Октомврийски бебета 2018

  • 61 168
  • 758
  •   1
Отговори
# 420
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Пентаксимът даже не го отразява Grinning Синфлориксът е с по-дебела игла и там вече се чува, ама се успокоява бързо. Още в кабинета лепим кулпач, ние си носим. До сега не е имал никакви реакции, пу пу. Иначе му биха последните двойни в понеделник, после чак проверка за БЦЖ. Аз до ден днешен нямам белег.
Върти се настрани и от корем по гръб, обратното не се е случвало до сега. Иначе е супер стабилен, ама..
За сядането - педиатърката каза 45 градуса и опрян в нас поне до 6 и половина. Взехме му столче за хранене с позиции за гръбчето, да може да е на високо и с нас на масата. Без друго шезлонгът става малък, пък и до 6 месеца го дават.
Тез дни ще започваме пюренце, прави 5 месеца в неделя Blush

# 421
  • Мнения: 126
Ние вчера бяхме на последна ваксина и вече чак на годинка, така каза педиатъра. Този път само помрънка, на предишната ваксина плака доста. Едва я успокоих. За проверка на бцж нищо не казаха, явно ще трябва сама да питам. На 4 месеца и 1 седмица е 7.400 и 63см.
Вече се обръща съвсем спокойно по корем и обратно. Прави пълна обиколка на спалнята и вече не мога за 1 секунда да я оставя сама.

# 422
  • София
  • Мнения: 458
http://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/imunizacii/
Тук може да видите на какви ваксини и на каква възраст подлежат децата.
Белегът ни се вижда доста ясно, дори в един момент беше станал като мехурче.
Относно боцкането - Гого се държи мъжки и почти не плаче.
Памукът няма нужда да се лепи- като при всяко обождане просто се задържа да спре кръвта. Охлаждащите лепенки успокояват мястото. Още на първата ваксина си купихме

# 423
  • Мнения: 45
Някоя от Вас започнала ли е да захранва? Днес питах ЛЛ кога според нея да започна и тя беше готова да ме линчува защо още не съм. На 12 навърши 4 месеца, днес бяхме на ваксина и ми каза веднага да му направя сок от ябълка и морков... Знам, че поне 3 дни преди и след ваксина не се захранва или въвежда нова храна, а относно соковете... ще има да пие една студена вода от мен.

# 424
  • София
  • Мнения: 458
Някоя от Вас започнала ли е да захранва? Днес питах ЛЛ кога според нея да започна и тя беше готова да ме линчува защо още не съм. На 12 навърши 4 месеца, днес бяхме на ваксина и ми каза веднага да му направя сок от ябълка и морков... Знам, че поне 3 дни преди и след ваксина не се захранва или въвежда нова храна, а относно соковете... ще има да пие една студена вода от мен.
Аз започнах да му давам пюренца тъкмо на 4 месеца. Обаче е лакомник и след картофа малко колики имаше. Спрях му ги за около седмица да се успокои коремчето и да му минат ваксините и от 2-3 дни яде пак. Обаче не бързам да замествам хранене

# 425
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Това със сокчетата ми е любимо, само логиката ми се губи Grinning
Нашата педиатърка каза да започна със зеленчуци с идеята до изследванията на 6 месеца да има няколко въведени зеленчука, за да може да се смесват с богати на желязо месо и жълтък, тъй като железният дефицит е основният проблем при кърмачетата. Та след изследвснията ще преценим после кое колко и в какъв ред да въвеждаме натам.
Чакам да се изчисти едно контактно обривче и ще започвам с тиква, че имам домашна.

# 426
  • Мнения: 45
Това със сокчетата ми е любимо, само логиката ми се губи Grinning
Нашата педиатърка каза да започна със зеленчуци с идеята до изследванията на 6 месеца да има няколко въведени зеленчука, за да може да се смесват с богати на желязо месо и жълтък, тъй като железният дефицит е основният проблем при кърмачетата. Та след изследвснията ще преценим после кое колко и в какъв ред да въвеждаме натам.
Чакам да се изчисти едно контактно обривче и ще започвам с тиква, че имам домашна.
Относно сокчетата, ЛЛ ми даде пример как едно време нашите родители са ни давали още от първия месец.. ами да ама едно време. И факта, че ми каза да му направя сок веднага след като се приберем вкъщи и да започна с 2 лъжици, а знам, че трябва да се изчака.

