Октомврийски бебета 2018

  • 60 826
  • 758
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 813
 Намерих я съвсем случайно в един най-обикновен магазин за домашни потреби. Тя е просто тенджера с капак, но вътре се слага този силиконов гевгир. Той се разпъва на три нива. Ето снимка, марка не знам Thinking 
Скрит текст:

# 436
  • Мнения: 304
Мен ме караха да дам сокче от ябълка още по Коледа, тогава бяхме на два месеца. То само една лъжичка, нищо нямало да му стане. Една лъжичка, ама само първия ден е една. То и цигара ако му дам всъщност, пак нищо не би му станало, няма да се гътне. Сокчето, като не е пюре от плод, си е чиста течна захар без фибрите. Понеже не знам вече какво да правя та да не се карам с родата, се направих че съм съгласна да му дам около третия месец, еми още не съм Grinning Детето не дава никакви признаци да е готово за захранване и педиатърката изобщо не е говорила по тая тема, а тя винаги подробно обяснява какво да правим.
За момента се радвам, че няма празници, за да не идва никаква рода да ме разпитват и укоряват за всяко нещо.
Навремето майка ми до такава степен не е издържала на постоянните упреци, че не ме гледа както и казват, че с второто дете се върнала да живее при майка си и добре е направила Simple Smile

# 437
  • Мнения: 1 333
Момичета, от много време не съм се включвала тук и едвам ви изчетох 😀
Последно педи мери Борис на 4м и 2 седм. - 7400гр, 69см. Миналата седмица му сложи втората шествалентната, а в понеделник му даде и втори прием на Ротарикс и Синфлорикс. Много тежко ги понася - по 3-4 дни поддържа лека температура, спи неспокойно, променя му се режима и количеството на хранене.. в общи линии в нас е лек ужас по седмица след ваксиниране, направо ми става лошо като знам, че остават още две 😕
Говорихме и за захранването - с педиатърката сме на едно мнение да започна 5-ия месец със зеленчуково пюре, в последатвие да се въведат безглутенови каши и към тях да добавям плодови пюрета.

# 438
  • Мнения: 45
Честита Баба Марта! Бели и червени, румени, засмени да са всички малки съкровища, а и ние покрай тях. Heart Eyes Hug

# 439
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Здравейтеее имам един странен въпрос при кръщаване на дете само крачетата ли се потапят или цялото се потапя във вода ?

# 440
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 843
На възрастен се мият само краката.
Детето е голичко и го топят в казана. Главата не мокри, ма не са и само крачетата. Blush

# 441
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
На възрастен се мият само краката.
Детето е голичко и го топят в казана. Главата не мокри, ма не са и само крачетата. Blush

Благодаря Simple Smile

# 442
  • Мнения: 813
 Хора, къде сте, пишете по един отчет, расте те ли, ядете ли, какво ядете Blush
 Ние вчера ходихме на консултация, качили сме 600гр, това ни е най-малкия резултат до сега, ама уж е нормално.
 Биха ни отново двете ваксини и доки ми каза, че другия месец сме на коремен ехограф.
 За сега сме все още само на кърма, но мисля като навърши 5 месеца (което е след 1 седмица) да започваме с захранването, че доста от признаците за готовност са налице при нас.

# 443
  • София
  • Мнения: 458
Ние в понеделник сме на консултация, така, че не знам как е с наддаването. Остана му един пентаксим, обаче май ще се размине с него, че баща му от вчера нещо се разболя. Моля се малкия да не прилепи!
Иначе от три дни вече му заместих обяд, а вчера следобед му дадох и малко банан. За сега яде всичко, единствено беше буквално потресен от броколите Simple Smile

# 444
  • Мнения: 45
Аз също захраних миналата седмица с морков, успешно. Другата седмица сме на консултация, на миналата беше 66 см, но аз видях 68 см.. 7.900 кг, днес сложих летния кош, тъй като другия вече му е малък.

# 445
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 843
Другата седмица бебешко в Лидл https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?id=904&week=2

Иначе от 18.02 - 7540, 68 см.
Захраних на 5 месеца +7 с тиква, домашна. Не плюе, тъй че го броя за успешно. Вкарвам 5 дни, следващите по 3 планирам. След тиквата, домашен картоф, пащърнак, морков, тиквичка и ще видим. Не бързам да замествам хранене аз, особено ако изследванията му са ок.
За сега повече от 10тина лъжички не иска и изпада във възторг като си види млякото, та на тоз етап ще пробваме основно.

# 446
  • Мнения: 45
Честит празник, мили дами! 

# 447
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131


Честит празник мили мамиии !!!
ние от неделя вече си хапваме пюренца ,започнахме с тиква минахме и картофчето днес сме ще пробваме морковче Simple Smile

# 448
  • гр.Божурище
  • Мнения: 131
Здравейте мамчетааа имам един въпрос ... възможно ли е да поникне на 4 м. и 10дни кътник ? 😱
 направо на които кажа се хваща за главата ... ,но уви истина е ... имаме си кътник огледах я добре да не е нещо друго ама не е ,зъбче си е ....

# 449
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 843
Образуват се разни кистички на венеца, бели и твърди.. в тази възраст.
Да не е такова?

Общи условия

Активация на акаунт