Октомврийски бебета 2018

  • 61 271
  • 758
  •   1
Отговори
# 390
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Здравейте майчета извинявам се ако е говорено за това не съм чела всички коментари ,но интересно ми е от кой месец може да започна дава по мъничко жълтък на бебечетата

# 391
  • Sofia
  • Мнения: 263
Здравейте майчета извинявам се ако е говорено за това не съм чела всички коментари ,но интересно ми е от кой месец може да започна дава по мъничко жълтък на бебечетата
Не съм особено компетентна със захранването, но си го представям някъде след 7 месец, всеки индивидуално решава.
Лично имам позната, на която 6 месечното бебе е захранвно с абсолютно всичко включително зрънчовци и шоколад, но тя си мисли, че е най-доброто за него.
Аз от днес съм в шок след като присъствах на брутално задавяне на бебе с парче ябълка и определено се отказвам от ЗВБ.
Лично мисля да започна от април месец.
Вие водите ли се по някакви книги за захранването? Препоръчайте  ми такъв тип литература.

# 392
  • Мнения: 5 111
Никога не съм била фен на ЗВБ от една страна заради рисковете от задавянето, от друга заради това че бебетата нямат всички зъби и най-вече кътници като се захранват което води до недобро сдъвкване на храната, а така се товари стомахчето. Да не говорим че идеята на захранването е да се подготви стомаха и червата за твърда храна и да започнат да произвеждат необходимите ензими за смилането ѝ, няма никаква логика за мен да се тормози детето с несмляна храна.
Баткото съм го захранвала по "френската" школа и само с пюрета, на 3 години яде абсолютно всичко и ако не се лигави се храни сам, даже се сърди ако друг го храни. Не виждам разлика с дете захранвано по ЗВБ...
Сега дребната живи и здрави ще я захранвам по същата схема.
За протокола, днес бяхме на консултация, на 3 месеца и половина тежи около 7300 гр и е висока около 65 см, изцяло на кърма. Продължава да качва по около 900 гр на месец (днес смятах за 40 дни е качила 1300 гр или по около 230 гр на седмица).

# 393
  • Мнения: 2 224
При нас препоръчват даването на жълтък след навършване на 8 месеца. Първо едно парченце, после повече докато се стигне до цял жълтък на мястото на друг протеин. Белтък се дава след навършване на годинка.
Аз също не съм привърженик на ЗВБ, ще си карам по класическия метод. Страх ме е от задавяне, а и поради причините, които изброи purpletka. Ще започваме от следващия месец, като навърши 5.

Purpletka, доста едра беба ❤ Ние в четвъртък сме на педиатър и ще знам размери.

# 394
  • Мнения: 630
Здравейте майчета извинявам се ако е говорено за това не съм чела всички коментари ,но интересно ми е от кой месец може да започна дава по мъничко жълтък на бебечетата

Заради хемоглобина ли или при захранване?
Чувам, че се давали жълтък от третия месец заради желязото, но аз не смятам да го практикувам.

# 395
  • Мнения: 317
Жълтък се дава 6 месец постепенно, но ако е лято и е много топло се избягва. Поне така беше преди 9 години, когато гледах каката. Какво е ЗВБ?

# 396
  • Мнения: 304
Препоръчайте верно някоя книга за захранване. Аз пък се чудя, април месец откъде да си търся качествени зеленчуци. Тогава няма по градините на бабите. Тук из сергиите съм попадала дори на по ниско качество от това във големите вериги. През април единственото домашно нещо ще ни е заешкото месо, но определено няма с него да започвам. Картофите ни пък тогава ще са супер гадни, цяла зима престояли в мазето при плъховете. Та аз съм в чуденка не толкова как да захраня детето, ами къде да търся био ферми, дето хем са био, хем правят зеленчуци извън сезон. Готови купени пюрета също не ми се дават, надявам се да не опра да до тях, искам аз да си готвя. Досега не се бях интересувала, ама онзи ден разгледах в лидл какви пюрета има и тяхното съдържание - нищо не харесах. Дайте нещо акъл Simple Smile

# 397
  • Мнения: 5 111
За начало на захранване използвах готови пюрета - основно babylove, след тях hipp и на последно място gerber. Според мен готовите пюрета са най-удачни защото първо са масово био, второ правят ги когато е сезона на съответния плод или зеленчук и трето грамажа и срока на годност след отваряне са идеални за захранване, за мен е невъзможно да приготвя 90 гр пюре примерно.
След готовите пюрета, когато бебето започне да яде по-нормални порции, минахме на детска кухня и домашни манджички за бебето. Обаче в домашни условия е трудно да пригатвяш супа с нужното количество месо, до годинка е много малко количество, също е трудно всеки ден да приготвяш разричен вид месо. Това е голям плюс на кухнята, на баткото още му взимаме по едно меню на ден.

# 398
  • Мнения: 991
ЗВБ е захранване водено от бебето.С две думи на бебето се предлагат не пюрета и каши,а малки парчета храна.
Chipunche,ако не намериш хубави пресни зеленчуци и замразените са вариант.При нас има и био такива.За съжаление няма замразени картофи,но пък има всичко останало.

# 399
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
И аз нещо след четене не съм фен на ЗВБ.
Бих дала парченца и да си се маже, ама по-нататък и по-скоро заради опознаването на храната като такава, отколкото за наяждане.
Имам домашна тиква, та сигурно с нея ще започна. Картофи също, на село се съхраняват заровени по някакъв начин, та са си ок. За другото, ще търсим био продукти. На разни домашни продукти по сергии и из фб групи никаква вяра нямам.

# 400
  • Мнения: 33
А може ли да ми кажете някоя книга за захранването,да поръчам?

# 401
  • Мнения: 5 111
Аз не съм чела книги. Отидох си при любимия педиатър и тя ми обясни подробно схемата.

# 402
  • Мнения: 2 224
Да, аз също просто следвах съветите на педиатъра. После си взех обаче книга с рецепти разделени първо за бебета, после за 1-3 години и 3-5 години. Беше ми (и все още е) полезна. Тук обаче също ще коментираме така че ще се справите. Не е толкова сложно, колкото изглежда. При нас детската кухня не съществува и тъй като голямата ми дъщеря не ходи и на градина, готвя постоянно 🙄

# 403
  • Мнения: 33
Вчера ни сложиха ротавирусната ваксина и от днеска.малкия е с разстройство.Възможно ли е да е от нея?

# 404
  • Мнения: 128
Вчера ни сложиха ротавирусната ваксина и от днеска.малкия е с разстройство.Възможно ли е да е от нея?
i pri nas se poluchi

Общи условия

Активация на акаунт