Октомврийски бебета 2018

  • 61 263
  • 758
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6
Здравейте, прекрасни мами ! От раждането не съм писаша.тук, а днес вече навършваме 4 месеца само ви чета, изключително полезна информация, особено от по-опитните мами! Имам един въпрос последния ми болничен беше началото на Януари, някоя има ли идея кога трябва да ми преведът майчинството? Или някоя, на която вече са и превели? Бебе Ая е родена на 07.10.2018 . 😍 целувки от един бузест бебешор.

# 376
  • Мнения: 128
Здравейте, прекрасни мами ! От раждането не съм писаша.тук, а днес вече навършваме 4 месеца само ви чета, изключително полезна информация, особено от по-опитните мами! Имам един въпрос последния ми болничен беше началото на Януари, някоя има ли идея кога трябва да ми преведът майчинството? Или някоя, на която вече са и превели? Бебе Ая е родена на 07.10.2018 . 😍 целувки от един бузест бебешор.
да е жива и здрава.... Колко кг сте/ см? Колко е родена?

# 377
  • Мнения: 6
Здравейте, прекрасни мами ! От раждането не съм писаша.тук, а днес вече навършваме 4 месеца само ви чета, изключително полезна информация, особено от по-опитните мами! Имам един въпрос последния ми болничен беше началото на Януари, някоя има ли идея кога трябва да ми преведът майчинството? Или някоя, на която вече са и превели? Бебе Ая е родена на 07.10.2018 . 😍 целувки от един бузест бебешор.
да е жива и здрава.... Колко кг сте/ см? Колко е родена?

  Роди се 3.300кг. 49см. Сега е 6.800кг. 64.см Simple Smile

# 378
  • Мнения: 813
Роди се 3.300кг. 49см. Сега е 6.800кг. 64.см Simple Smile
И ние сме със същите мерки Grinning само че се родихме 53см. Ама нямаме такива сладки бузкииии Hug да ви е жива и здрава

# 379
  • Мнения: 6
Роди се 3.300кг. 49см. Сега е 6.800кг. 64.см Simple Smile
И ние сме със същите мерки Grinning само че се родихме 53см. Ама нямаме такива сладки бузкииии Hug да ви е жива и здрава
И вие бъдете живи и здрави ! И забравих да кажа, че сме изцяло на АМ. Simple Smile

# 380
  • Мнения: 59
Здравейте, прекрасни мами ! От раждането не съм писаша.тук, а днес вече навършваме 4 месеца само ви чета, изключително полезна информация, особено от по-опитните мами! Имам един въпрос последния ми болничен беше началото на Януари, някоя има ли идея кога трябва да ми преведът майчинството? Или някоя, на която вече са и превели? Бебе Ая е родена на 07.10.2018 . 😍 целувки от един бузест бебешор.
Здравейте! Моята дъщеря е родена на 17.10, а последният ми болничен беше до 14-ти Януари. На 31.1 ми преведоха първото майчинство за м. Февруари, след като на 16-ти Януари подписах Декларация за платен отпуск във фирмата, в която работя. Би трябвало и Вашето да е вече преведено...

# 381
  • Мнения: 317
До 5 число всеки месец се изплаща майчинството. Провери дали имаш подадена декларация, ако не си подай и малко ще ти го забавят, но после ще се регулира на следващия месец. Моят син е роден на 16.10.,19.01. беше последния болничен и вече имам майчинство за 9 дни.

