Извинявайте момичета, споделих това, просто защото се оплаквах, че са ми скучни разходките и не мога да се запозная с други майки, а не защото упреквам хората с колички Grinning

# 371
  • Мнения: 44
Мами, по колко пъти и с каква продължителност е дневния сън при вашите бебета. Моят юнак когато е навън може да спи и 4 часа без прекъсване в количката, но когато сме вкъщи спи по около 4-5 пъти по 30-40 минути и се наспива.

# 372
  • Мнения: 126
И ние така, в количката навън особенно ако се движим постоянно имам чувството, че и 8 часа може. В къщи след всяко ядене спи по 1 час горе долу. Яде през три, три часа и половина. Но нощния сън ни е по-голям зор на нас. Ляга в 9:30, около 2 хапва и си заспива и вече към 5 започва едно въртене на главата, маха си бибата хвърля я и почва да реве, така 30 мин и окончателно се събужда. Деня ни почва около 5:30 вече. Има изключения като днес в които към 6 пак заспива и откарва до 9.

Вълшебство, пак благодаря за споделения линк, поръчах и аз столчето, но червеното. Точно това, което е 530лв в БГ. Сега ми излезе около 170лв. https://www.amazon.co.uk/dp/B01622540U/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_WLxw … DP?th=1&psc=1


# 373
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 842
Аз за столче за хранене май реших, че ще купувам от тук, за да мога да видя на живо колко поляга като позиция облегалката. Загледах едни Moni със симпатичен дизайн, пък да видим.

# 374
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Столчетата са много хубави (за ядене), аз обаче имам едно подарено и ако не е то , ще си купя от ИКЕА. И аз в момента нося в слинг и даже ми се струва ,че на Мая там ѝ харесва повече.Моето носене обаче е в месеца по 2-3 пъти (4-5;)), не го имам за цел в живота..ако ходим по магазини например не ми е удобно да снима с количката. По моловете ми е по удобно и заради хората, че тук са много радушни и като нищо някои да я пипне по бузата, да си доведе детето да я види и т.н. и не че не е приятно, но за сега не ми е мн хигиенично.
За спането навън не спи много, само ако е много ,много уморена..обича да гледа и разглежда. В къщи придремва през деня по половин един час. Обикновено е будна един час и после дреме 1 . Като вече това да стои будна започна да се увеличава. Някъде четох дори че било нормално вече да стоят доста будни през деня и да имат само 4-5 дрямки. През нощта заспива към 10 -11и после според зависи се буди 1 или два пъти. Изцяло (всъщност с един биберон )сме на кърма , аз я кърмя в просъница и не е ясно кои по спи тя или аз , даже понякога не си спомням колко пъти съм я кърмила. Спим с легла долепени,но понякога дори не си я местя. Даже често слагам я в легълцето и вечерта и като си лягаме направо си я примествам при нас да я гушкаме.

Общи условия

Активация на акаунт