# 427
  • Мнения: 630
Не знам защо толкова се бърза с това захранване да е преди шестия месец. Аз няма да захранван до навършване на пълни шест месеца.

# 428
  • Мнения: 59
Всяко детенце си е различно и според мен трябва да си усетим подходящият момент за захранване. Ето за пример- баткото на 4 м ядеше 210 гр мляко и не му стигаше... плачеше веднага щом млякото свърши.... е не може да му се даде една кофа мляко Simple Smile Ето защо започнах по- рано с твърда храна- захраних с пъщарнак, после тиква... на 5-6м включих каши и така. Кати обаче яде по 150 гр и то не всеки път, а си наддава нормално, т.е. Млякото и стига за сега и ще захраня 2 седмици след последната ваксина...около 5 м ще бъде при нас.

# 429
  • Мнения: 813
 И аз съм решила на 5 месеца. Едни казват твърдо на 6м, други казват че желязото щяло да падне много до тогава, затова на 4м. Е, ние ще сме по-средата. Ще започнем с пюре от тиква. Даже си взех много готина тенджерка за готвене на пара Grinning

# 430
  • Мнения: 5 108
До колкото знам СЗО препоръчва захранване в шестия месец, т.е. с навършването на 5 месеца и влизането в 6 месец.
А поради това което каза ice viper съм против захранването по книги. Едно бебе наддава добре и се почва със зеленчуци, друго не толкова добре и трябват каши и т.н. Това книгата не може да го прецени и затова са педиатрите, да дадат точните насоки спрямо конкретното дете. Естествено трябва си добър педиатър де Simple Smile

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 263
Моята изобщо не проявява интерес към храната, все още мисля, че не е готова. А и не бързам, чакам в понеделник консултацията да видя и докторката какво ще каже, конкретно в нашия случай, но преди като сме коментирали, тя е твърдо за започване със зеленчуци, което ме устройва напълно. Наслушах се вече на коментари от типа “сокче не пиете ли вече?!”, е не пием и скоро няма да се случи.
Иначе за ваксините на първите плака, на вторите се смя, в понеделник ще видим на тези.

# 432
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Логиката на руската школа в захранването са климатичните условия в Русия и необходимостта от повече калории.. и като се има предвид, че адаптирано почти не е имало и наборите ми са хранени с разредено кисело мляко при липса на кърма, за тогава е било оправдано може би. Но пак не схващам що сок, а не пюре от самия плод.

Иначе и според мен си зависи от бебока. 5 навършени месеца и захранване в 6ия виждам като разумен вариант за нас.

# 433
  • Мнения: 126
Тези дни времето е много хубаво и сме по цял ден навън. Доста познати срещаме, града е малък, та това е дежурния въпрос- даваш ли вече сокче. Нямам намерение да давам сокчета. Обмислям захранване към 6 месец, като се консултирам и с педиатъра.
p0lina, тенджерката онлайн ли я купи или от физически магазин. Може ли линк или снимка или марка. И аз реших да е такава тенджерка, вместо уреда на авент. Знам, че няма място за сравнение, но ще видим по натам.

# 434
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Здравейте момичета, все по рядко се сещам за форума Wink , все нямам време Wink .  Да дам отчет и аз Бяхме на 12 -ти на консултация. Мая на 4 месеца и 3 дни тогава тежеше 7 кг и е 67 см. Расте детето добре, не мога да се оплача. Поговорихме си за захранването ..тук искат да започна с плодове (следобедна закуска) и много бързо след това и зеленчуци (обяд). Педиатърката ме посъветва да започна в края на 5-я месец. С нея ще се видя в началото на 6-я и ще обсъдим как ѝ се отразява на малката захранването. Притеснява ме че с плодове, ни си го обяснявам  с различията в климата и културата.

Общи условия

Активация на акаунт