# 382
  • Мнения: 128
Добро утро мами, пред много интересна дилема съм.... Дъщеря ми е на 4.5м и още от самото начало трудно хапваше Ам около 100мл...и винаги е било така.... Пробвах всичко(смяна на шише, биберон, поза, Марката на Ам) Преди около месец се разболя и минахме на лечебна хумана нея си хапва определено за възрастта.... Така пробвам пак с обикновеното мляко бута я.... Сега и смесвам с Хуманата 3л +2л аптамил.... Правя и повечко с аптамила пак отказва....въпросът ми е дали да й давам така както я харесва и дали с кшата достатъчно хранително става ли млякото или да и давам само 100те мл само с аптамил..? А ги повръща не мога да я пипна, понеже с кашата става по гъстичко тогава не повръщаОбъркана съм.... На 4.5м те им около 6кг и 60см....родена 2760/49см

# 383
  • Мнения: 5 108
Педиатърът най-добре ще ти каже...

# 384
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Здравейте имам един въпрос какво ще ми препоръчате кенгуру или ергономична раница на 3м и 8 дни сме Simple Smile

# 385
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 851
Здравейте имам един въпрос какво ще ми препоръчате кенгуру или ергономична раница на 3м и 8 дни сме Simple Smile

Кенгуру твърдо тц. Ама и за раница сте мънички. Та може да поизчакате.

# 386
  • Мнения: 991
Едва ли ще се намери някой който да препоръча кенгуру.Ергономична раничка си вземете.Зависи от модела,но при повечето препоръчителната възраст е 4м+.Има темичка за раничките тук в бг-мамата,на мен ми беше много полезна.

# 387
  • Мнения: 59
Добро утро мами, пред много интересна дилема съм.... Дъщеря ми е на 4.5м и още от самото начало трудно хапваше Ам около 100мл...и винаги е било така.... Пробвах всичко(смяна на шише, биберон, поза, Марката на Ам) Преди около месец се разболя и минахме на лечебна хумана нея си хапва определено за възрастта.... Така пробвам пак с обикновеното мляко бута я.... Сега и смесвам с Хуманата 3л +2л аптамил.... Правя и повечко с аптамила пак отказва....въпросът ми е дали да й давам така както я харесва и дали с кшата достатъчно хранително става ли млякото или да и давам само 100те мл само с аптамил..? А ги повръща не мога да я пипна, понеже с кашата става по гъстичко тогава не повръщаОбъркана съм.... На 4.5м те им около 6кг и 60см....родена 2760/49см
Педиатъра да Ви каже дали можете да опитате с Фризовом, то е по- гъсто и го давах на сина ми точно, защото повръщаше всяко друго Wink

# 388
  • Мнения: 126
Мами, здравейте. Ние с малката сме на първа почивка. Нашия татко е запален скиор и сме в Пампорово. Наехме вила за да ни е удобно за малката да си преварявам вода, има камина с която топлината е като в къщи и така. В хотела ходим само за да хапнем набързо. А хотела е пълен с малки бебешоци. Ние си взехме едната баба с нас за да може с мъжа ми да ползваме спато за час-два. Та даже и там бебешоци, мятат ги в топлия басейн- верно малко по-големички, но най-много 1-2 месеца. Много им се зарадвах. Мен ме е страх все още да я събирамс мн. хора и за това и взехме вила.
Утре живот и здраве се прибираме и в пвтък става на 4 месеца и съответно сме на консултация и ваксини. Само че аз сега се сетих, че не сме слагали все още Ротарикса. Нашия педи всеки път казваше има време... Знам, че между двата приема трябва да има май 30 дни разстояние, та закаснели ли сме? Ще питам и педи, но днес и утре ще го мисля само.

# 389
  • Мнения: 304
Браво Нели, чудесно звучи почивката! Ех, как ми топва и мене в басейнче. И нашия татко е скиор, ама не е запален скиор, та си седим вкъщи. Хубаво е, че има толкова много бебета и си почиват хората, а не се затварят вкъщи.
Ние сме се позатворили, като изключим градинките около блока. Имаме едно село в Родопите, ама съм казала, че ще ходим там през лятото.
На въпроса ти за ротарикса, нашата педиатърка каза, че последната възможност е за четвърти месец единия прием и втория през шести месец и че се заявява предварително.

Общи условия

Активация на акаунт